Czym jest chmura w elastycznym modelu IaaS?

Ostatnia aktualizacja: 2023-01-24  |  Średni czas czytania: 00:59
Artykuł reklamowy
Twoja firma dynamicznie się rozwija i nie jesteś w stanie oszacować jakich zasobów obliczeniowych będziesz potrzebował w przyszłości? Tworzeniu serwerowni „z zapasem” i płaceniu za coś, czego aktualnie nie używasz, mówimy nie! Dowiedz się, czym charakteryzuje się model IaaS? Jakie korzyści płyną z wyboru z infrastruktury jako usługi i czy sprawdzi się to w Twojej firmie.
Czym jest chmura w elastycznym modelu IaaS?

Użytkowanie bez konieczności zakupu to już codzienność. IaaS (ang. Infrastructure as a Service) to usługa przetwarzania w chmurze, oferująca zasoby obliczeniowe, sieciowe i magazynowe, którymi można zarządzać i udostępniać za pomocą Internetu. To rozwiązanie pozwalające uniknąć kosztów i komplikacji, związanych z posiadaniem własnego centrum danych, którego głównym atutem jest elastyczność, o której dekadę temu mogliśmy tylko pomarzyć.

Rozwiązanie chmurowe typu IaaS oferuje niemal całkowitą swobodę w zakresie rodzajów implementowanych aplikacji. Możesz wykorzystać je zarówno do instalacji wewnętrznego oprogramowania np. CRM, jak również do obsługi aplikacji przeznaczonych dla klientów. Co ważne, zasoby mogą rosnąć wraz z rozwojem Twojego biznesu. Ale to nie wszystko!

Chmura w modelu „infrastruktura jako usługa” pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Wyobraź sobie sytuację, w której chcesz przetestować nową funkcjonalność sklepu internetowego i przez chwilę potrzebujesz zwiększonych zasobów IT. Z pomocą przychodzi model rozliczeniowy Pay as You Go, w którym opłaty pobierane są na podstawie faktycznego zużycia i liczone w ujęciu godzinowym. Nie musisz inwestować w nową infrastrukturę i płacić za zasoby, z których w przyszłości nie będziesz korzystać.

Korzystając z rozwiązań chmurowych, możesz uruchamiać na nich zarówno „klasyczne” aplikacje skalowalne wzwyż, jak i Cloud Native, czyli skalowalne wszerz aplikacje tworzone pod tym kątem.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Iaas, obejrzyj odcinek Cyfrowych Ewolucji z Orange dla Firm: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/cloud/iaas/.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: