6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Fotografia krajobrazu

Kurs Fotografia krajobrazu
Cena: 89.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Twórz niesamowite ujęcia, które zapierają dech w piersiach. Z pomocą kursu fotografii krajobrazu wzbogacisz swój warsztat fotograficzny o nowe techniki i umiejętności, które pozwolą Ci cieszyć się pięknymi zdjęciami.

Poziom podstawowy, 56 wykładów, 38 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Szkolenie jest skierowane zarówno do początkujących fotografów, jak i tych, którzy zajmują się fotografią już od wielu lat, ale chcą poszerzyć swoje kompetencje. Składa się z 56 wykładów, w których Wojciech Franus - fotograf i fotoreporter pracujący między innymi dla National Geographic i miesięcznika “Podróże” - dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem zdobytym w ciągu wielu lat swojej pracy.

Czego nauczysz się z kursu?

Umiejętność fotografowania krajobrazu jest rzeczą wymagającą dobrego przygotowania. W programie kursu znajdzie się wprowadzenie w świat fotografii, przydatne informacje dotyczące wyboru aparatu oraz analiza zdjęć. Na pełny plan składają się:

 • wprowadzenie do fotografii krajobrazowej,
 • sprzęt - aparaty fotograficzne i akcesoria,
 • obiektywy,
 • technika - naświetlenie, światło, ostrość i głębia ostrości,
 • kompozycja,
 • przykłady dobrej i gorszej fotografii krajobrazowej - analiza zdjęć,
 • co dalej robić ze zdjęciami.

W trakcie kursu zapoznasz się ze wszelkimi kwestiami technicznymi fotografowania. Dowiesz się między innymi w jaki sposób znaleźć dobre miejsce na zdjęcie (wbrew pozorom to nie tylko panoramy gór i morza), ustawić odpowiednie funkcje w aparacie i wybrać odpowiedni obiektyw wraz z akcesoriami. Nauczysz się prawidłowo ustawiać ostrość i jak długo naświetlać oraz uzyskasz podstawową wiedzę na temat ogniskowej, kadrowania i aspektów ruchu w krajobrazie.

Oprócz tego zgłębimy temat kompozycji, w tym: kulisów i perspektywy, planu pierwszego, tła, panoramy, horyzontu i kadru. Ocenimy kompozycję pasową i symetrię oraz perspektywę zbieżną. Opracowanie takich zagadnień jest niezbędne, jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje zdjęcia cechowały się dobrą jakością i unikalnym stylem.

Na bazie praktycznych przykładów będziesz mógł przeanalizować zdjęcia krajobrazów o różnorodnej tematyce, przyjrzysz się wadom i zaletom konkretnych rozwiązań: jakiego rodzaju błędów można było uniknąć, a co sprawiło, że zdjęcia wyszły dobrze i dlaczego.

Przybliżymy Ci, czym są zdjęcia w formacie RAW i jak na nich pracować, a także czemu służą filtry polaryzacyjne. Wyjaśnimy Ci również w jaki sposób możesz zarabiać na swoich zdjęciach - czym cechują się obecne wymagania rynkowe i na jakich portalach można zaoferować swoje prace.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Uczestnictwo w kursie fotografowania krajobrazu rozwinie Twoje zdolności jako fotografa i da Ci o wiele więcej możliwości rozwoju na rynku pracy. Tworzenie sesji krajobrazów może być również doskonałym pomysłem na hobby.

Dzięki szkoleniu zyskasz umiejętności:

 • tworzenia atrakcyjnych fotografii,
 • pracy z plikami RAW,
 • wyboru odpowiednich obiektywów,
 • kompozycji zdjęć krajobrazowych,
 • poprawnej optymalizacji ustawień,
 • zarabiania na zdjęciach.

Zobacz także inne kursy:

Kurs Camera RAW dla fotografa
Cena: 79.00 zł
5.0

Kurs Camera RAW dla fotografa

Kurs FL Studio 11 - Instrumenty
Cena: 69.00 zł
4.8

Kurs FL Studio 11 - Instrumenty

Kurs iMovie dla zielonych
Cena: 69.00 zł
5.0

Kurs iMovie dla zielonych

Przydatne linki: