6 kroków do stworzenia profesjonalnej siłowni

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09  |  Średni czas czytania: 02:04
Artykuł reklamowy
Moda na zdrowy styl życia nie przemija, a wręcz przeciwnie – z dnia na dzień rozkwita, gdyż ukształtowanie doskonałej sylwetki jest marzeniem wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki regularnym odwiedzaniu siłowni, sylwetka nabiera zdrowego wyglądu, a wyrzeźbione mięśnie stają się powodem do dumy podczas wakacji nad wodą, czy podczas pobytu na basenie, dodatkowo cały organizm od razu znacznie lepiej funkcjonuje. Dlatego dość dużą popularnością cieszą się siłownie, które stanowią dobry pomysł na działalność – wystarczy spełnienie 6 podstawowych warunków, by biznes okazał się dochodowy.
6 kroków do stworzenia profesjonalnej siłowni

6 kroków do otwarcia profesjonalnej siłowni:

Krok 1. Budżet

Czynnikiem, który decyduje o tym, jak duża siłownia może być otwarta jest oczywiście kwestia pieniędzy, jeżeli pomysłodawca nie dysponuje zbyt dużym kapitałem, może postawić na niewielki biznes, w Totalfitnessconcept.pl grono specjalistów może podzielić się cennymi radami w zakresie urządzenie mniejszych powierzchni. Budżet należy dopasować do odpowiednio do założeń i rozmiaru lokalu.

Krok 2. Lokal

Można założyć, że niezbędnym minimum zakresie metrażu, są co najmniej 2-3 mniejsze pomieszczenia, w których zaaranżowane są sale treningowe, a w nich swobodne rozmieszczone wszelkie urządzenia, maty i inne elementy wyposażenia. Niezbędne produkty można znaleźć w każdej profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w doborze odpowiedniego wyposażenia dla każdej siłowni czy klubu fitness. Warto rozważyć tutaj wykorzystanie sprzętu regenerowanego. W lokalu powinna znajdować się zachęcająco urządzona recepcja, oraz wszelkie pomieszczenia sanitarne, takie jak szatnie z łazienkami i natryskami.

Krok 3. Lokalizacja

Warto podkreślić, że bardzo dużą popularnością cieszą się małe, osiedlowe siłownie, do których przychodzi wiele osób nie tylko z jednego osiedla, ale również tych mieszczących się nieco dalej. Zanim jednak podejmie się decyzję o miejscu otwarcia siłowni, należy przeprowadzić skrupulatne badanie rynku i dowiedzieć się, czy w pobliżu istnieje inne miejsce, w którym można ćwiczyć, należy również zapytać o zdanie mieszkańców, wsłuchać się w ich potrzeby. Jeśli otwieramy siłownię w mieście, warto przeanalizować czy wybrana lokalizacja posiada np. dobry dojazd komunikacją miejską.

Krok 4. Profesjonalny sprzęt

Po określeniu budżetu na otwarcie biznesu, wyborze lokalu oraz miejsca jego prowadzenia, przychodzi czas na skompletowanie profesjonalnego sprzętu do siłowni. Warto wyposażyć się w podstawowy sprzęt, do którego niewątpliwie zalicza się bieżnie, ławeczki do ćwiczeń, atlasy, sztangi, hantle, maty, czy rowerki biegowe – każdy z tych elementów z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Co najważniejsze, nie ma konieczności inwestowania w nowy sprzęt, ponieważ do wyposażenia siłowni wykorzystać można np. urządzenia regenerowane. Urządzenia regenerowane przechodzą dokładny proces renowacji a dodatkowo, możliwe jest umieszczenie na nich swojego logo czy nawet pokrycie ich wybranym kolorem. Profesjonalne firmy są w stanie zadbać o każdy detal i dostosować wybrany sprzęt do indywidualnych potrzeb każdego klienta, co pozwoli na wprowadzenie oszczędności, biorąc pod uwagę ceny dotyczące fabrycznie nowych urządzeń.

Krok 5. Profesjonalna obsługa

Ten punkt dotyczy nie tylko instruktorów ale również osób, które pracują w recepcji siłowni czy klubu fitness. Osoby te powinny być osobami uśmiechniętymi, pomocnymi, schludnie ubranymi oraz odpowiednio przeszkolonymi w zakresie kontaktu z Klientem. Poza miłym usposobieniem liczy się również odpowiednie przeszkolenie co do oferty, karnetów oraz zasad korzystania z siłowni. Pamiętajmy, że obsługa stanowi wizytówkę naszej siłowni.

Krok 6. Ciekawe pakiety

Oferta każdej siłowni powinna być oczywiście skierowana do jak najszerszego grona odbiorców i być dostosowana do każdego wieku, płci oraz zainteresowań. Ważne jest również oferowanie ciekawych rozwiązań w zakresie karnetów, karty stałego klienta czy zniżki na Kartę Dużej Rodziny. Odpowiednie zachęcenie ludzi sprawi, że przyjdą oni sprawdzić, co oferuje nowo otwarte miejsce, wielu z nich zostanie stałymi klientami, a to będzie oznaczało ogromny sukces i satysfakcję z osiągniętego celu.

Partnerem artykułu jest totalfitnessconcept.pl.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: