Ile kosztuje konto walutowe dla firmy?

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-17  |  Średni czas czytania: 01:46
Artykuł reklamowy
Dla firm obce kraje oznaczają obce waluty. Rozliczanie się w innej walucie, niż polski złoty oraz utrzymywanie konta walutowego niektórym wydaje się kosztowne. Tymczasem sprawy nie wyglądają źle. Choć nie znaleźliśmy darmowego konta walutowego, wiele ofert na które natrafiliśmy jest bardzo atrakcyjna. Ile trzeba zapłacić za konto walutowe dla firmy?
Ile kosztuje konto walutowe dla firmy?

Wiele firm MŚP nie prowadzi wymiany handlowej z zagranicą obawiając się i ryzyka walutowego i kosztów związanych z systematyczną wymianą walut. Ale żeby tanio wymieniać walutę niepotrzebne jest wykształcenie w zakresie rynków finansowych, tylko wiedza o tym, jakiego narzędzia użyć, aby wymiana waluty była dla nas najtańsza. Na początek ważne jest założenie konta walutowego w banku.

Ile kosztuje konto walutowe?

Ofertę konta walutowego do rozliczeń dla firmy warto dobrze dopasować do jej potrzeb. Każda dodatkowa usługa np. podpięcie karty płatniczej zwiększa koszty jego utrzymania. Warto więc wybrać taką ofertę, która daje nam niski koszt usługi, o której wiemy, że będziemy korzystać często np. tanie przelewy zagraniczne. Jak to wygląda w praktyce? Najczęściej samo założenie konta walutowego jest darmowe, przy czym prowadzenie takiego konta może kosztować miesięcznie do 10 złotych. Opłata za kartę płatniczą może być pobierana miesięcznie np. 5 zł lub jednorazowo na rok 30 zł. Kolejną ważną opłatą są przelewy zagraniczne, które mogą być pobierane jako % od kwoty, którą chcemy przelać. Zakres takiego kosztu zwykle nie przekracza 0,35% danej kwoty. Warto również zwrócić uwagę na opłatę za wypłatę z bankomatu w kraju i za granicą. Opłata ta zwykle jest pobierana w walucie, w której prowadzimy nasze konto. Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć zestawienia najtańszych kont walutowych: Gdzie najlepiej założyć konto walutowe?

Ile kosztuje wymiana w kantorze internetowym?

Żeby zmniejszyć koszty przewalutowania dla firmy, najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług kantorów internetowych. Dzięki nim nasza firma zapłaci niższy spread walutowy, niż w przypadku wymiany w banku. W kantorach spread walutowy wynosi mniej niż 1%, podczas gdy w banku spread dla euro, funta, franka szwajcarskiego i dolara wynosi aż 7,4%. Obecnie na rynku funkcjonuje około 50. polskich kantorów internetowych, ale warto postawić w tej kwestii na sprawdzoną markę. Jednym z najbardziej zaufanych e-kantorów jest kantoronline.pl, który działa w tej branży już od 7 lat i ma wiele pozytywnych opinii innych użytkowników.

Waluty dla firm

Efektywnym sposobem na rozwinięcie firmy jest ekspansja zagraniczna, przy czym wymaga ona rzetelnej wiedzy i znajomości zjawisk, z którymi nie ma się do czynienia podczas prowadzenia biznesu w Polsce. Najlepszym miejscem w sieci w którym można znaleźć wiele przydatnych informacji o walutach, ryzyku walutowym i rynkach międzynarodowych jest blog kantoronline.pl. Eksperci serwisu prostym językiem opisują w nim skomplikowane zjawiska ekonomiczne, co jest niezwykle cenne w przypadku wiedzy z finansów i rynków międzynarodowych.

Podsumowując

Zanim przedsiębiorca ruszy na podbój rynków międzynarodowych musi m.in. uporządkować swoje finanse. W jakiej walucie będzie rozliczał się z kontrahentami? Jak ograniczy ryzyko walutowe? Co będzie dla niego tańsze: założenie konta walutowego czy otwarcie konta za granicą? Okazuje się, że konto walutowe nie jest kosztowne, a na wszelkie pytania można łatwo uzyskać odpowiedzi drogą internetową.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: