Bramy do sklepów, magazynów i fabryk - typy, rodzaje, technologie
Czym wyróżnia się segmentowa brama przemysłowa?
Segmentowa brama przemysłowa to rozwiązanie sprawdzające się w szczególności w miejscach, w których liczy się oszczędność przestrzeni. Składająca się z kilku części konstrukcja wymaga pozostawienia miejsca tylko na system prowadzący kolejne elementy po szynach do góry. Wśród produktów marki Hörmann przedstawiciele firm mogą wybrać modele z trzema rodzajami takich mechanizmów. W ofercie są bramy składane na płasko pod sufitem, w pionie nad otworem wejściowym lub też równolegle w stosunku do skośnego dachu. Co więcej, niektóre konstrukcje segmentowe można doposażyć w mechanizm umożliwiający zwiększenie wysokości podnoszenia bramy. To rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w budynkach z niskimi otworami wejściowymi.
Bramy takie mogą składać się z paneli nieprzepuszczających światła lub przezroczystych. W przypadku marki Hörmann te drugie stworzone są ze szkła Duratec o bardzo dużej odporności na zarysowania. Ta zaawansowana technologia wytwarzania szyb jest kluczowa zwłaszcza dla zakładów przemysłowych i centrów logistycznych, w których łatwo o uszkodzenia. Co więcej, szyby odznaczają się świetną izolacją termiczną, co jest możliwe dzięki potrójnym przeszkleniom. Praktyczność tego rozwiązania widać też na przykładzie listw mocujących, pozwalających na łatwą wymianę zniszczonych paneli.
Gdzie sprawdzi się rolowana brama przemysłowa?
Wszędzie tam, gdzie oszczędność miejsca ma jeszcze większe znaczenie, sprawdzi się roletowa brama przemysłowa. Konstrukcja tego rodzaju składa się z cienkich, podłużnych części zwijanych w harmonijkę. Po uruchomieniu mechanizmu kurtyna chowa się do kasety zamontowanej nad wejściem. Co ważne, bramy firmy Hörmann wyposażono w bezpieczny mechanizm płynnego otwierania i zamykania wraz z blokadą siły. Ryzyko gwałtownego ruchu dodatkowo ograniczono do minimum, usuwając czujniki, które w przypadku awarii mogłyby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.
Wysoki poziom bezpieczeństwa w połączeniu z szybkością ruchu bramy (1,1 m/s), możliwością połączenia z systemami ochrony przeciwpożarowej i bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi sprawiają, że brama Hörmann to udany wybór m.in. do magazynów i fabryk. Dodatkową zaletą jest system SSG DD pozwalający połączyć nawet trzy bramy przy pomocy jednego słupka środkowego. W ten sposób można zabezpieczyć wejście mające nawet 36 m szerokości i 9 m wysokości. Z tego powodu bramy przemysłowe Hörmann nadają się również do montażu nad wejściami o wielkich rozmiarach, np. w supermarketach i galeriach handlowych.
Szybkobieżna brama przemysłowa - właściwości
W niektórych zakładach pracy wymagane jest stosowanie wyjątkowo rygorystycznych środków bezpieczeństwa. Utrzymanie odpowiedniej temperatury i sterylności w miejscach takich jak hurtownie żywności (w szczególności w chłodniach) i magazyny farmaceutyczne wymusza montaż specjalnych przegród. Z takimi zadaniami najlepiej poradzi sobie szybkobieżna brama przemysłowa. Krótki czas podnoszenia i opadania może być jednak niebezpieczny. Aby zapobiec wypadkom, bramy Hörmann wyposażone są w kraty świetlne wykrywające ludzi i maszyny. W razie zarejestrowania ruchu blokują zamknięcie przejścia, tym samym chroniąc pracowników i mienie przed zagrożeniami.
Ze względu na to, że szybkobieżne kurtyny zabezpieczają na ogół wyjątkowo wrażliwy towar, muszą być maksymalnie bezawaryjne. Co jednak zrobić, gdy brama zostanie uszkodzona wskutek kolizji np. z wózkiem widłowym? Najlepszym rozwiązaniem byłoby ponowne założenie jej na prowadnice. Taką możliwość dają przegrody Hörmann z technologią SoftEdge. W ten sposób firma unika konieczności wzywania serwisu do naprawy uszkodzonej bramy, a wcześniej przenoszenia towaru w inne miejsce.
Gotowe biznesplany
Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!
Cena już od: 29 zł
Zobacz listę biznesplanów ›lub
Zleć napisanie wniosku do Urzędu Pracy ›Oceń ten artykuł: