Gdzie bezpiecznie kupić kryptowaluty?

Ostatnia aktualizacja: 2022-05-25  |  Średni czas czytania: 01:31
Artykuł reklamowy
Cyfrowe pieniądze są coraz bardziej popularne i powszechne. Wprawdzie nie każdy sklep przyjmuje w nich rozliczenia, ale np. w USA możesz zapłacić podatki kryptowalutami.
Gdzie bezpiecznie kupić kryptowaluty?

Wirtualne waluty to dla wielu element spekulacyjny jak akcje, obligacje czy nieruchomości. Jednak nie brakuje osób, które patrzą przez pryzmat długoterminowej inwestycji. Choć ceny najpopularniejszego coina – Bitcoina potrafią wywołać zawrót głowy. Mimo tego od 2010 r. cena tej kryptowaluty poszybowała, aby w kulminacyjnym momencie osiągnąć 64499 $. Obecna wycena oscyluje w okolicach 30000 $ za jeden walor. Jeśli uważasz, że to dobry moment na inwestycję, zajrzyj na największą giełdę kryptowalut – Binance: https://forexrev.pl/gieldy-kryptowalut/binance/.

Zacznij od wyboru giełdy

Wybór platformy to jeden z pierwszych kroków w świecie wirtualnych walut. Najlepiej dołączyć do jednej z największych giełd. Dzięki temu masz dostęp do bardzo płynnych podmiotów, co w praktyce ułatwia kupno i sprzedaż kryptowalut. Czas realizacji transakcji jest znacznie szybszy, a dzięki temu możesz sprawnie pozbyć się walorów, jeśli potrzebujesz gotówki.

W sieci znajdziesz rankingi giełd kryptowalut. Warto do nich zajrzeć, aby zobaczyć, jakie podmioty dominują na rynku. Zwróć szczególną uwagę na firmy, które istnieją od niedawna i mają wiele negatywnych komentarzy. Najczęściej to tzw. SCAM’y, czyli oszustwa. Społeczność użytkowników giełdy to najlepszy filtr do oceny jej skuteczności.

Dowiedz się o sposobach przechowywania kryptowalut

Wyobraź sobie, że dostajesz sztabkę złota. Co byś z nią zrobił? Sprzedał, przetopił, pociął, zakopał w ziemi, zdeponował w banku, a może coś jeszcze innego? Z kryptowalutami jest bardzo podobnie. Warto wiedzieć, jak bezpiecznie je przechowywać i chronić przed potencjalnymi złodziejami.

Wirtualne waluty możesz przechowywać na dysku komputera, na zewnętrznej pamięci lub na serwerach w chmurze. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, dlatego warto się im przyjrzeć. W ten sposób nauczysz się jak zabezpieczyć swoją „cyfrową sztabkę”.

Sprawdź zabezpieczenia giełdy

Najczęściej występują dwa rodzaje zabezpieczeń: techniczne i organizacyjne. Ich zadaniem jest ochrona użytkowników platformy przed kradzieżą. W przypadku tego rodzaju incydentu giełda może zareagować w różny sposób. Najlepiej, gdy istnieją procedury, które opisują, jak rozpatrywane jest takie zdarzenie. Jeszcze lepiej, gdy giełda wypłaci Ci równowartość skradzionych przez hakerów środków.

Binance, obecnie największa i jedna z najlepszych giełd, miała incydent hakerski. Przestępcy skradli około 10 tys. Bitcoinów, których równowartość wynosiła wówczas 32 mln dolarów. Zarząd giełdy zwrócił wszystkim poszkodowanym równowartość skradzionych Bitcoinów. Takie podejście jest bardzo proklienckie i buduje zaufanie do danego podmiotu. Jednak nie każda giełda musi postąpić w ten sam sposób, dlatego warto to sprawdzić.

Kryptowaluty to wciąż rozwijająca się technologia, która jest coraz ważniejsza w globalnej gospodarce. Jeśli rozważasz inwestycję w kryptowaluty lub obracanie nimi, znajdź bezpieczną giełdę, na której będziesz realizować swoje cele.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: