6krokow.pl - Biznesplany
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy
Gotowy, przykładowy biznesplan: WARSZTAT SAMOCHODOWY / DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA

Gotowy, przykładowy biznesplan:
WARSZTAT SAMOCHODOWY / DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA

Gotowe biznesplany - partner
Cena: 49 zł
PKD główne: 45.20.Z
Warianty:
Standard Premium
Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx)
- Kurs internetowy: Pozyskiwanie dotacji z Urzędu Pracy / Przygotowywanie Biznesplanu (Więcej o kursie znajdziesz tutaj)

Informacje na temat biznesplanu:

Diagnostyka komputerowa pozwala na ocenę kondycji, w jakiej znajduje się badany samochód oraz pozwala wykryć wady konieczne do usunięcia. Ze względu na to, że na polskich drogach w dużej mierze kursują samochody używane, właściciele aut coraz częściej decydują się na skorzystanie z usług warsztatów, które za pomocą nowoczesnej technologii weryfikują sprawność pojazdu.


Zamierzasz otworzyć własny biznes? Jeśli tak, gotowy biznesplan pomoże Ci przygotować odpowiednią dokumentację aplikacyjną o dofinansowanie na rozpoczęcie prowadzenia własnego warsztatu samochodowego.

Co zawiera biznesplan

W ramach przykładowego biznesplanu otrzymujesz szczegółowo przygotowany zestaw dokumentów, w których składzie znajdziesz m.in. uzasadnienie wyboru branży, plan działań marketingowych oraz profesjonalną analizę SWOT.

Firma, która jest opisana w gotowym wzorze biznesplanu będzie zajmowała się naprawą pojazdów oraz diagnostyką komputerową. W ofercie warsztatu znajdą się przede wszystkim usługi diagnostyczne, w tym kodowanie wtryskiwaczy i kluczyków, obsługa filtrów DPF/FAP, diagnostyka wszystkich systemów elektronicznych, adaptacje przepustnic oraz obsługa bieżących parametrów i usuwanie błędów.

Poza tym firma będzie się zajmowała podstawową naprawą serwisową związaną z naprawą wydechów, wymianą zarówno rozrządu, klocków hamulcowych, jak również filtrów i olejów oraz amortyzatorów.

Wszystkie usługi będą wykonywane w garażu o powierzchni 25m2. Warsztat będzie wyposażony nie tylko w stanowisko znajdujące się przy kanale i przeznaczone do naprawy pojazdów, ale również do diagnostyki samochodowej.

Na naprawę pojazdu klienci będą mogli oczekiwać w pomieszczeniu znajdującym się w rogu prowadzonego przez Ciebie warsztatu. Świadczenie usług będzie możliwe w godzinach:

 • poniedziałek-piątek od 7.00 do 17.00,
 • sobota od 9.00 do 13.00.

Biznesplan składa się z następującej dokumentacji:

 • dane wnioskodawcy,
 • opis projektowanego przedsięwzięcia,
 • krótkie uzasadnienie wyboru branży,
 • stan przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej,
 • dane dotyczące rynku i konkurencji,
 • charakterystyka potencjalnych klientów,
 • opis konkurencji,
 • plan działań marketingowych,
 • analiza SWOT,
 • kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania,
 • szczegółowa specyfikacja wydatków do poniesienia w ramach wnioskowanego dofinansowania,
 • uzasadnienie konieczności poniesienia poszczególnych wydatków,
 • przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej.

Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Będzinie. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w innym urzędzie na terenie całej Polski.

Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.

Pisanie gotowych biznesplanów

Zobacz także inne biznesplany:

Przydatne linki: