Dobry kreator stron WWW ułatwi tworzenie twojej witryny - w jaki sposób?

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-19  |  Średni czas czytania: 02:06
Artykuł reklamowy
Stworzenie funkcjonalnej, ciekawej i atrakcyjnej wizualnie witryny internetowej wcale nie musi być kosztowne. Nie jest też do tego niezbędna duża wiedza oraz doświadczenie. Wystarczy kreator stron www. Musi to być jednak kreator wysokiej jakości, który pomoże ci stworzyć witrynę sprawnie, szybko i łatwo. Jak wybrać najlepsze narzędzie? Czym się kierować szukając odpowiedniego rozwiązania?
Dobry kreator stron WWW ułatwi tworzenie twojej witryny - w jaki sposób?

Czym jest kreator stron www?

Samodzielne stworzenie strony internetowej od podstaw wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Inną możliwością jest powierzenie tego zadania specjaliście – wiąże się to jednak z niemałym nakładem finansowym. Znani na rynku dostawcy usług internetowych oferują jednak proste w obsłudze narzędzie do tworzenia witryn, jakim jest kreator stron www. Kreator został przygotowany przez zespół specjalistów tak, żeby każdy użytkownik był w stanie stworzyć własną stronę bez znajomości HTML czy programowania.

Oczywiście podstawowy kreator nie daje takiej swobody aranżacyjnej jak indywidualny projekt, jednak wysokiej jakości narzędzie gwarantuje obecnie naprawdę dużą liczbę gotowych wzorców, które można adaptować dla swoich potrzeb niemal dowolnie.

Jak działa kreator stron internetowych?

Kreator stron www jest narzędziem dostępnym z poziomu panelu użytkownika (stosowane są różne nazwy, w zależności od dostawcy usług internetowych) i korzysta się z niego tak, jakby dokonywało się zmian na stronie internetowej. Najczęściej od razu można podejrzeć efekty swojej dotychczasowej pracy i zobaczyć witrynę taką, jak będą ją widzieć inni internauci. Oczywiście praca nad stroną i podgląd nie jest równoznaczny z publikacją witryny i jej dostępnością w sieci, dlatego spokojnie można eksperymentować bez obawy o rezultaty.

Narzędzie, jakim jest kreator stron www, opiera się na szablonach, które można modyfikować poprzez wstawienie własnego, edytowanego tekstu, grafiki czy wideo, a także dobranie odpowiedniej kolorystyki itd. Tworzenie witryny przy użyciu kreatora stron www jest więc procesem przypominającym układanie puzzli, a przy tym pozwala na postawienie profesjonalnej witryny za dużo niższą kwotę, niż trzeba byłoby wydać na projekt indywidualny. Dostawcy usług internetowych zwykle oferują dostęp do kreatora w formie abonamentu na określony czas, w którym dowolnie można modyfikować stronę, a nawet zmienić ją całkowicie.

Kreator modułowy – szybki i intuicyjny sposób na twoją stronę www

Mimo że korzystanie z niemal każdego wysokiej jakości kreatora jest łatwe i intuicyjne, dostawcy usług internetowych stale udoskonalają swoje narzędzia tak, żeby używanie ich pozwoliło jeszcze bardziej ułatwić pracę i skrócić poświęcony na nią czas.

Przykładem takiego kreatora jest narzędzie modułowe, w którym szablony wypełnia się gotowymi, dostępnymi z bazy dostawcy usług elementami zawierającymi:

 • tekst;
 • grafikę;
 • nagłówki;
 • przyciski;
 • mapy;
 • formularze.

Najlepiej, kiedy elementy te umieszcza się w polu szablonu metodą „przeciągnij i upuść” oraz równie łatwo je usuwa i zmienia ich układ na stronie.

Ważne parametry dobrego kreatora stron www

Poza modułowością istotne są również inne cechy kreatora. Ważne, żeby narzędzie zapewniało responsywność – strona powinna automatycznie dopasować się do formatu wyświetlacza i równie dobrze prezentować się na ekranie komputera czy laptopa, jak i tabletu oraz smartfona. Decydując się na dostęp do kreatora, sprawdź również, czy oferowane narzędzie pozwala na:

 • łatwe i szybkie połączenie strony z twoim profilem w popularnych mediach społecznościowych;
 • skorzystanie przez internautów z formularza kontaktowego;
 • łatwe prowadzenie bloga. Warto wiedzieć, że blog jest przydatny nawet wówczas, kiedy nie jesteś blogerem. Jest doskonałym narzędziem, które posłuży ci do wypozycjonowania strony w przeglądarkach internetowych;
 • korzystanie z edytora zdjęć;
 • duży wybór szablonów – im bardziej szablon dopasowany jest do twoich potrzeb, tym mniej pracy trzeba włożyć w stworzenie odpowiedniej strony;
 • możliwość dokonania zmian w kodzie html;
 • skorzystanie z dużej liczby dostępnych modułów (dla kreatorów modułowych). 

Z punktu widzenia użytkownika ważną cechą oferty jest również jej zróżnicowanie. Inne funkcje i możliwości będą potrzebne komuś, kto potrzebuje prostej strony, a inne – użytkownikowi tworzącemu e-sklep.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: