Jak zamówić kuriera? Poznaj najprostsze rozwiązanie!

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-02  |  Średni czas czytania: 01:48
Artykuł reklamowy
Szukasz najszybszego sposobu na nadanie paczki, ale nie uśmiecha Ci się stać w długiej kolejce na poczcie? Jeśli tak, to jest dla Ciebie wygodne rozwiązanie – zamów kuriera online, nie wychodząc z domu/biura. Jest do dziecinnie proste! Zobacz, jak to zrobić w zaledwie kilku krokach.
Jak zamówić kuriera? Poznaj najprostsze rozwiązanie!

Jak zamówić kuriera? Na początek wybierz przewoźnika!

Zakupy online czy sprzedawanie przedmiotów na różnych portalach stało się normą w dzisiejszych czasach. Coraz chętniej również wysyłamy paczki do rodziny czy znajomych. Sektor e-commerce nie tylko zrewolucjonizował sposób, w jaki robimy zakupy, ale także wpłynął na usługi kurierskie. Dzisiaj mamy do wyboru rozmaite opcje dostawy i nadań, dzięki czemu nie musimy nawet wychodzić z domu.

Niezależnie do tego, czy chcemy nadać paczkę, czy kopertę – procedura wygląda podobnie. Zamawianie kuriera do domu zaczyna się od wyboru przewoźnika. Najlepiej oczywiście to zrobić, zanim uzupełnisz dane nadawcy i odbiorcy, i zapłacisz za przesyłkę. W jaki sposób wybrać najlepszego przewoźnika? Po określeniu rodzaju oraz parametrów paczki warto porównać ceny u poszczególnych przewoźników. Możesz to zrobić i zamówić kuriera do domu za pośrednictwem strony: https://shipcenter.pl.

Jak zamówić kuriera do domu? Szybko i łatwo

Cała procedura zamawiania kuriera do domu jest bardzo prosta. W dostępnym na stronie formularzu określasz rodzaj przesyłki – może to być koperta, paczka, paleta lub przesyłka niestandardowa – oraz wybierasz firmę kurierską, która zajmie się doręczeniem przesyłki. Następnie uzupełniasz dane nadawcy i odbiorcy.

Kiedy wszystkie pola zostały uzupełnione, wystarczy potwierdzić wszystkie najważniejsze parametry zamówienia i podać datę odbioru przesyłki. Możesz również zaznaczyć, że chcesz zamówić kuriera na koszt odbiorcy. Pamiętaj jednak, że ta opcja wpływa na zmianę ceny usługi. Na koniec zostaje wygenerowanie etykiety przewozowej.

Jeśli nie masz możliwości wydrukowania listu przewozowego, możesz przykleić do paczki etykietę, która będzie zawierać podstawowe informacje, umożliwiające kurierowi dostarczenie paczki pod właściwy adres.

Kurier online – jak odpowiednio zapakować paczkę?

Aby mieć pewność, że kurier weźmie od nas paczkę, musimy ją dobrze zapakować. Ogólne zasady to: opakowanie musi być solidne i odpowiednio zabezpieczać zawartość. Ze względu na swoje regularne kształty, najlepiej sprawdzi się dobrej jakości karton. O czym pamiętać, pakując paczkę?

Pamiętaj, by każdy pojedynczy element właściwie zabezpieczyć. Możesz do tego użyć folii bąbelkowej, papieru, miękkiego materiału czy pianki w arkuszach. Oprócz tego musisz zadbać o to, by przedmioty nie przemieszczały się podczas transportu. Pustą przestrzeń kartonu najlepiej wypełnić elastycznym materiałem. Świetnie do tego nadadzą się ścinki papieru, granulat, kieszonki powietrzne czy także folia bąbelkowa. Na koniec dobrze zamknij karton i go zaklej, owiń pudełko folią stretch. Nie zapomnij o etykiecie!

Nie zostawiaj na ostatnią chwilę pakowania paczki. Powinna ona być już gotowa jeszcze zanim przyjdzie kurier. Odbiór paczki z domu przebiega ekspresowo, a pracownik nie będzie czekał, aż zapakujesz i okleisz zawartość. Jeśli paczka będzie źle zapakowana, kurier może odmówić jej przyjęcia. Natomiast jeśli waga paczki nie będzie się zgadzała z wagą na formularzu – musisz się liczyć z dopłatą.

Zamawianie kuriera do domu jest wygodną opcją i nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania. Wystarczy zaledwie kilka minut, by przez Internet zamówić usługę danego przewoźnika – nierzadko paczka jest odbierana już tego samego dnia!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: