Jak wykorzystać geokraty w firmie?

Ostatnia aktualizacja: 2021-07-27  |  Średni czas czytania: 01:27
Artykuł reklamowy
W kwestii stabilizacji gruntu np. na podjazd czy parkinig firmowy najpopularniejszym rozwiązaniem są dzisiaj geokraty. Są to nowoczesne produkty, które służą do zbrojenia gruntu oraz wzmacniania podłoża dróg, parkingów czy nawet skarp i nasypów. Geokraty bądź geosiatki komórkowe są wykonane ze sztucznego tworzywa o wysokiej gęstości HDPE. Ich podstawowymi właściwościami są przenoszenie sił, redukowanie ciśnienia czy minimalizowanie układów. Dzięki temu, że są trwałe i wytrzymałe, znajdą one wiele różnorodnych zastosowań.
Jak wykorzystać geokraty w firmie?

Z czego stworzone są wytrzymałe geokraty?

Goekrata stworzona jest z wielu zgrzewanych ze sobą teksturowych i perforowanych taśm. Materiał, z które zostały stworzone, wykonany jest z gęstego polietyleny (HDPE). Posiadają one niesamowicie elastyczną strukturę, przez co łatwo jest je obcinać, a także formować w dowolne kształty. Najczęściej można spotkać całe plastry geokrat, które składają się z kilkudziesięciu połączonych ze sobą plastrów. Chcąc, by geokrata spełniała swoje zadanie, czyli była wytrzymała i stabilizowała podłoże, używa się różnego rodzaju wypełniaczy. W systemie geokrat stosuje się: kruszywo, kamienie, roślinność czy beton.

Gdzie znajdą swoje zastosowanie geokraty?

Wraz ze wzrostem zainteresowania geokratami, zaczęły one znajdować coraz więcej zastosowań. Pozytywnie wpłynął na to fakt, że jest to bardzo wygodne i łatwe rozwiązanie, które wpływa przyspieszająco na wykonanie niektórych prac. Najczęściej są one brane pod uwagę jako rozwiązanie od samego początku planowania prac. Szczególnie zdarza się to w przypadku gruntów, które są niestabilne, a zastosowanie tradycyjnych metod zajęłoby bardzo dużo czasu.

Geokrata stosowana jest zazwyczaj przy różnego rodzaju budowach oraz remontach dróg, szczególnie w przypadku tych gruntowych, leśnych czy tymczasowych. Znaleźć ją można także na parkinach czy placach, po których poruszają się często ciężkie pojazdy. Świetnie sprawdzi się jako wzmocnienie skarp, nasypach czy rowach, które mogą ulec erozji. Często stosowane są jako środek ochronny dla linii brzegowej oraz nadbrzeży. Ze względu na swoją stabilność oraz wytrzymałość znajda swoje zastosowanie przy wałach przeciwpowodziowych, murach oporowych. Jest lekka i z łatwością można ją docinać oraz kształtować w potrzebne formy, dlatego używana jest także w ogrodnictwie, szczególnie przy konstrukcji ścieżek ogrodowych.

Codzienne sposoby na użycie geokraty

Geokrata oprócz użycia na wielkich budowach, znajdzie swoje zastosowanie w codzienności, wokoło domu. Sprawdzi się jako wzmocnienie słabego podłoża pod budowanymi obiektami, na przykład altankami, ogrodzeniami czy drogą dojazdową. Będzie niezastąpiona, jeśli posesja jest położona na zboczu, skarpie bądź warunkach gruntowo-wodnych, wtedy wypełniona kamieniami czy żwirem świetnie utwardzi podłoże. Często używana jest przy budowie oczek wodnych czy ogrodów na dachach (tzw. membrany dachowe). To niezastąpione rozwiązanie, które łatwe w użyciu pozwoli na bezpieczeństwo i dogodne funkcjonowanie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: