Czy warto założyć własny sklep z odzieżą używaną?

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-12  |  Średni czas czytania: 01:36
Artykuł reklamowy
Odzież używana jest sprzedawana zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie. Z tego powodu może wydawać się, że polski rynek sprzedaży ubrań z drugiej ręki jest już nasycony. Okazuje się, że jest inaczej.
Czy warto założyć własny sklep z odzieżą używaną?

Perspektywy dla nowych sklepów z odzieżą używaną

Używane ubrania dostępne w tak zwanych „szmateksach” oraz oferowane na licznych aukcjach internetowych i portalach ogłoszeniowych z reguły są słabej jakości. Wiele z nich to ubrania pochodzące z Azji, które szyje się ze sztucznych materiałów, tracących po praniu kształt i kolor. Wiele osób jest rozczarowanych asortymentem tego typu sklepów, stąd zarówno kobiety, jak i mężczyźni interesują się odzieżą używaną z Włoch.

Hurtownie odzieży używanej pochodzącej z Włoch cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które chcą założyć własny second hand z ubraniami wysokiej jakości. Wiele osób pyta, w jaki sposób wygląda współpraca i jaka jest gwarancja otrzymania garderoby w stanie umożliwiającej jej dalszą sprzedaż we własnym sklepie. Przykładowo, hurtownia odzieży używanej usati.pl przyjmuje zamówienia na minimum 1500 kg ubrań, które dostarczane są do klienta w postaci worków big bag ważących około 200-300 kg. Worki są pakowane jeszcze we Włoszech, a otwierane dopiero przez zamawiającego, stąd nie ma możliwości wybierania konkretnych sztuk odzieży. Niemniej, hurtownia odziezy uzywanej podkreśla, że dla właścicieli second handów nie stanowi to problemu – wszystkie ubrania dostarczane przez Usati pochodzą z kolekcji dostępnych we włoskich sklepach maksymalnie od 6 do 12 miesięcy wstecz. Tym samym, klienci otrzymują ubrania, które są wciąż modne, a dodatkowo uszyte z wysokiej jakości materiałów.

Biznes wart miliony

Światowa sprzedaż ubrań z drugiej ręki jest warta rocznie ponad 4 miliardów dolarów amerykańskich. W Polsce rynek ten jest natomiast warty 5-6 mld złotych. Co ważne, perspektywy jego wzrostu są obiecujące, gdyż aż 42 procent Polaków deklaruje, że kupuje odzież używaną (dane CBOS). Niemniej, osoby zakładające nowe sklepy z garderobą, którą dostarcza importer odzieży używanej, mają większe szanse na zysk, jeżeli zdecydują się na ubrania wyższej jakości. Second handów z ubraniami włoskich projektantów jest niewiele, jednak zainteresowanie zakupem kreacji do Prady, czy Armaniego jest wysokie.

Hurtownia odzieży outlet dostarcza wiele sukienek, bluzek bądź marynarek uszytych w słynnych domach mody. Sklepy, które oferują tego typu stroje, cieszą się ogromnym zainteresowaniem bez względu na to, czy prowadzą sprzedaż stacjonarną, czy internetową. Wiele kobiet – nawet tych, które dobrze zarabiają, wybiera odzież z drugiej ręki. Często panie szukają kreacji jedynie na jeden wieczór, przez co starają się zaoszczędzić, jednak nie zamierzają rezygnować z doskonałego wyglądu.

Odzież używana hurtownia – to tam zaczyna się biznes

Aby założyć rentowny sklep z odzieżą używaną, powinno się znaleźć zaufanego importera. To od niego w głównej mierze zależy, czy sklep znajdzie stałych klientów. Jeżeli sprowadzana odzież będzie zniszczona i poplamiona, jej sprzedaż będzie niemożliwa. W przypadku ubrań z Włoch można mieć pewność, że każdy element garderoby przyniesie zysk.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: