6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Intensywny kurs AutoCAD - stopień I

Intensywny kurs AutoCAD - stopień I
Cena: 129.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
5.0

Informacje na temat kursu:

Dowiedz się jak precyzyjnie rysować z programem AutoCAD. Możesz rozpocząć karierę projektanta CAD już teraz.

Poziom Podstawowy, 47 wykładów, 5 materiałów szkoleniowych.

Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli marzy Ci się kariera projektanta CAD i chcesz nauczyć się pracy w jednym z najlepszych programów projektowych na rynku, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nasze intensywne szkolenie pokaże Ci jak w praktyce wykorzystać najważniejsze funkcje AutoCAD oraz jak wykorzystać zdobytą wiedzę na szkoleniu w praktyce w codziennej pracy. Kurs przyda się osobom, które nie miały jeszcze styczności z programem AutoCAD. Osoby, które już próbowały swoich sił w pracy z tym programem i są na etapie początkującym, mogą w doskonały i praktyczny sposób powtórzyć to czego nauczyły się do tej pory. Będzie to dla nich idealna forma wprowadzenia w świat projektowania CAD.

Czego nauczysz się z kursu?

Aby nauczyć się podstaw rysowania i projektowania w programie AutoCAD nie musisz chodzić na szkolenia. Wystarczy, że masz dostęp do komputera i trochę wolnego czasu, resztą zajmiemy się my. Nasze szkolenie zawiera starannie dobrane materiały, zarówno w formie filmów instruktażowych, ćwiczeń oraz testów. W ten sposób możesz jednocześnie uczyć się oraz na bieżąco sprawdzać zdobyte umiejętności.

Na kursie od początku uczymy się w praktyce, czyli nie tracimy czasu na żmudne wykładanie teorii, ale krok po kroku od razu pokazujemy najważniejsze elementy interfejsu i tłumaczymy optymalną jego konfigurację. Szkolenie z każdym kolejnym poziomem staje się coraz bardziej intensywne, dzięki czemu w tym samym tempie Twoja wiedza też wzrasta.

Duża ilość różnych narzędzi AutoCADa może na początku przerażać, lecz nie musisz się martwić. Nawet profesjonaliści nie korzystają ze wszystkich opcji oferowanych przez program. Aby być jak najbardziej efektywnym, należy odpowiednio wyselekcjonować narzędzia na te, które przydadzą się właśnie Tobie. Powiemy Ci, jak powinien wyglądać Twój osobisty “starter pack” programu.

Nic lepiej nie nauczy Cię pracy w tym programie jak bazowanie na prawdziwych projektach. Wyszkolimy Cię, abyś mógł w precyzyjny sposób rysować, który będzie jednocześnie zgodne z zasadami CAD. Wszystko dzięki wykorzystaniu prawdziwych projektów z różnych branż, takich jak: architektoniczna, mechaniczna czy konstrukcyjna. W ten sposób będziesz mógł zaznajomić się z naprawdę obszernym zakresem narzędzi i funkcji. Ułatwi Ci to późniejsze płynne kontynuowanie nauki, niezależnie od kierunku który obierzesz.

Specjalnie przygotowane testy i ćwiczenia zapewnią Ci praktyczne sprawdzenie swojej wiedzy. Dzięki temu mamy pewność, że to czego się nauczyłeś będziesz umiał później właściwie wykorzystać, a Twój czas nie pójdzie na marne.

Co więcej, w dowolnej chwili będziesz mógł pobrać zestaw materiałów dodatkowych, co jeszcze bardziej ułatwi szybkie powtórki i będziesz mógł do nich sięgnąć wtedy kiedy Ci to odpowiada. Znajdziesz tam wszystkie projekty rysunkowe, które pokazaliśmy podczas kursu oraz “ściągawkę” z najważniejszymi skrótami klawiaturowymi i poleceniami.

Kurs podzieliony jest na 5 najważniejszych tematów:

  • Interfejs programu
  • Nawigacja i ustawienia rysunkowe
  • Rysowanie obiektów
  • Modyfikowanie obiektów
  • Precyzyjne rysowanie

Na wstępie omówimy menu programu, wstęgę narzędziową, opcje oraz wywoływanie poleceń. Dołączymy film instruktażowy z obszaru roboczego. Następnie powiemy jak sprawnie poruszać się w widoku, konfigurować rzutnie i okna plików oraz korzystać z kart układu i jednostek.

Omówimy szczegółowo rysowanie obiektów, takich jak: linia, polilinia, okrąg, łuk, prostokąt, wielobok, elipsa, splajn, proste i półproste, punkty, pierścienie. Powiemy o poleceniu “zmierz” oraz załączymy film instruktażowy z obwiedni.

Zaprezentujemy modyfikowanie obiektów i omówimy funkcje takie jak: zaznacz, przesuń, obróć, kopiuj, skala, odsuń, lustro, rozciągnij, przedłuż, utnij i wydłuż, zaokrąglij i fazuj a także gładkie połączenie krzywych i uchwyty edycji.

Na zakończenie powiemy o funkcjach precyzyjnego rysowania, czyli: siatka i skok, wprowadzanie dynamiczne, tryb orto, śledzenie biegunowe, szerokość oraz przezroczystość, tryb lokalizacji obiektów, tryb lokalizacji z użyciem shifta oraz śledzenie lokalizacji.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Na szkoleniu nauczysz się:

  • optymalizacji pracy dzięki idealnemu dostosowaniu narzędzi rysunkowych i obszaru roboczego do swoich potrzeb
  • rysowania wszystkich najważniejszych obiektów takich jak: linie, polilinie, splajny, łuki, okręgi czy wieloboki
  • tworzenia i modyfikacji bardziej złożonych obiektów z wykorzystaniem funkcji: lustro, odsuń, rozciągnij, przedłuż oraz wielu innych
  • używania narzędzi takich jak tryb lokalizacji, orto czy śledzenie biegunowe, pozwalających na bardzo precyzyjne rysowanie
  • projektowania z wykorzystaniem najskuteczniejszych technik polecanych przez profesjonalnych projektantów CAD

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: