6krokow.pl - Biznesplany
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy
Gotowy, przykładowy biznesplan: WARSZTAT SAMOCHODOWY

Gotowy, przykładowy biznesplan:
WARSZTAT SAMOCHODOWY

Gotowe biznesplany - partner
Cena: 49 zł
PKD główne: 45.20.Z
Warianty:
Standard Premium
Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx) Edytowalne pliki zgodne z opisem produktu (w popularnych formatach: .doc / .docx / .pdf / .xlsx)
- Kurs internetowy: Pozyskiwanie dotacji z Urzędu Pracy / Przygotowywanie Biznesplanu (Więcej o kursie znajdziesz tutaj)

Informacje na temat biznesplanu:

Większość społeczeństwa polskiego posiada samochodu na własny użytek. Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu z salonu. Większość samochodów jest z rynku wtórnego, co za tym idzie średni wiek samochodów w Polsce jest wysoki, a starsze samochody nie są obsługiwane przez autoryzowane salony i potrzebują często fachowej pomocy . Dlatego też, ciągle potrzebujemy wysoce wykwalifikowanych mechaników i dobrych warsztatów samochodowych.


Jeżeli zajmujesz się naprawianiem samochodów, możesz postarać się o uzyskanie potrzebnego dofinansowania na rozpoczęcie własnego warsztatu samochodowego. Skorzystanie z gotowego wzoru biznesplanu zwiększy twoje szanse na dofinansowanie z urzędu pracy.Udostępniony przez nas wniosek spełnia wymogi dotyczące uzyskania dofinansowania.

Co zawiera nasz biznesplan

Nasz biznesplan zawiera takie dokumenty jak: kalkulację kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania, Szczegółową specyfikację wydatków do poniesienia w ramach wnioskowanego dofinansowania, zasięg terytorialny planowanej działalności gospodarczej.

Firma opisana w biznesplanie będzie zajmowała się usługami w zakresie kompleksowej mechaniki samochodowej. Firma będzie się zajmowała konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych z wyłączeniem motocykli.W usługi wchodzi naprawa skrzyni biegów, wymiana zawieszeniem czy naprawa skrzyń biegów.

Biznesplan składa się z następujących dokumentów:

 1. dane wnioskodawcy
 2. opis projektowanego przedsięwzięcia
  • krótkie uzasadnienie wyboru branży (rodzaju planowej działalności gospodarczej)
  • zasięg terytorialny planowanej działalności gospodarczej
  • stan przygotowania do prowadzenia działalności gospodarczej
  • planowane zatrudnienie pracowników w okresie pierwszych 2 lat prowadzenia działalności gospodarczej, w tym rodzaje stanowisk pracy, liczba pracowników i rodzaj umowy
  • charakterystyka potencjalnych klientów (odbiorców produktów, towarów lub usług), główne grupy klientów, uzasadnienie popytu
  • opis konkurencji
  • plan działań marketingowych
 3. analiza mocnych i słabych stron oraz analiza szans i zagrożeń planowanego przedsięwzięcia (analiza swot)
 4. proponowana forma zabezpieczenia zwrotu dofinansowania
 5. Załączniki
  • załącznik 1. Kalkulacja kosztów związanych z podjęciem działalności gospodarczej oraz źródła ich finansowania.
  • załącznik 2. Szczegółowa specyfikacja wydatków do poniesienia w ramach wnioskowanego dofinansowania.
  • załącznik 3. Uzasadnienie konieczności poniesienia poszczególnych wydatków wykazanych w załączniku nr 2 do niniejszego wniosku o dofinansowanie.
  • załącznik 4. Przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej (w skali pierwszego i drugiego roku prowadzenia działalności gospodarczej).
 6. Oświadczenia wnioskodawcy

Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Będzinie. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w innym urzędzie na terenie całej Polski.

Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.

Pisanie gotowych biznesplanów

Zobacz także inne biznesplany:

Przydatne linki: