6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Cubase 6

Kurs Cubase 6
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.8

Informacje na temat kursu:

Dowiedz się jak używać programu do tworzenia muzyki, który jest uznany przez wielu profesjonalistów. Dzięki temu szkoleniu zdobędziesz kompletną wiedzę na temat Cubase 6.

Poziom podstawowy, 78 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli chciałbyś poznać cyfrową stację roboczą do obróbki dźwięku i szukasz szkolenia, które w prosty i jasny sposób nauczy Cię pracy w Cubase, to trafiłeś idealnie. Jeśli znasz już podstawy ale chcesz poznać nowe narzędzia i techniki lub poradniki z których korzystałeś do tej pory nie przyniosły oczekiwanych efektów, to mamy rozwiązanie idealne dla Ciebie.

Kurs ten sprawdzi się doskonale zarówno dla osób, które chcą od podstaw poznać program Cubase jak i tych, które znają podstawy lecz potrzebują sposobu na rozszerzenie swojej wiedzy i chcą nauczyć się czegoś nowego.

Czego nauczysz się z kursu?

W kursie znajdziesz aż 11 godzin filmów, które pokażą Ci jak działa świat edycji dźwięku w programie Cubase. Na początku dowiesz się wszystkiego o podstawowych zagadnieniach, czyli konfiguracje programu, formaty plików itp. Dodatkowo w szkoleniu znajdziesz również mini-słowniczek, gdzie wyjaśnione zostały najważniejsze pojęcia i terminy. Jest to bardzo przydatne dla osób zwłaszcza początkujących.

Następnie w kursie omówimy proces nagrywania oraz na przykład jak zgrać sygnał audio z różnych źródeł i jak pracować z sygnałami MIDI. Poznasz różne narzędzia edycyjne i dowiesz się jak pracować z wirtualnymi instrumentami. Co więcej, powiemy Ci jak tworzyć efektowny miks i korzystać z bogatego zestawu efektów. Zostaną omówione szczegółowo najważniejsze maszyny takie jak: kompresor, korektor, delay itp.

Będziesz potrafił tworzyć główne elementy utworu, na przykład perkusja, bas, linia klawiszowa, pady itp. Dodatkowo opanujesz techniki związane z finalizacją nagrania i nauczysz się jak rozwiązywać problemy dotyczące aranżu i masteringu. Na zakończenie poznasz techniki przygotowywania sesji demonstracyjnej.

Poniżej możesz zapoznać się z głównymi tematami naszego szkolenia, których jest aż 10. Dodatkowo dołączamy szczegółowy opis każdego z tematu:

 • Podstawowe informacje
 • Elementy programu
 • Proces nagrywania
 • Proces edycji
 • Proces miksowania
 • Narzędzia dodatkowe
 • Kompozycja utworu
 • Proces aranżacji
 • Proces finalizacji
 • Informacje dodatkowe

Na początku naszego szkolenia powiemy o budowie utworu w programie Cubase 6: Kompozycja/Mix/Aranż i mastering. Następnie zapoznasz się z przydatnym słowniczkiem, ustawieniami Audio/MIDI oraz dowiesz się jak tworzyć nowy projekt i zapisywać go.

Następnie omówimy wszystkie elementy programu, czyli jak tworzyć nową ścieżkę: rodzaje ścieżek, główny panel i panele dodatkowe. Powiemy o Transport Panel czyli trybie nagrywania i lokalizatorach oraz przyciskach transportowych i miernikach. Z obszaru roboczego omówimy: nawigację, panel i główne narzędzie edycyjne, narzędzia, w tym narzędzia kosmetyczne. Powiemy o tym jak działa mixer, o jego budowie, głównych opcjach i opcjach dodatkowych oraz ustawieniach. Poznasz wirtualną klawiaturę i menu, gdzie powiemy o edit, project, audio, midi i pozostałym menu. Dowiesz się czym jest tempo, snap, autoscroll i pool.

Nauczymy Cię procesu nagrywania: nagrywania sygnałów audio - podstawy i narzędzia oraz nagrywania sygnałów - tryby. Powiemy o rejestracji MIDI, o podstawach i kwantyzacji oraz trybach. Zrozumiesz jak działa nagrywanie loopów MIDi i audio. Z zakresu instrumentów VST powiemy o: Mysthic, Prologue, Monologue i Embracer.

Temat procesu edycji skupi się na: edycji Audio - przybliżaniu i oddalaniu, edycji audio - technikach edycyjnych, edycję midi - narzędziach edycyjnych i profesjonalnej kwantyzacji.

Z procesu miksowania nauczysz się o efektach, gdzie omówimy: kompresję, korekcję, filtr i przester, chorus i flanger oraz reverb i delay. Do narzędzi dodatkowych należą: markery, arranger oraz ustawienia zaawansowane, gdzie powiemy o wyglądzie programu, nagrywaniu, edycji i pozostałych funkcjach.

Kompozycja utworu składa się na: perkusję, gdzie nauczysz się kompozycji, poznasz opcje dodatkowe i sposoby poprawy brzmienia. Samplowanie czyli teoria i cięcia oraz kompozycja. Dodatkowo bas, pady, miks kompozycji oraz klawisz, gdzie skupimy się na kompozycji i dodatkowych akordach.

W procesie aranżacji powiemy o automatyzacji i aranżu natomiast w procesie finalizacji o masteringu. Na zakończenie powiemy o informacjach dodatkowych takich jak dostosowanie programu i grupowaniu.

W kursie został użyty program Cubase 6, lecz wiedza którą zdobędziesz może bez najmniejszego problemu być wykorzystana do pracy z wersją 7, ponieważ narzędzia działają praktycznie w identyczny sposób. Poznasz uniwersalne techniki, które mogą być zastosowane w różnych wariantach i wersjach programu Cubase.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Nasze szkolenie oferuje Ci kompletną wiedzę z obsługi programu Cubase 6. Gwarantujemy, że dzięki niemu nauczysz się:

 • konfigurować program
 • formatować pliki
 • pracować z wirtualną klawiaturą
 • nagrywać
 • nagrywać sygnał audio
 • pracować z sygnałami MIDI
 • pracować z wirtualnymi instrumentami
 • tworzyć efektywne miksy
 • przygotowywać sesję demonstracyjną

Zobacz także inne kursy:

Kurs FL Studio 11 - Instrumenty
Cena: 69.00 zł
4.8

Kurs FL Studio 11 - Instrumenty

Kurs fotografii dla każdego
Cena: 119.00 zł
4.9

Kurs fotografii dla każdego

Kurs GIMP od podstaw
Cena: 99.00 zł
4.9

Kurs GIMP od podstaw

Kurs Cubase 6
Cena: 99.00 zł
4.8

Kurs Cubase 6

Przydatne linki: