Bezpieczeństwo i prywatność firmy w internecie dzięki VPN

Ostatnia aktualizacja: 2022-04-06  |  Średni czas czytania: 02:10
Artykuł reklamowy
Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne. Prywatność i ochrona danych ma duże znaczenie szczególnie wtedy, gdy prowadzimy własny biznes. Dane naszej firmy, naszych kontrahentów oraz zasoby firmy, zarówno te finansowe, jak i te informacyjne narażone są na  liczne niebezpieczeństwa. To łakomy kąsek dla cyberprzestępców oraz nieuczciwej konkurencji.
Bezpieczeństwo i prywatność firmy w internecie dzięki VPN

Na szczęście istnieją technologiczne rozwiązania, które mogą pozwolić nam uchronić się przed potencjalnymi zagrożeniami czyhającymi na naszą firmę. Najlepszą ochroną jest szyfrowane połączenie VPN.

W artykule wyjaśnimy, co to jest VPN oraz jakie korzyści może przynieść jego obecność w naszej firmie.

Zagrożenie czyhające na firmy w dobie internetu

Obecnie większość działań firm opiera się właśnie o internet. Za jego pomocą pracujemy, kontaktujemy się z klientami, przesyłamy wiadomości i pliki, a także przechowujemy dane, dlatego tak ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo firmy również w sieci.

Często słyszymy o atakach na duże firmy i korporacje, ale to wcale nie znaczy, że te mniejsze nie padają ofiarami oszustów. Sprawy te nie są nagłaśniane, a przedsiębiorcy sami muszą sobie radzić z nieprzyjemnymi konsekwencji ataku hakerów. 

Najczęstsze zagrożenia dla firm to:

  • phishing – polegający na podszywaniu się przez bank, instytucję lub kontrahenta w celu uzyskania wrażliwych danych takich jak dane osobowe, finansowe i hasła bezpieczeństwa;
  • oprogramowanie szpiegujące – które ma na celu zbieranie i gromadzenie informacji istotnych dla firmy oraz przesyłanie ich bez wiedzy użytkownika na zewnątrz;
  • utrata danych – jeśli haker dostanie się do naszego systemu, bez problemu i często bezpowrotnie może usunąć ważne dla przedsiębiorstwa pliki oraz dane.

Nowe niebezpieczeństwa przyniosła również zmiana trybu pracy na zdalną, ponieważ każdy pracuje z innego miejsca, a ważne i poufne dane trzeba między sobą przesyłać online. To nowe wyzwanie dla firm, dlatego każdy przedsiębiorca powinien zabezpieczyć komunikację wewnętrzną swojej firmy, w celu jej ochrony.

Co zapewnia dobre połączenie VPN firmom działającym w sieci

Surf Shack

Źródło: Surf Shack

Połączenie VPN może uchronić firmę przed niechcianymi atakami w sieci. Jeśli zależy nam, by nasz biznes był wolny od ataków internetowych przestępców oraz nieuczciwej konkurencji, warto pomyśleć o połączeniu VPN, które może zapewnić bezpieczeństwo zasobów naszej firmy.

Virtual Private Network, czyli w skrócie VPN, to wirtualna sieć prywatna, która szyfruje nasze połączenie. To właśnie dzięki szyfrowanym połączeniu z siecią zapewniamy bezpieczeństwo danych, które znajdują się na komputerach naszych pracowników.

Pracownik pracujący w trybie zdalnym poprzez połączenie VPN ma dostęp do sieci swojej firmy z dowolnego miejsca. Ponadto w sposób bezpieczny może łączyć się z innymi współpracownikami, wiedząc, że dane, na których pracuje, będą cały czas bezpieczne. Jak widać, zmniejsza to ryzyko wypłynięcia danych firmy na zewnątrz.

Kolejną korzyścią, jaką daje szyfrowane połączenie, jest anonimowość. Dzięki niej można przeglądać i odwiedzać dowolne strony internetowe nie pozostawiając po swoich odwiedzinach żadnego śladu.

Jeżeli firma wysyła swoich pracownik na delegacje, do innych państw, to dzięki połączeniu VPN, a dokładniej dokonaniu zmiany lokalizacji oraz adresu IP pracownik, będzie miał możliwość ominięcia cenzury. Nie we wszystkich państwach dostępne są takie same treści. Co ciekawe w niektórych miejscach nie ma możliwości korzystania z popularnych usług Google.

Czym powinno się charakteryzować dobre połączenie VPN dla firmy

Połączenie VPN, które wybierzemy dla swojej firmy, powinno mieć bardzo dobrą prędkość oraz nielimitowaną przepustowość. Jest to bardzo ważne ze względu na to, by nasza praca była płynna i komfortowa. Słabe połączenie może negatywnie wpływać na wydajność i produktywność firmy.

Trzeba także zwrócić uwagę na łatwy kontakt z pomocą techniczną dostawcy, który będzie nas obsługiwał. Dobrze, gdy możemy liczyć na pomoc przez całą dobę. Szybki kontakt i natychmiastowa pomoc, w razie problemów nie zaburzy pracy naszej firmy.

Podsumowanie

Podsumowując, jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie naszej firmy, to warto rozważyć możliwości, jakie mamy dzięki VPN, by móc ochronić nasz biznes przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: