6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Excel - zaawansowane techniki

Kurs Excel - zaawansowane techniki
Cena: 119.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom trudności: Zaawansowany
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Jeżeli pracujesz na programie Excel i masz opanowane podstawy, ale chciałbyś mieć wiedzę aby lepiej wykorzystać możliwości programu ten kurs jest dla Ciebie. Po naszym kursie będziesz znał liczne narzędzie i techniki tak aby praca z programem była łatwa, efektywna a ty znał odpowiedź nawet na najbardziej złożone problemy, które napotkasz podczas korzystania z programu.

Poziom zaawansowany, 55 wykładów, 9 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest dedykowany dla wszystkich użytkowników programu Excel, którzy posiadają podstawową wiedzę na temat programu, ale chcieliby nauczyć się bardziej zaawansowanych technik, które mogą przyspieszyć i ułatwić im pracę. Znajomość zaawansowanych zagadnień może znacznie przyspieszyć naszą pracę z programem, więc jeśli używasz na co dzień programu, kurs jest idealny dla Ciebie.

Czego nauczysz się z kursu?

Znajomość programu Excel jest przydatna kiedy przetwarzasz dużą ilość danych. Jeżeli pracujesz już przez dłuższy czas z programem i znasz podstawy, warto zainwestować swój czas w poznanie bardziej zaawansowanych technik programu. Zaawansowane techniki pozwolą Ci na zaoszczędzenie czasu i wykorzystanie w pełni potencjału programu. Poznasz przydatne narzędzia, które będą pomagały w rozwiązywaniu skomplikowanych problemów. Kurs daje możliwość opanowania złożonych technik formatowania, sprawdzenie poprawności danych, przykłady użycia funkcji, techniki pracy z datami i tym podobne. Szkolenie opisuje również potężne narzędzia wykorzystywane do analizy warunkowej oraz omawia rozszerzenie programowe o nazwie Solver.

Będziesz lepiej pracował z:

  • datą i czasem
  • zarządzanie danych
  • zaawansowanym formatowaniem
  • analizą warunkową

W kursie znajdziesz ponad 50 wykładów w postaci filmów instruktażowych do których będziesz mógł wrócić w każdym momencie. Komentarz lektora wyjaśni Ci wszystkie zagadnienia, nawet te najbardziej skomplikowane.

Druga część szkolenia jest poświęcona technikom walidacji danych, które wprowadzasz do arkusza. Wymuszanie poprawności danych to nic innego jak wymuszenie na użytkowniku wprowadzenie danych, które są w określonym formacie lub oczekujesz wartości z określonego przedziału. Jest to przydatna funkcja, która jest opisana w naszym szkoleniu. Przygotowywanie formuł sprawdzających poprawność danych, wyszukiwanie danych, które nie spełniają kryterium walidacji już nigdy nie będzie dla Ciebie trudnością po naszym kursie. Będziesz wiedział jak wymusić wprowadzenie unikalnych wartości. Co więcej nauczysz się jak wymuszać wprowadzenie unikalnych wartości.

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem wytłumaczonym w szkoleniu jest bezpieczeństwo i udostępnianie skoroszytu. Praca w Excelu jest bardzo powszechna, robimy tam dużo rzeczy, często bardzo ważnych i z danymi, które nie powinny się dostać w niepowołane ręce. Praca w większym zespole oznacza udostępnianie skoroszytów innym pracownikom. Musisz znać najważniejsze techniki ochrony twojej zawartości i jak kontrolować dostęp do dokumentów. Będziesz wiedział jak zablokować komórki przed niepowołanymi użytkownikami i chronić wszystkie zawartości za pomocą haseł. Program Excel jednoznacznie kojarzy się z pojęciem makr. Znajomość zaawansowanych technik związanych z makrami daje nam szansę na rozszerzenie funkcjonalności programu. Pozwala to na zautomatyzowanie czynności, które często powtarzamy. Nasz kurs pokaże Ci jak najlepiej wykorzystać makra. Poznasz przydatne techniki i rozwiązania, które będziesz mógł wykorzystać do rejestrowania oraz edycji makra. Wiedza przekazana w szkoleniu będzie dotyczyła modyfikacji ustawień dotyczących bezpieczeństwa, jakich odwołań można użyć podczas rejestracji makra i jak można przetestować oraz zmodyfikowac wcześniej utworzone makro. Co więcej, poznasz także podstawy dotyczące edytora kodu VBA, który jest przydatny do programowania.

Jednym z następnych zagadnień omówionych w szkoleniu jest tworzenie wykresów. Program Excel posiada bogate narzędzia do tworzenia wykresów. Jest to jedna z najważniejszych funkcji Excela. Sam dowiesz się jak stworzyć między innymi wykres kombinowany, będziesz w stanie filtrować dane na wykresie oraz jak możesz zadbać o automatyczne rozszerzanie zakresu danych. Z naszym kursem łatwo przeniesiesz samodzielnie zrobiony wykres w Excelu do innych programów oferowanych w pakiecie Office.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Zaawansowana znajomość programu Excel pomoże Ci w biurowej pracy. Zwiększy twoje kwalifikacje jako pracownika. Szkolenie rozjaśni Ci pracę z takimi zagadnieniami jak:

  • data i czas - obliczysz daty przyszłe przeszłe, różnice między datami itp. Będziesz widział jak łatwo wprowadzić datę i wiele więcej.
  • zarządzanie danymi - rozbudowane zestawienia nie będą już kłopotem. Będziesz wiedział jak łatwo sortować, wyszukiwać czy zmieniać dane.
  • zaawansowane formatowanie - Będziesz znał ciekawe sztuczki, które wykraczają ponad prostą zmianę koloru lub rozmiar tekstu w komórce. Twoje dokumenty będą atrakcyjniejsze dla oka.
  • narzędzia analizy warunkowej - Będziesz umiał “szukać wyniku” czy “tabeli danych” bez żadnych większych problemów. Menedżer scenariuszy będzie opanowany w bardzo dobrym stopniu, a także przydatne narzędzie pracy w programie Excel: Solver.
  • zaawansowane techniki pracy, które są przydatne dla użytkowników korzystających z programu na co dzień. Wraz z kursem dowiesz się jak zrobić szybką konsolidację danych lub wykorzystanie nazwanych zakresów. Oprócz wspomnianych wcześniej technik poznasz również jak importować dane z pliku CSV, poprawiać błędy w formułach czy śledzić zależności.

Zobacz także inne kursy:

Kurs Access - kwerendy
Cena: 79.00 zł
5.0

Kurs Access - kwerendy

Kurs Excel - tabele przestawne
Cena: 99.00 zł
5.0

Kurs Excel - tabele przestawne

Kurs Excel dla księgowych
Cena: 139.00 zł
4.8

Kurs Excel dla księgowych

Przydatne linki: