Jak maksymalnie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

Ostatnia aktualizacja: 2021-11-15  |  Średni czas czytania: 01:30
Artykuł reklamowy
Sprzedaż nieruchomości nie jest prostym zadaniem. Niezależnie czy to sprzedaż prywatna, wystawienie aukcji na któryś z portali ogłoszeniowych czy też sprzedaż nieruchomości w skupie. Poznaj pięć głównych rad dzięki, którym możesz poprawić szybkość przeprowadzenia transakcji, a także możesz wpłynąć na ostateczną cenę Twojej nieruchomości.
Jak maksymalnie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

Właściwa cena

Zacznij od ustalenia ceny Twojego domu lub nieruchomości, którą sprzedajesz. Możesz to zrobić obserwując inne oferty i porównując ceny podobnych nieruchomości lub tez możesz zlecić zrobienie wyceny rzeczoznawcy majątkowemu. Cena zależy od wielu czynników: rodzaju nieruchomości, lokalizacji (bliskość szkoły, sklepu, przystanku autobusowego itp.), dostępnych mediów (woda, gaz, prąd, kanalizacja, internet itp.), czy też planu zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. Jeśli ustalona przez Ciebie cena będzie zbyt wysoka to, sprzedaż na pewno będzie trwała dłużej i może być trudniejsza. Ustalając cenę pozostaw sobie także margines do delikatnej negocjacji z Klientem.

Przygotuj swoją nieruchomość na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem prezentacji

Warto wcześniej uporządkować mieszkania czy działkę.  Konieczne jest również wykonanie niezbędnych napraw w domu, zanim zaczniesz go pokazywać potencjalnym Klientom. Odmalowane mieszkanie i kwiaty w wazonie na pewno wpłyną na pozytywny odbiór mieszkania. mJeśli nie masz gotówki by odnowić, naprawić i wyremontować dom, mieszkanie czy inną nieruchomość możesz skorzystać z możliwości sprzedania go do skupu nieruchomości na terenie całej Polski.

Bądź elastyczny w kwestii oględzin

Im bardziej jesteś elastyczny, tym szybciej sprzedasz nieruchomość. Chodzi o to, aby nie odmawiać potencjalnym Klientom, jeśli np. są w okolicy i chcą akurat obejrzeć nieruchomość. Bądź gotowy o każdej porze dnia, by przyjąć gości. Docenią to z pewnością podczas negocjacji. Jeśli ograniczysz czas dotyczący możliwości obejrzenia domu lub mieszkania do np. kilku godzin w tygodniu, wiedz, że w czasie jego niedostępności potencjalny Klient może znaleźć już coś innego. Bądź cierpliwy i miły dla odwiedzających, to też działa i może przyczynić się do szybkiej sprzedaży domu lub mieszkania.

Przygotuj się na różne oferty

Zdecyduj z góry, jaką cenę, warunki płatności i termin wydania nieruchomości uznasz za akceptowalne. Dzięki temu możesz zaoszczędzić trochę czasu w procesie negocjacji i szybciej zakończyć proces sprzedaży. Możesz uświadomić oglądających, że nie zejdziesz poniżej pewnego ustalonego poziomu, wtedy zaoszczędzisz czas sobie i potencjalnym nabywcom.

Nie odmawiaj jednoznacznie obniżenia ceny

Jeśli zależy Ci na czasie, a Twój dom jest na sprzedaż przez okres ponad 30 dni bez odzewu i żadnego zainteresowania, przygotuj się na obniżenie ceny wywoławczej. To działa, szczególnie, jeśli ktoś będzie widział przekreśloną wyższą cenę na poczet nowej, niższej. Z psychologicznego punktu widzenia to działa i może sprawić, że szybciej zrealizujesz transakcję.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: