6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Excel - tabele przestawne

Kurs Excel - tabele przestawne
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Program Excel posiada nieograniczone możliwości związane z tabelami przestawnymi. Umiejętność wykorzystania tej funkcji pozwala na efektywne analizowanie danych i podejmowanie właściwych decyzji. Jeżeli zazwyczaj pracujesz na obszernych listach danych i chcesz je podsumować przejrzyście i czytelnie, ten kurs jest idealny dla Ciebie. Kurs jest oparty na prostych, praktycznych i łatwych przykładach, dlatego zrozumienie pojęcia tabel przestawnych będzie bardzo proste i przystępne.

Poziom średniozaawansowany, 35 wykładów.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dedykowany dla użytkowników programu Excel a przede wszystkim dla zainteresowanych opanowaniem i tworzeniem tabel przestawnych. Wykorzystanie w pełni programu pozwala na usprawnienie pracy i wykonywanie jej szybciej i efektywniej.

Czego się nauczysz z tym kursem?

Wiedza, którą wyniesiesz z kursu ułatwi Ci swobodną pracę z tabelami przestawnymi. Tabele przestawne dają niesamowite możliwości, jeśli wiemy jak je dokładnie wykorzystać. Kurs pozwoli Ci opanować przydatne techniki tworzenia formuł. Wraz z tą umiejętnością będziesz w stanie rozwiązać nawet bardzo złożone problemy. Będziesz wiedział jakiej użyć funkcji do rozwiązania danego zadania. Nie będzie dla Ciebie kłopotem sprawna praca z formułami i funkcjami, a także będziesz umiał przeliczać bez podawania formuły. Funkcje logiczne nie będa miały dla Ciebie już żadnych tajemnic, bez problemu będziesz w stanie zagnieździć funkcję logiczną i zliczać z użyciem wielu warunków.

Co znajduje się w kursie?

W kursie znajdziesz ponad 30 wykładów w formie filmów instruktażowych. Omawiają one wiele zróżnicowanych tematów. Kurs zrobiony w takiej formie pozwala na utrwalenie wiedzy. Możesz zawsze wrócić do filmu omawiającego zagadnienie, które było dla Ciebie niezrozumiałe. W kursie zostały omówione szczegółowo wszystkie aspekty, które wydają się istotne przy korzystaniu tabel przestawnych. Na samym początku dowiesz się jak poprawnie stworzyć taką tabelę i jak możesz połączyć ją z twoim źródłem danych. Kurs następnie omawia jak można dodać różnego podsumowania do tabeli. Podczas pracy z tabelami przestawnymi przyda Ci się wiedza na temat filtrowania, sortowania oraz formatowania zawartości tabel. Jednym z głębiej omówionych tematów jest temat formatowania warunkowego, które umożliwia szybkie oznaczanie wartości, które spełniają dane kryterium. Bardzo ważną umiejętnością jest również korzystanie z wykresu przestawnego, które jest powiązanym narzędziem. Na sam koniec kursu dowiesz się jak możesz wydrukować zawartości tabeli i jak zwiększyć funkcjonalność wykorzystując makro. Przede wszystkim nauczysz się jak formatować warunków. Umożliwi Ci to lepsze oznaczanie danych, jak i nauczysz się tworzyć atrakcyjne prezentacje z formie wykresów przestawnych.

Przede wszystkim nauczysz się podejmować właściwe decyzje, wykorzystasz potęgę możliwości jakie dają tabele przestawne do analizy danych w arkuszu. Wszystkie istotne funkcje będa dla Ciebie jasne, a ty bez problemu opanujesz każdy ważny aspekt pracy z tabelami. Nauczysz się również wyszukiwać dane używając narzędzi do sortowania i filtrowania danych jakie oferuje program. Co więcej opanujesz potrzebne narzędzia wykorzystywane do formatowania tabel i będziesz mógł prezentować je w profesjonalnej i przejrzystej formie. Pomimo, że kurs został oparty na Excelu 2013 w polskiej wersji językowej, swoją uzyskaną wiedzę możesz wykorzystać do pracy na wcześniejszych wersjach jak np. tych z 2007 czy 2010 roku.

Program nauczania składa się z wykładów takich jak:

  • Tabele przestawne - podstawy
  • Źródła danych
  • Praca z tabelami przestawnymi
  • Sortowanie i filtrowanie tabel przestawnych
  • Formatowanie tabeli przestawnej
  • Formatowanie warunkowe w tabeli przestawnej
  • Wykresy przestawne
  • Przydatne techniki i rozwiązania

Co zyskasz dzięki szkoleniu?

Dzięki naszemu szkoleniu zyskasz gruntowną wiedzę na temat użytkowania tabeli przestawnych w programie Excel. Będziesz mógł wykorzystać ich nieograniczone możliwości, aby ułatwić sobie pracę i sprawić, że będzie on bardziej wydajna i profesjonalna. Zwiększysz swoje kwalifikacje w pracy i zdolności dla przyszłych pracodawców.

Zobacz także inne kursy:

Kurs PowerPoint od podstaw
Cena: 79.00 zł
4.9

Kurs PowerPoint od podstaw

Kurs Access 2013 od podstaw
Cena: 79.00 zł
4.9

Kurs Access 2013 od podstaw

Kurs Excel dla księgowych
Cena: 139.00 zł
4.9

Kurs Excel dla księgowych

Przydatne linki: