6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Fotomontaż w Photoshopie

Fotomontaż w Photoshopie
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Fotografia i wideo
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Twórz niesamowite fotomontaże i ciesz się zadowalającym efektem dzięki szkoleniu z fotomontażu w programie Adobe Photoshop.

Poziom średniozaawansowany, 50 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Z pewnością niejednokrotnie spotkałeś się ze zdjęciami, których zawartość z jednej strony wydawała się nierealna, a z drugiej robiła niesamowite wrażenie. Tworzenie fotomontaży w programie Adobe Photoshop na początku wydaje się trudne do opanowania, jednak dysponując dobrymi narzędziami i mając kompetentnych nauczycieli, można nauczyć się wiele.

Kurs jest skierowany do kreatywnych osób, które posługują się programem przynajmniej na poziomie podstawowym i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności. Bardzo kompleksowa tematyka pozwala na satysfakcjonującą naukę i poszerza możliwości stosowania programu.

Czego nauczysz się z kursu?

Na szkoleniu zapoznasz się z 7 modułami uporządkowanymi tematycznie, dzięki czemu nie doznasz chaosu informacyjnego. Kurs jest skonstruowany w taki sposób, aby wykłady nie były zbyt obciążające, ale jednocześnie kompleksowo tłumaczyły wszystkie aspekty fotomontażu zdjęć.

Możemy wyróżnić następujące działy tematyczne:

 • jak powstają fotomontaże,
 • ćwiczenie - wkomponowanie elementu w zdjęcie,
 • przygotowanie do fotomontażu,
 • edycja wstępna,
 • właściwy fotomontaż,
 • dopracowanie fotomontażu,
 • końcowa korekta.

Tworzenie fotomontażu, który jest przygotowany poprawnie i realistycznie, jest dużym wyzwaniem i wbrew pozorom bywa bardzo skomplikowanym procesem. Nie jest to wyłącznie połączenie kilku zdjęć w całość. W trakcie szkolenia pokażemy Ci jakie czynności należy podjąć, chcąc przygotować efektowny obraz. Dowiesz się m.in. jak i gdzie szukać potrzebnych materiałów, w jaki sposób sporządzać szkice oraz wykonywać edycję i końcową korektę.

Wyjaśnimy Ci w czym tkwi sekret udanego fotomontażu oraz jakich zasad przestrzegać, aby osiągnąć zadowalający efekt. Dowiesz się jaki sprzęt lepiej sprawdza się przy tworzeniu - tablet czy komputer. Pokażemy Ci przykłady zarówno świetnych, jak i kiepskich fotomontaży i wytłumaczymy, które techniki warto stosować, a których należy unikać.

Podczas tworzenia fotomontażu niezbędne jest zwracanie uwagi na nawet najmniejsze detale. Będąc u początku swojej przygody z tego typu projektami, musisz uświadomić sobie, jak wiele istotnych kwestii należy dopracować, aby fotomontaż wyglądał na autentyczne i naturalne zdjęcie. Uczestnictwo w kursie pozwoli Ci odkryć wszelkie niuanse związane z pracą z fotomanipulacją.

Dodatkowo w ramach kursu dowiesz się jak rozwinąć umiejętności, które już posiadasz. Poszerzysz wiedzę na temat narzędzi wycinania, a także szparowania, wypaczania marionetkowego czy malowania światłocieni. Dowiesz się jak korzystać z pluginu CameraRAW oraz poznasz korzyści i wady korzystania z różnych formatów zdjęć.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Kurs umożliwia Ci zdobycie bardzo trudnej, a zarazem cennej umiejętności tworzenia wiarygodnych fotomontaży. Wiedzę, którą zdobędziesz, możesz wykorzystywać zarówno w celach hobbystycznych jak i zawodowo.

Na szkoleniu nauczysz się:

 • wkomponowywać jedno zdjęcie w drugie,
 • dopasowywać kolorystykę i perspektywę obiektu,
 • tworzyć szybkie szkice fotomontażu,
 • łączyć ze sobą różne narzędzia zaznaczania,
 • usuwać ze zdjęcia zbędne elementy,
 • obsługiwać moduł CameraRAW,
 • wykonywać postprodukcję fotomontażu,
 • tworzyć cienie i odbicia obiektów oraz źródeł światła.

Zobacz także inne kursy:

Kurs iMovie dla zielonych
Cena: 69.00 zł
5.0

Kurs iMovie dla zielonych

Kurs Fotografia produktowa
Cena: 159.00 zł
4.9

Kurs Fotografia produktowa

Jak zarabiać na filmowaniu
Cena: 129.00 zł
4.9

Jak zarabiać na filmowaniu

Przydatne linki: