6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Excel dla sprzedawców

Kurs Excel dla sprzedawców
Cena: 119.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: IT i oprogramowanie
Poziom trudności: Średniozaawansowany
Ocena:
4.9

Informacje na temat kursu:

Program Excel to podstawowe narzędzie w wielu firmach, przedsiębiorstwach, a nawet w gospodarstwach domowych. Dzięki programowi wykonasz szybko obliczenia na dużych zbiorach liczb. Przy sprzedaży znajomość excela przyda się wyjątkowo, wszystkie obliczenia będziesz wykonywał szybciej i bardziej efektywnie, a pomyłki przy obliczeniachg nie będa wchodziły w gre.

Poziom średniozaawansowany, 25 wykładów, 25 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przygotowany przede wszystkim dla osób, które zajmują się sprzedażą. Jeżeli prowadzisz własną firmą małą lub średnią i pracujesz w handlu, szkolenie przygotowane jest specjalnie dla Ciebie. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, znajomość programu Excel jest koniecznością. Musisz nauczy c się jak wykorzystać odpowiednie narzędzia. Jeżeli opanowałeś podstawy i nie jesteś nimi zainteresowany, dobrze trafiłeś ponieważ kurs skupi się od razu na bardziej zaawansowanych funkcjach programu. Jeżeli nie jesteś też zainteresowany samą teorią, nie mogłeś trafić na lepszy kurs. Szkolenie skupia się na umiejętnościach praktycznych, ponieważ lepiej jest omówić techniki pracy, które ułatwią rozwiązanie napotkanych problemów podczas pracy z programem i szybsze wykonywanie zadań, które wykonujesz na co dzień. Wszystkie omawiane zagadnienia są wzięte z życia, więc z pewnością zdobyte umiejętności wykorzystasz w swojej pracy.

Czego nauczysz się z kursu?

Z kursu przede wszystkim nauczysz się jak efektywnie wykorzystywać możliwości programu do pracy w branży handlowej. Poznasz najważniejsze funkcje, które ułatwią Ci twoją codzienną pracę. Zaczniemy od tworzenia raportów. Jeżeli przeraża Cię ilość kolumn i wierszy, z naszym kursem dowiesz się jak wyciągnąć tylko wartościowe wartości. Na podstawie wybranych danych przygotujesz przejrzysty i prosty raport. Już nie podejmiesz błędnych decyzje przy analizie zakresów danych. Nauczysz się je dobrze analizować i nie pogubić. Przy analizie pomogą Ci tabele i tabele przestawne. Na ich podstawie przygotujesz np. raport sprzedaży w wybranym regionie lub mieście. Z dobrze zrobionymi zestawieniami dowiesz się również, który z zatrudnionych sprzedawców był najskuteczniejszy.

Kolejną ważną umiejętnością opisaną w kursie jest graficzna prezentacja danych. Możesz umieć poruszać się po arkuszu i analizować wszystkie dane, ale bez umiejętności prezentowania ich w prosty i czytelny sposób, twoja wiedza jest niewystarczająca. Nasze szkolenie uzupełni twoją wiedzę i będziesz umiał stworzyć prosty i czytelny wykres dla swoich klientów lub współpracowników. Już nie będziesz miał problemów z tworzeniem wykresów. Poznasz wszystkie najważniejsze zasady wizualizacji z wykorzystaniem danych z wykresu. Prezentacja wyników sprzedażowych, prognozy tendencji spadkowych czy wzrostowych to tylko mały ułamek tego co jest zaprezentowane w kursie.

Ogromna ilość funkcji i formuł może być czasami przerażająca dla użytkowników programu Excel. Z naszym szkoleniem już nigdy nie będziesz miał problemów z wykorzystaniem funkcji i formuł do efektywnej pracy. Duża liczba może przerażać, jednak po opanowaniu i efektywnym wykorzystywaniu na pewno docenisz program. Po kursie będziesz korzystać bez problemu z najważniejszych i tych najbardziej przydatnych funkcji które pomogą Ci w zliczaniu i sumowaniu wartości, formuł tekstowych czy funkcji daty i czasu. Wszystkie skomplikowane obliczenia będziesz mógł obliczyć bez żadnego wysiłku.

Kolejną ważną cechą korzystania z programu Excel jest to, że możesz zaoszczędzić czas. Umiejętność korzystania z funkcji jakie oferuje program zooptymalizuje naszą pracę. Przygotowanie odpowiedniego makro może zająć Ci mniej czasu niż zaparzenie kawy. Jedynie musisz wiedzieć od czego zacząć, a tego się dowiesz z naszym szkoleniem jak tworzyć i nagrywać makra i dowiesz się do jakich zadań je najlepiej wykorzystać. Przekonasz się, że to jest najbardziej przydatna funkcja programu.

Znajomość kursu sprawi, że będziesz bardziej produktywnych. W trakcie kursu nauczysz się korzystać z przydatnych narzędzi i technik pracy. Osobny rozdział jest poświęcony sztuczkom i poradom, które pozwolą Ci wykorzystać program jeszcze lepiej. Będziesz korzystał z przydatnych skrótów klawiaturowych, ukrytych funkcji i możliwości, z których nie korzystasz bo ich jeszcze nie poznałeś.

Program nauczania składa się z takich wykładów jak:

 • graficzna prezentacja wyników sprzedażowych
 • tworzenie raportu wyników sprzedaży według wybranych parametrów
 • sortowanie i filtrowanie danych w arkuszach
 • jak ułatwić sobie pracę, czyli podstawy tworzenia makr
 • funkcje przydatne w pracy sprzedawcy
 • triki excelowe przydatne w pracy

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Poznasz najważniejsze techniki i narzędzia pracy w Excelu przydatne sprzedawcom. Naucz się tworzyć raporty i sortować dane. Będziesz mógł tworzyć czytelne wykresy dla swoich klientów i współpracowników.

Z kursu nauczysz się:

 • graficznej prezentacji wyników sprzedażowych
 • pracy z tabelami przestawnymi
 • tworzenia raportów wyników sprzedażowych
 • zaawansowanego sortowania i filtrowania danych
 • automatyzacji codziennych zadań dzięki makrom
 • pracy z formułami tekstowymi, zliczającym, sumującymi
 • radzenia sobie z najczęściej pojawiającymi się błędami
 • poprawnego drukowania arkuszy.

Zobacz także inne kursy:

Kurs Excel - zaawansowane techniki
Cena: 119.00 zł
4.9

Kurs Excel - zaawansowane techniki

Kurs Excel dla sprzedawców
Cena: 119.00 zł
4.9

Kurs Excel dla sprzedawców

Kurs Access - programowanie w VBA
Cena: 79.00 zł
4.9

Kurs Access - programowanie w VBA

Przydatne linki: