6krokow.pl - Kursy online
Twoje pierwsze kroki w biznesie
Czyli wszystko co powinieneś wiedzieć o zakładaniu oraz skutecznym prowadzeniu własnej firmy

Kurs Liternictwo - od szkicu do druku

Kurs Liternictwo - od szkicu do druku
Cena: 99.00 zł
Strefa Kursów - partner
Kategoria kursu: Projektowanie
Poziom trudności: Podstawowy
Ocena:
4.8

Informacje na temat kursu:

Naucz się tworzyć litery i zachwycaj innych niezwykłymi kompozycjami. Kurs liternictwa umożliwia opanowanie wszystkich czynności niezbędnych do przygotowania projektu.

Poziom podstawowy, 36 wykładów, 1 materiał szkoleniowy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób, które chcą nabyć umiejętność przygotowywania własnych projektów liter. Nie musisz wiedzieć, jak korzystać z niezbędnych do tego programów, ponieważ wszystkiego Cię nauczymy. Jeżeli umiesz posługiwać się programem Adobe Illustrator - uda Ci się łatwiej przyswoić wiedzę, jednak nie jest to konieczne. Pasjonujesz się typografią i liternictwem, ale nie wiesz od czego zacząć? Teraz stanie się to o wiele prostsze.

Oferujemy Ci szkolenie, które zawiera 36 wykładów trwających łącznie aż 5 godzin. Skutecznie przeprowadzają one przez najważniejsze zagadnienia i teorię liternictwa. Dostęp do materiałów jest nielimitowany, dlatego w każdej chwili możesz powrócić do interesujących Cię treści. Powiązanie z urządzeniami mobilnymi sprawia, że możesz uczyć się wszędzie tam, gdzie chcesz.

Czego nauczysz się z kursu?

Przed Tobą 9 modułów uporządkowanych tematycznie, co pozwoli na uniknięcie chaosu informacyjnego i pomoże Ci w łatwiejszym odnajdywaniu treści, których szukasz.

Wśród nich czeka Cię:

 • teoria liternictwa,
 • do czego można wykorzystać liternictwo,
 • narzędzia analogowe,
 • narzędzia cyfrowe,
 • projekt logotypu literniczego - szkice,
 • projekt logotypu literniczego - wektory,
 • projekt kompozycji literniczej - szkice,
 • projekt kompozycji literniczej - wektory,
 • podsumowanie kursu.

Liternictwo, z ang. lettering, jest dziedziną projektowania, będącą na styku kaligrafii i typografii. Razem z nami będziesz mógł swobodnie stworzyć unikatowe projekty, które są bardzo pożądane przez przedsiębiorców poszukujących unikatowych rozwiązań graficznych np. w przypadku opracowywania logo. Nauczymy Cię projektować takie znaki samodzielnie.

Na początku pokażemy Ci w jaki sposób przy projektowaniu liter bazować na kaligrafii. Zobaczysz różne rodzaje krojów pisma oraz styli oraz dowiesz się gdzie można lub trzeba umieszczać niezwykłe i oryginalne liternictwo. Przed Tobą przykłady liternictwa umieszczonego na pocztówkach, muralach, książkach, a także odzieży.

Zaprezentujemy Ci narzędzia, którymi posługuje się liternik w codziennej pracy - pióra kaligraficzne, cienkopisy, ołówki oraz kalki. Te wszystkie rzeczy są niezbędne, jeżeli zamierzasz stworzyć wartościowy projekt. Krok po kroku będziesz mógł spróbować swoich sił i poznać zasady działania wszystkich przyborów, które zostały wymienione.

W trakcie kursu zapoznasz się również z podstawowymi narzędziami programu Adobe Illustrator. Pokażemy Ci jak przenosić swoje szkice do komputera i konwertować je na grafikę wektorową w programie. Przy okazji będziesz mógł wypróbować efektywne rysowanie krzywych - jest to technika, która została oparta o ich ekstrema.

Oprócz tego zyskasz wiedzę na temat ogólnego projektowania logotypów, projektowania logotypów literniczych oraz poznasz metody pracy na miniaturkach i kalkach. Wyjaśnimy także w jaki sposób możesz wykorzystać swoje umiejętności liternicze w celach zarobkowych oraz jak szukać inspiracji do tworzenia własnych projektów.

Co zyskasz dzięki temu szkoleniu?

Po przebytym szkoleniu będziesz potrafił tworzyć niezwykłe litery i projektować własne zachwycające kompozycje.

Wśród wielu nowych umiejętności, będziesz mógł nauczyć się między innymi:

 • projektować czytelne i unikalne litery,
 • posługiwać się narzędziami analogowymi, tj. brushpenami czy piórami kaligraficznymi,
 • odróżniać dobrze zaprojektowane litery od tych źle zaprojektowanych,
 • zasad tworzenia kompozycji oraz projektowania logotypów,
 • podstaw obsługi programu Adobe Illustrator, które wystarczą do wektoryzacji szkiców,
 • przygotowywać pliki do druku w profesjonalnej drukarni,
 • wykorzystywania liternictwa w różnych rodzajach projektów graficznych.

Zobacz także inne kursy:

Przydatne linki: