Ile zarabia malarz przemysłowy?

Ostatnia aktualizacja: 2022-11-28  |  Średni czas czytania: 01:57
Artykuł reklamowy
Zarobki malarza przemysłowego są głównym obszarem zainteresowań osób pragnących rozpocząć karierę w tym zawodzie. Zastanawiając się, ile zarabia malarz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, mających bezpośredni wpływ na wysokość wynagrodzenia. Sprawdź, jak wyglądają zarobki malarza przemysłowego w Polsce i Norwegii.
Ile zarabia malarz przemysłowy?

Od czego zależą zarobki malarza przemysłowego?

Tak jak w większości zawodów, wysokość zarobków malarza przemysłowego zależy przede wszystkim od jego doświadczenia, jakości wykonywanej pracy oraz kilku kluczowych umiejętności miękkich. Malarze, którym zależy na otrzymywaniu satysfakcjonującego wynagrodzenia, powinni przede wszystkim zadbać o objętość swojego CV. Udokumentowane projekty, referencje poprzednich pracodawców oraz praca dla dużych i znanych firm pozwolą wyróżnić się pośród innych kandydatów i jednocześnie zapewnić tzw. podkładkę pod negocjacje wynagrodzenia.

Malarze przemysłowi, którym zależy na wyższych zarobkach, powinni również charakteryzować się wszechstronnością. Pracodawcy szczególnie doceniają malarzy mogących się pochwalić posiadaniem doświadczenia nie tylko w pracy nad nowymi obiektami, lecz także takimi, które mają przyznany status zabytku. Zwiększone szanse zatrudnienia w bardziej lukratywnych projektach mają malarze mający certyfikaty ukończenia szkoleń branżowych. Osoby dbające o stałe poszerzanie swojej wiedzy są chętniej zatrudniane nie tylko dzięki potwierdzonym umiejętnościom, ale i widocznej ambicji oraz chęci do dalszego rozwoju. Więcej informacji na temat szkoleń dla malarzy przemysłowych znajdziesz na stronie https://taranczewski.com/.

Oprócz udokumentowanego doświadczenia i potwierdzonych zdolności wpływ na zarobki malarza przemysłowego mają również umiejętności miękkie. Należą do nich najczęściej te mające bezpośrednie znaczenie w codziennej pracy:

  • umiejętność pracy w zespole,
  • dokładność,
  • cierpliwość,
  • komunikatywność,
  • podzielność uwagi,
  • sumienność w wykonywaniu swoich obowiązków,
  • jeśli praca uwzględnia możliwość zatrudnienia w projektach międzynarodowych, również znajomość języka na stopniu sprawną komunikację.

Jak wyglądają zarobki malarza przemysłowego?

Próbując wyliczyć, ile zarabia malarz przemysłowy, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Ogromne znaczenie mają tutaj wcześniej wspomniane umiejętności i potwierdzone doświadczenie w branży. W Polsce malarze mogą zarobić średnio 3 940 zł brutto, natomiast co drugi pracownik otrzymuje wynagrodzenie wahające się pomiędzy 3 430 zł a 5 330 zł.

Sporo malarzy przemysłowych decyduje się na podjęcie pracy w innym kraju, np. Norwegii, która jest znana z oferowania doświadczonym specjalistom znacznie wyższego wynagrodzenia. W tym kraju pracownicy mający odpowiednie kwalifikacje zarabiają minimalnie 209 NOK na godzinę, co odpowiada ok. 93 zł. Nieco inaczej wygląda kwestia pracowników, którzy co prawda zdobyli niezbędne uprawnienia, ale nie dysponują zbyt imponującym doświadczeniem. Stawka dla tych malarzy wynosi min. 188 NOK na godzinę (ok. 83 zł) i wzrasta do ok. 196 NOK (ok. 87 zł) po uzyskaniu rocznego doświadczenia.

Praca malarza przemysłowego w Norwegii

Norwegia przyciąga malarzy przemysłowych nie tylko atrakcyjnymi zarobkami. Ten piękny i malowniczy kraj jest również znany ze swojego nowoczesnego podejścia do pracy. W Norwegii pracownik może wykonywać swoje obowiązki przez maksymalnie 9 godzin na dobę oraz 40 godzin w tygodniu. Malarze przemysłowi mogą również liczyć na emerytury, nawet jeśli nie urodzili się na terenie Norwegii.

Malarze przemysłowi pracują w nietypowych rotacjach, ponieważ są oni zobowiązani do nieprzerwanego wykonywania swoich obowiązków przez 2 tygodnie, po czym przez następne 2 lub też 3 tygodnie mogą odpoczywać od pracy, wrócić do swojej ojczyzny lub też pracować w innym miejscu. Ze wszystkich korzyści wykonywania tego zawodu w Norwegii mogą jednak skorzystać jedynie malarze, którzy mają certyfikat ukończenia kursu Norsok M-501, który można zdobyć tutaj: https://taranczewski.com/szkolenia_norsok_m-501/. Certyfikat ten jest absolutnie niezbędny, jeśli malarz chce móc pracować w Norwegii, ponieważ bez zaświadczenia żaden pracodawca nie będzie mógł zatrudnić nawet najbardziej doświadczonego pracownika.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: