6krokow.pl - Biznesplany
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy
Gotowy, przykładowy biznesplan: PRACOWNIA CUKIERNICZA

Gotowy, przykładowy biznesplan:
PRACOWNIA CUKIERNICZA

Gotowe biznesplany - partner
Cena: 49 zł
PKD główne: 10.71.Z
Warianty:
Standard Premium
Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx)
- Kurs internetowy: Pozyskiwanie dotacji z Urzędu Pracy / Przygotowywanie Biznesplanu (Więcej o kursie znajdziesz tutaj)

Informacje na temat biznesplanu:

Pracownie cukiernicze w Polsce zdobywają duży rozgłos. Na oficjalnych wydarzeniach coraz częściej pojawiają się tzw. “Candy Bary”, czyli “Słodkie Stoły” z artystycznie zdobionymi słodyczami. Zwiększa się również ilość indywidualnych zamówień na słodkości.


Konkurencja branżowa nie jest przeszkodą w rozwijaniu firm, ani powstawaniu kolejnych biznesów działających na tym samym rynku. Jeśli chcesz otworzyć własną pracownię cukierniczą, gotowy biznesplan pomoże Ci przygotować odpowiednią dokumentację aplikacyjną o środki na rozpoczęcie działalności.

Co zawiera biznesplan

Jeżeli cenisz swój czas, możesz sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie. W dokumentacji przygotowanej w ramach pakietu znajdziesz m.in. profesjonalną charakterystykę planowanej działalności gospodarczej, analizę finansową i szczegółową specyfikację wydatków.

Firma opisana w przykładowym biznesplanie będzie zajmowała się prowadzeniem pracowni cukierniczej. Oferta zawierać będzie przede wszystkim różnego rodzaju ciasta, torty, ciastka, a także pozostałe cukierniczo-deserowy wyroby. Do produkcji wszystkim wyrobów będą wykorzystywane wyłącznie produkty wysokiej jakości oraz profesjonalne metody wykonywania cukierniczych arcydzieł. Uzupełnieniem oferty będzie również detaliczna sprzedaż danych wyrobów.

Wypieki będą wytwarzane w głównej mierze na indywidualne zamówienia zarówno prywatnych osób, jak i firm, do których skierowana będzie oferta działalności. Usługi będą świadczone w pracowni cukierniczej otwartej od 07.00 do 16.00.

Biznesplan składa się z następującej dokumentacji:

  • dane wnioskodawcy,
  • charakterystyka pożyczki i planowanej działalności gospodarczej,
  • opis przedsięwzięcia (jaka działalność, co będzie wytwarzane/sprzedawane/oferowane/rodzaj usług, docelowa grupa odbiorców/klientów/dostawców, forma sprzedaży, zasięg, konkurencja, główne założenia, sezonowość) oraz cel pożyczki,
  • planowane przychody,
  • opis założeń leżących u podstaw planowanych przychodów,
  • planowane koszty,
  • opis założeń leżących u podstaw planowanych kosztów,
  • szczegółowa specyfikacja i harmonogram wydatków w ramach wnioskowanej pożyczki.

Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w ramach projektu “wsparcie w starcie”. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w urzędzie na terenie całej Polski.

Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.

Pisanie gotowych biznesplanów

Zobacz także inne biznesplany:

Przydatne linki: