Wprowadzenie do concept art i ilustracji
Informacje na temat kursu:
Nie wiesz w jaki sposób tworzyć projekty graficzne, aby dokładnie odwzorowywały pomysły, które powstają w Twojej głowie? Skorzystaj z kursu wyjaśniającego podstawy grafiki koncepcyjnej i ilustracyjnej, który pozwoli Ci na lepsze wykorzystanie swoich możliwości.
Poziom podstawowy, 27 wykładów, 20 materiałów szkoleniowych.
Dla kogo jest ten kurs?
Wprowadzenie do concept art i ilustracji to kurs stworzony z myślą o tych, którzy postawili już pierwsze kroki na gruncie pracy w programach graficznych i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat tworzenia concept artu. Kurs trwa ok. 6 godzin i zawiera 27 wykładów oraz 20 dodatkowych materiałów szkoleniowych.
Podczas szkolenia nauczysz się m.in. zasad kompozycji, w jaki sposób szkicować i teksturować, jak pracować z detalem oraz planowania i organizacji konceptów dzięki tzw. “moodboard”. Dużym atutem jest również poruszenie zagadnień związanych z tworzeniem własnego graficznego portfolio, które pozwoli Ci na podjęcie pracy zawodowej.
Czego nauczysz się z kursu?
W ramach szkolenia zapoznasz się z treściami zawartymi w pięciu modułach tematycznych, które stanowią kompleksowe wprowadzenie do concept artu. Są to:
- podstawy pracy,
- szkicowanie,
- concept art,
- ilustracja,
- portfolio i aplikacja o pracę.
Na początku zapoznasz się z pojęciami dotyczącymi teksturowania, teorii koloru, skali i przestrzeni. Dowiesz się, czym jest Focal Point, w jaki sposób opracować poprawny szkic, a także jak rozszerzyć bibliotekę pędzli.
Nauczymy Cię umiejętności, od której wszystko się zaczyna i która jest niezbędna podczas tworzenia grafiki koncepcyjnej - szkicowania. Odpowiemy Ci na pytanie w jaki sposób szkicować z wypełnieniem oraz przedstawimy alternatywne metody szkicowania.
W dalszej części spotkasz się z zagadnieniami ściśle związanymi z concept artem: jak wypełniać szkic kolorem i nanosić detal, przyjrzysz się trudnej sztuce dopracowywania szczegółów, w jaki sposób grupować warstwy i jak finalizować projekty. Są to aspekty pracy konieczne do opanowania, jeżeli zamierzasz zawodowo zajmować się grafiką koncepcyjną.
Następnie przedstawimy Ci tajniki tworzenia ilustracji, czyli obrazu, który towarzyszy tekstowi i służy jego wizualizacji. Dowiesz się w jaki sposób opracować idealną kompozycję, poznasz szczegóły związane z teksturowaniem i pracy z detalami oraz na czym polega dobre dopasowanie oświetlenia i odpowiednie wykończenie projektu.
Na zakończenie kursu przewidziane jest szkolenie z zakresu tworzenia portfolio - co wbrew pozorom wcale nie jest takie proste - nauczysz się opracowywać je w jaki sposób, aby zwróciło uwagę potencjalnego pracodawcy i otworzyło Ci ścieżkę kariery. Zapoznasz się również z analizą rynku pracy i zobaczysz, jak może się na nim odnaleźć artysta koncepcyjny.
Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?
Kurs dotyczący concept artu i ilustracji pozwoli Ci na swobodne korzystanie z narzędzi pracy grafika w programie Adobe Photoshop. Jest to bezcenna umiejętność, przychylnie oceniana przez pracodawców.
Oto umiejętności, które zyskasz po przebyciu kursu:
- znajomość technik szkicowania i teksturowania,
- odpowiednie wykorzystanie kontrastu, światła i kolorów,
- praca z detalem,
- planowanie i organizacja konceptów dzięki moodboard,
- stosowanie zasad kompozycji,
- wykorzystywanie narzędzi i technik pracy w Photoshopie,
- tworzenie concept artów i ilustracji,
- tworzenie własnego portfolio i szukanie pracy jako artysta koncepcyjny.
Zobacz także inne kursy:
Przydatne linki:
- Numer NIP
- Jednoosobowa działalność gospodarcza
- Jak napisać biznesplan
- Jak wybrać najlepsze konto dla firmy?
- Numer REGON
- Spółka cywilna
- Dotacje z Urzędu Pracy na założenie firmy
- Ranking kont bankowych
- Podatek VAT
- Spółka jawna
- Dotacje z UE na otwarcie własnej firmy
- Program do wystawiania faktur
- Składki ZUS
- Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
- Kto, kiedy i gdzie może założyć firmę
- Faktoring
- Podatek PIT
- Spółka partnerska
- Franczyza
- Dlaczego warto zastrzec znak towarowy?
- Podatek CIT
- Spółka komandytowa
- Działalność nierejestrowana, czyli firma na próbę
- Samozatrudnienie