Czy szkolenie z pierwszej pomocy pomaga podnieść kwalifikacje zawodowe?

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-18  |  Średni czas czytania: 01:45
Artykuł reklamowy
Wielu Polaków, mimo obejmowania szanowanego stanowiska pracy, nie jest zadowolonych ze swojej pensji, dlatego duża część osób szuka sposobu na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych. Różnego rodzaju kursy branżowe czy szkolenia z branż pokrewnych pozwalają zdobyć upragniony awans, a co za tym idzie, podwyżkę. Każdego roku spora grupa ludzi rozważa też udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy. Czy taka forma szkolenia jest mile widziana na rynku pracy? Jak przebiega kurs KPP i jakie uprawnienia można zdobyć?
Czy szkolenie z pierwszej pomocy pomaga podnieść kwalifikacje zawodowe?

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy - kto organizuje?

Nikogo nie dziwi fakt, że na szkolenia z pierwszej pomocy z roku na rok zapisuje się coraz więcej osób. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z możliwości zdobycia dodatkowych uprawnień, czyli tytułu „Ratownika”, ale też większej świadomości ludzi. Szkolenie z pierwszej pomocy pozwala zdobyć niezbędne umiejętności potrzebne do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Jednak by móc pochwalić się rzetelną wiedzą, należy się zapisać na kurs w renomowanej instytucji. Taką instytucją jest Centrum Ratownictwa (strona internetowa: www.centrumratownictwa.com), która regularnie organizuje szkolenie z zakresu pierwszej pomocy w największych polskich miastach. Każdy kurs pierwszej pomocy prowadzony jest przez specjalistów z dziedziny medycyny, ratownictwa medycznego i psychologii.

Pierwsza pomoc - dlaczego należy znać zasady jej udzielania?

Sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia może się zdarzyć nie tylko w przypadku wykonywania niebezpiecznego zawodu, ale także podczas codziennych czynności. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy jest więc nieoceniona. Pozwala szybko zareagować podczas drobnych wypadków, ale także w czasie poważniejszych zdarzeń, o które nietrudno szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy a rynek pracy

Jedną z grup, do której takie instytucje jak Centrum Ratownictwa kieruje swoje szkolenia, są pracownicy oraz właściciele przedsiębiorstw. Dla pracodawców szkolenie z udzielania pierwszej pomocy jest szansą na przeszkolenie swoich pracowników zgodnie z zapisami Kodeksu Pracy. Jest to także dobry wstęp do utworzenia Zakładowego Zespołu Ratownictwa i podniesienia kwalifikacji swoich pracowników. Kursy KPP, poza tym, że pozwalają zdobyć nowe umiejętności, mogą być także formą zorganizowania ciekawego spotkania firmowego, które zintegruje pracowników.

Jak długo trwa szkolenie z pierwszej pomocy i ile kosztuje?

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy trwa w sumie 66 godzin, z czego 41 godzin poświęconych jest na zajęcia praktyczne. Cena podstawowego kursu wynosi 950 złotych i w ramach tej kwoty znajduje się nie tylko sam kurs, ale także materiały szkoleniowe, e-learningowe, prezentacje wykorzystywane na kursie oraz dostęp do internetowej Strefy Klienta znajdującej się na stronie organizatora.

Kurs pierwszej pomocy - czego można się nauczyć?

Szkolenie z pierwszej pomocy jest przeprowadzane kompleksowo. Kurs zaczyna się od poznania podstaw prawnych związanych z organizacją ratownictwa medycznego. Następnie kursanci zostają zapoznani ze sprzętem ratującym życie, metodami użytkowania oraz dezynfekcji tych urządzeń. Oczywiście najszersza część szkolenia poświęcona jest osobie poszkodowanej. Prowadzący omawiają możliwe urazy ciała, choroby i ich symptomy oraz stany nagłe. Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się, jak postępować w poszczególnych przypadkach.

Na kursie KPP poruszony jest także temat stanu psychicznego osoby poszkodowanej - psycholog wyjaśnia, jak udzielać wsparcia osobie dotkniętej trudną sytuacją.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: