6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Intensywny kurs AutoCAD - stopień II

Intensywny kurs AutoCAD - stopień II
Cena: 129.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Z intensywnym kursem AutoCAD dowiesz się jak wykorzystać narzędzia i funkcje w zaawansowany sposób. Nauczymy Cię w szybki sposób tworzyć dopracowane i profesjonalne projekty.

Poziom Podstawowy, 38 wykładów, 5 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli znasz już podstawy pracy w programie AutoCAD lecz chcesz nauczyć się lepiej wykorzystywać bardziej zaawansowane funkcje programu, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Szkolenie jest dla osób, które chcą tworzyć rozbudowane projekty spełniające najważniejsze zasady wykonywania rysunków CAD, szukają trików i wskazówek, dzięki którym będą mogły zdobyć przewagę nawet nad bardziej doświadczonymi projektantami oraz będą mogły rozwinąć umiejętności i nauczyć się rysować bardziej precyzyjnie.

Kurs jest dla osób, które znają już podstawy rysowania i miały wcześniej styczność z programem AutoCAD, jednocześnie potrzebują odświeżyć i rozwinąć swoją wiedzę. Osoby, które ukończyły szkolenie z programu na stopniu I, dowiedzą się czegoś więcej i będą mogły kontynuować swoje szkolenie w naturalny sposób.

Czego nauczysz się z kursu?

Szkolenie daje Ci możliwość tworzenia projektów od A do Z. Pokażemy Ci krok po kroku, jak korzystać z narzędzi takich jak warstwy, kreskowanie, gradienty czy wymiarowanie. Dzięki temu, Twoje projekty będą zawsze wyglądały profesjonalnie.

Musisz wiedzieć jak sprostać oczekiwaniom klientów i być pewnym, że Twój projekt jest dopracowany w 100%. Powiemy Ci, co zrobić aby uniknąć zaniedbań w projekcie i zawsze pamiętać o szczegółach, które mogą okazać się kluczowe. Dowiesz się jak prawidłowo opisywać rysunki a także pracować z układami i rzutniami tak, aby Twoje arkusze wydruku prezentowały się perfekcyjnie.

Ujawnimy przed Tobą różne triki i porady, dzięki którym Twoja praca będzie zawsze efektywna. Najlepiej jest uczyć się od osób, które mają już spore doświadczenie w swojej branży i my Ci to zagwarantujemy. Poznasz mnóstwo przydatnych wskazówek i przykładów, które będziesz mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy i z których korzystają też profesjonaliści. W ten sposób zoptymalizujesz swoją pracę i będziesz mógł tworzyć więcej projektów, oszczędzając przy tym dużo czasu.

Pokażemy Ci zróżnicowane przykłady projektów. Będziesz mógł nauczyć się precyzyjnego rysowania CAD z wykorzystaniem projektów z różnych branż takich jak: architektoniczna, mechaniczna czy konstrukcyjna. Zakres narzędzi i funkcji programu jest bardzo obszerny dzięki czemu, będziesz mógł płynnie kontynuować naukę, bez względu jaką branżą w przyszłości się zajmiesz.

Abyś mógł powtórzyć swoją wiedzę, do szkolenia załączyliśmy ćwiczenia i testy, za pomocą których możesz sprawdzić czego się nauczyłeś. Dodatkowe materiały pozwolą Ci doskonalić swoje umiejętności. W materiałach znajdują się wszystkie projekty rysunkowe omawiane podczas kursu oraz krótki opis najważniejszych skrótów klawiaturowych i poleceń, przydatnych w późniejszej pracy.

Aby ułatwić Ci pracę, kurs został podzielony na 5 głównych działów:

 • Zarządzanie warstwami
 • Kreskowanie i tworzenie gradientów
 • Opisywanie
 • Wymiarowanie
 • Układy

Na początku zajmiemy się pracą z właściwościami obiektów. Pokażemy Ci jak zmieniać skalę wyświetlania linii, tworzyć nowe warstwy oraz ukrywać i izolować obiekty. Dołączymy również filmik, na którym dowiesz się więcej o menedżerze właściwości warstw. Powiemy Ci też, jak używać narzędzia warstw.

Następnie dowiesz się jak tworzyć i ustawiać kreskowanie oraz kreskowanie pełne, robić gradient, edytować granicę wypełnień, używać funkcji “rozbij” oraz ustawiać porządek wyświetlania.

Kolejną rzeczą, którą się zajmiemy jest jak działa styl tekstu, tekst jednowierszowy i wielowierszowy, linia z opisem oraz edytor tekstu. Pokażemy jak korzystać z linii odniesienia, odnośników liczbowych, symboli i tabeli.

Z zakresu wymiarowania nauczymy Cię jak wstawiać, edytować i porządkować linie wymiarowe, nadpisywać style wymiarowania, a także czym są właściwości wymiarów, wymiar od bazy i szeregowy. Dodatkowo załączamy film instruktażowy z omówieniem styli wymiarowania.

Na zakończenie przejedziemy do układów, gdzie dowiesz się jak pracować z układami, co to są style stron, rzutnia prostokątna lub o dowolnym kształcie. Jak zamrażać warstwy rzutni i robić wydruk końcowy.

Kurs został oparty o najnowszą wersję AutoCAD 2017, lecz zawarta w nim wiedza może być wykorzystana przy pracy ze starszymi wersjami programu.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Szkolenie to oferuje Ci kompletną wiedzę z programu AutoCAD.

Na tym szkoleniu nauczysz się:

 • pracy z układami i profesjonalnego przygotowania projektów do wydruku
 • trików i sztuczek, które przyspieszą i usprawnią codzienne rysowanie prostych i złożonych projektów
 • kompletnego wykorzystania narzędzi wymiarowania - od tworzenia, przez edycję, do ich porządkowania
 • opisywania projektów z wykorzystaniem teksty jednowierszowego, wielowierszowego, linii odniesienia, tabel i symboli
 • sposobów wykorzystania kreskowania i gradientów
 • pracy z warstwami i prawidłowego ich zastosowania w swoich projektach

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: