Co to jest kancelaria podatkowa?

Ostatnia aktualizacja: 2022-02-28  |  Średni czas czytania: 03:19
Artykuł reklamowy
Jest to firma zatrudniająca specjalistów z dziedziny prawa podatkowego. Zakres usług oferowany przez takie firmy jest rozległy i najczęściej dotyczy szeroko pojętego doradztwa podatkowego. Ponadto, kancelarie tego typu mogą pomóc Ci z obsługą umów cywilnoprawnych oraz formalnościami związanymi z płacami i ZUSem. Niektóre biura tego typu prowadzą również szkolenia, często posiadają też pakiety dla konkretnych branż.
Co to jest kancelaria podatkowa?

Czy warto korzystać z usług kancelarii podatkowych?

Prawo podatkowe w Polsce jest trudne i zagmatwane. Mało tego, zmienia się przez cały czas, a ciągłe aktualizowanie rozporządzeń i przepisów nie ułatwia zrozumienia tak skomplikowanego tematu. Trudno jest je pojąć człowiekowi, który nie miał z nim wiele do czynienia albo rozumie tylko podstawy prawa. Prowadzisz własną działalność? Nie wiesz, czy podołasz zrozumieniu procesów podatkowych? Niezależnie od tego, ile osób pracuje w Twojej firmie - czy jesteś to Ty sam, czy może kierujesz międzynarodowym przedsiębiorstwem - lepiej zaufaj specjalistom. Wynajęcie usług kancelarii podatkowej jest zdecydowanie bezpieczniejsze niż prowadzenie tak skomplikowanego zagadnienia samemu.

Kto pracuje w kancelariach podatkowych?

To zależy od oferowanych przez kancelarię usług. Generalnie jednak kancelaria podatkowa skupia przede wszystkim osoby specjalizujące się w dziedzinie prawa podatkowego. Mogą więc być to po prostu prawnicy, ale również radcy prawni, księgowe czy doradcy podatkowi.

Kancelaria podatkowa - czym się zajmuje?

Zajmuje się rozliczaniem podatków, przygotowywaniem opinii oraz różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa podatkowego. Ponadto, do obowiązków należących do osób pracujących w firmie tego rodzaju, często należy również przeprowadzanie przeglądów podatkowych, czyli sprawdzenia rozliczeń podatkowych. Kancelarie tego typu zajmują się również obliczaniem podatków i sporządzaniem deklaracji podatkowych. Ostatnią, rzeczą, która wchodzi w zakres ich kompetencji jest reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

Na pewno wielu z Was zastanawia się ostatnio, jak rozliczyć podatki. A może nękają Cię wątpliwości, czy zapłaciłeś wystarczająco duży podatek przy zakładaniu firmy? Zastanawia Cię, jak na Twoją dzialalność wpłyną rozporządzenia i ustawy wynikające z Polskiego Ładu? Nie wiesz, którą kancelarię wybrać, by pomogła Ci w rozwianiu tych wątpliwości? Przychodzimy Ci z pomocą. Poniżej znajdziesz porównanie ofert kancelarii podatkowych w Poznaniu.

Przykładowo doradztwo podatkowe to jedna z najbardziej rozwiniętych branż usługowych działających w stolicy Wielkopolski. Z racji tego, że wybór kancelarii jest duży a oferta usług szeroka, przedstawiamy Ci poniżej spis najbardziej popularnych biur zajmujących się szeroko pojętymi podatkami. Przeczytaj i sprawdź, czyje usługi odpowiadają Ci najbardziej! Poniżej kilka wybranych kancelarii:

Kancelaria podatkowa Poznań - Biuro podatkowe Skorupiński

Co możesz znaleźć w ofercie tej firmy? Proponuje ona usługi księgowe na najwyższym poziomie. Posiada wieloletnie doświadczenie - istnieje bowiem na rynku pracy już od piętnastu lat. Kompetencje pracowników są stale podnoszone poprzez szkolenia, co jest bardzo ważne przy ciągle zmieniającym się prawie podatkowym. W czym pomoże Ci to biuro? Doradzi przy przekształceniu i sprzedaży firmy, występowaniu o interpretacje podatkowe, prognozach i planowaniu podatków. Ponadto, może Cię również wesprzeć w analizach ekonomicznych i wielu innych sprawach. Ta kancelaria zawsze stara się podejść do pomocy klientowi indywidualnie, dzięki czemu możesz liczyć na jej profesjonalne doradztwo skrojone do Twoich potrzeb.

Kancelaria podatkowa Poznań - Kopówka

Usługi tej kancelarii obejmują zarówno bieżące doradztwo podatkowe dotyczące codziennej działalności firmy, jak i doradztwo podatkowe w zakresie strategicznych decyzji. Dzięki temu jesteś w stanie zaplanować funkcjonowanie swojej firmy na kilka miesięcy do przodu. Oprócz tego, firma sprawnie odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące podatków PIT, CIT, VAT, PCC, co jest zdecydowanym atutem w okresie rozliczania podatków. Czym jeszcze zajmuje się ta kancelaria? Sprawdza rozliczone deklaracje podatkowe, prowadzi wewnętrzny audyt podatkowy, przygotowuje wytyczne dla księgowości oraz opinie podatkowe. Ich działalność wykracza poza doradztwo i opiekę nad podatkami, ponieważ w ich ofercie możemy znaleźć również szkolenia z zakresu podatków.

Kancelaria podatkowa Poznań - Pragmatiq

Nazywają siebie prawnikami od podatków i spółek. Ta firma skupia zespół specjalistów w dziedzinie podatków i prawa, którzy pomogą zapłacić wymagany podatek, ale i przypilnują, żeby nie był większy. Jeśli prowadzisz działalność, którą chcesz sprzedać lub przekształcić, w Pragmatiq znajdziesz rozwiązanie swoich potrzeb. Zajmują się bowiem przekształceniami, podziałami, połączeniami. Ponadto, do zakresu ich usług należy doradztwo podatkowe; sporamy w spółce, sprawamy korporacyjne, transakcje oraz sukcesja. Niezwykle ciekawy jest ich sposób rozliczania się: ich klienci płacą dopiero wtedy, kiedy osiągną realną korzyść.

Kancelaria podatkowa Poznań - Mentzen

Jej ludzie nie boją się wyzwań, określają się jako „podatkowi Indiana Jones", którzy przeprowadzą klienta przez wszystkie trudne sprawy. Pomagają uzyskać korzyści, na których zależy klientowi. Ich oferta zawiera: doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, należytą staranność VAT, ceny transferowe, spółki komandytowe, audyt podatkowy, księgowość. Dodatkowo, ta kancelaria posiada specjalny pakiet dla youtuberów.

Kancelaria podatkowa Poznań - Wprawieni

Ich doradcy na co dzień doradzają przedsiębiorcom w podatkowych aspektach prowadzonego biznesu. Wspierają osoby fizyczne, wspólników spółek i same spółki. Współpracują też z fundacjami i spółdzielniami. Zajmują się: doradztwem podatkowym i pomagają w planowaniu podatkowym firmy klientów. Oprócz tego, biorą udział w postępowaniach podatkowych, przygotowują pisma opinii podatkowych, pomagają w sprzedaży udziałów, przekształcaniu spółek i wniesieniu wkładów. Zajmują się również obsługą podatkową spółek i księgowością, a dodatkowo w ich ofercie można znaleźć szkolenia.

Przedstawiliśmy Ci różne kancelarie podatkowe w Poznaniu, ale tylko ty możesz wybrać tą, z którą podejmiesz współprace. Każda z nich wyróżnia się czymś innym, jednak zakres swoich ofert mają podobny. Żeby wybrać tą jedyną dla siebie to najlepiej skupić się na opiniach innych konsumentów.

To lista kilku najbardziej popularnych kancelarii podatkowych w Poznaniu. Ich zakres usług jest podobny, ale każda wyróżnia się czymś innym i w każdej nacisk kładziony jest na coś innego. Czy któraś z nich odpowiada Twoim potrzebom? Którą wybierzesz? Zanim postanowisz ostatecznie, spójrz jeszcze na opinie innych konsumentów. To bardzo ważne, żeby tak dużej decyzji, jaką jest oddanie spraw finansowych kancelarii, nie podejmować pochopnie. Jesteś już rozeznany w tym, co oferują firmy ze stolicy Wielkopolski. Teraz trzymamy kciuki, żebyś podjął dobrą decyzję.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: