6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs After Effects - tworzenie animacji

Kurs After Effects - tworzenie animacji
Cena: 79.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Dowiedz się jak korzystać z profesjonalnych technik tworzenia animacji w programie After Effects. Kurs After Effects pokaże Ci wszystko na przykładzie aż 8 praktycznych projektów.

Poziom średniozaawansowany, 63 wykłady.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli chcesz poznać techniki stosowane przez profesjonalistów lub chcesz dowiedzieć się jak tworzyć oryginalne i zwracające uwagę animację, ten kurs będzie idealny właśnie dla Ciebie. Jeśli znasz już podstawy programu After Effects lecz chcesz zdobyć praktyczne umiejętności, ten kurs pokaże Ci jak tworzyć profesjonalne animacje.

Czego nauczysz się z kursu?

Ten kurs zapozna Cię z profesjonalnymi technikami pracy w programie After Effects. Nauczysz się technik tworzenia atrakcyjnych i oryginalnych czołówek, a także będziesz potrafił połączyć filmy z animacją 3d oraz tworzyć przyciągające uwagę efekty specjalne i wiele więcej. To czego się nauczysz, będziesz mógł wykorzystać zarówno w swoich własnych projektach jak i tych tworzonych dla klientów.

W kursie znajduje się aż 8 różnych projektów, a każdy z nich został krok po kroku omówiony. Z każdego z projektów zdobędziesz nowe praktyczne umiejętności. Materiały z których korzystamy są dołączone do kursu i w każdej chwili będziesz mógł samodzielnie do nich wrócić.

Aby stworzyć projekty pokazane w kursie potrzebna będzie podstawowa znajomość programu After Effects. Nasze szkolenie zostało podzielone na 8 głównych tematów. Poniżej znajdziesz całą listę zagadnień wraz ze szczegółowym opisem, czego możesz spodziewać się na kursie:

 • Motion Typography
 • Animacja ziemi
 • Animowana postać
 • Tracking
 • Intro minimalistyczne
 • Camera projection
 • Farby
 • Shatter logo

Na początku skupimy się na Motion Typography. W tym dziale zajmiemy się tworzeniem kompozycji, tworzeniem tła oraz odpowiednim ustawieniem kamery. Następnie przejdziemy do animacji słowa. Obszernie omówimy ten temat i poświęcimy mu aż cztery części. Na koniec zajmiemy się końcowymi poprawkami animacji oraz renderingiem.

Kolejnym etapem będzie animacja ziemi. Dowiesz się jakie wykorzystać materiały oraz jak tworzyć mapy chmur i mapy nieba. Dołączymy film instruktażowy z tworzenia ziemi. Przedstawimy przydatne funkcje glow i lens flare. Następnie pokażemy jak stworzyć kompletną animację ziemi, animację kamery, jak dodać napis i zrobić rendering.

Później przejdziemy do animacji postaci. Omówimy tworzenie głowy, tułowia, nóg i ust. Zapoznasz się z eksportem elementów, tworzeniem tła, animacją ust oraz animacją końcową - renderingiem. Dodatkowo dołączymy film z łączenia hierarchicznego postaci.

Tracking jest kolejnym ważnym tematem naszego szkolenia. Omówimy camera trackingu, jego funkcje oraz testowanie trackingu. Będziesz potrafił dodać obiekt 3D, odpowiednio oświetlić scenę, dodawać cienie i zrobić końcowe ustawienia obrazu.

Przy okazji omawiania intra minimalistycznego nauczysz się jak tworzyć tło, rozkładać elementy w przestrzeni 3D, robić animację kamery oraz zapoznasz się z funkcją Depth of field.

Dział camera projection przygotuje Cię do właściwego przygotowania sceny, ustawienia plików projekcji, budowania sceny 3D oraz tworzenia końcowych ustawień i animacji kamery.

Nieco dłużej skupimy się na farbach, czyli jak przygotować grafikę, eksportować farbę, importować do After Effects, tworzyć animowane farby oraz logo a także dodawać warstwy Bevel. Nauczysz się jak tworzyć cienie i logo 3D oraz przygotowywać finalne kompozycje i operować końcowymi ustawieniami.

Ostatnim etapem będzie nauka Shatter logo. Powiemy tam o stosowaniu podkładu i logo, ustawieniach shatter, tworzeniu animowanego logo i animacji kamery. Nie zabraknie filmu instruktażowego z dodawania cienia.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to oferuje Ci kompletną wiedzę z obsługi programu After Effects. Na naszym szkoleniu nauczysz się:

 • jak stworzyć oryginalne animacje
 • technik stosowanych przez profesjonalistów
 • praktycznych technik pracy
 • tworzyć atrakcyjne czołówki
 • łączyć film z animacją 3d
 • tworzyć efekty specjalne

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: