Kurs Fundamenty i teoria fotografii
Informacje na temat kursu:
Twórz interesujące zdjęcia, opierając się o znajomość zasad kompozycji, manipulowanie kolorem i prawidłowe ustawienia ostrości. Kurs “Fundamenty i teoria fotografii” nauczy Cię profesjonalnego korzystania ze wszystkich funkcji Twojego aparatu.
Poziom podstawowy, 52 wykłady, 49 materiałów szkoleniowych.
Dla kogo jest ten kurs?
Fotografia to nie tylko korzystanie z profesjonalnego sprzętu. To także ciężka praca związana z nauką reguł robienia zdjęć, aby wyglądały interesująco i wyjątkowo. Kurs jest przeznaczony dla osób, które stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii, jednak ci, którzy znają już podstawy tworzenia dobrych zdjęć również znajdą coś dla siebie.
W ramach pakietu otrzymasz 56 wykładów, trwających łącznie ok. 6 godzin i 30 minut, a także 49 dodatkowych materiałów szkoleniowych. W każdej chwili możesz sięgnąć po wykłady i materiały, ze względu na dopasowanie kursów również pod urządzenia mobilne. Możesz uczyć się z każdego miejsca na świecie oraz ćwiczyć to, co zdążyłeś już przyswoić.
Czego nauczysz się z kursu?
Kurs składa się z 7 tematycznych modułów, które etapowo przeprowadzają przez zagadnienia związane z fotografią. Poruszają one następujące kwestie:
- sprzęt fotograficzny - aparat i wyposażenie,
- obiektywy,
- światło i czas naświetlania,
- ostrość i głębia ostrości,
- ruch,
- kolor,
- kompozycja.
Na wstępie omówimy rodzaje aparatów oraz dostępne w nich funkcje - jak wybrać sprzęt najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Zapoznasz się z przydatnymi akcesoriami, takimi jak: statywy, głowice, lampy i torby ochronne. Obiektywom został poświęcony osobny moduł, w którym tłumaczymy w jakich sytuacjach wybrać odpowiedni obiektyw - szerokokątny, teleobiektyw i inne specjalistyczne typy.
W dalszej części poruszymy kwestię światła i naświetlenia. Dowiesz się jak czas naświetlania wpływa na kolorystykę fotografii oraz w jaki sposób wykorzystywać to narzędzie w celu osiągnięcia jak najlepszego efektu. Opowiemy o znaczeniu światła i dlaczego jego potrzebna ilość jest zmienna w zależności od typu fotografii - portretów, zdjęć martwej natury czy krajobrazu. Poznasz zasady idealnej ekspozycji, pojęcie HDR-u oraz nauczysz się korzystać z lampy błyskowej.
Spotkałeś się ze zdjęciami z rozmytym tłem i zrobiły one na Tobie wrażenie? Jest to efekt bokeh, który wywołuje się, ustawiając w odpowiedni sposób głębię ostrości. Dzięki szkoleniu nauczysz się wykorzystywać ten efekt przy swoich zdjęciach. Czeka Cię analiza dużej ilości zdjęć, na bazie których zobaczysz jak wyróżniać konkretne obszary i obiekty na zdjęciach. Nauczysz się także operować ostrością adekwatnie do rodzaju wykonywanej fotografii.
Oddanie ruchu na nieruchomym zdjęciu to prawdziwe wyzwanie, któremu można nie podołać bez odpowiedniego przygotowania - ważne jest, aby wiedzieć, jak ustawić migawkę czy stabilizację. W naszym kursie ruchowi w fotografii został poświęcony osobny rozdział, w którym szczegółowo zgłębiamy to zagadnienie.
Oprócz tego zapoznasz się z teorią koloru oraz poznasz sposoby manipulowania nim. Są to umiejętności przydatne podczas obróbki w programie graficznym. W ramach szkolenia otrzymasz także wiedzę o pracy z planami, prawidłowym budowaniu kompozycji oraz podstawowych pojęciach z nią związanych: kadrze, ujęciu, perspektywie.
Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?
Dzięki wzięciu udziału w szkoleniu zyskasz umiejętność swobodnego korzystania z aparatu fotograficznego oraz akcesoriów do niego. Tę wiedzę będziesz mógł wykorzystać zarówno w celach hobbystycznych, jak i zawodowych.
Kurs pozwoli Ci nauczyć się:
- rozróżniać obiektywy i wybierać je w zależności od rodzaju zdjęć,
- umiejętnie wykorzystywać światło i ustawiać ekspozycję,
- stosować zasady kompozycji fotograficznej,
- wykorzystywać możliwości plików RAW,
- manipulować kolorem dzięki technikom kompozytowym,
- przedstawiać ruch na zdjęciach,
- dobierać czas naświetlania,
- pracować z planami i perspektywą.
Zobacz także inne kursy:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie