Jakie działania podjąć, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Ostatnia aktualizacja: 2022-10-19  |  Średni czas czytania: 01:57
Artykuł reklamowy
Zdarza się, że klienci potrzebują szybkiego przypływu gotówki, jednak banki odmawiają ich udzielenia. Jest kilka powodów, przez które tak się dzieje. Wśród nich znajduje się wyjątkowo niekorzystna sytuacja finansowa pożyczkobiorcy. Co więc zrobić, jeśli potrzebujesz szybko zorganizować dodatkowe pieniądze, lecz kilkakrotnie spotkałeś się z sytuacją, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki? Gdzie należy szukać pomocy?
Jakie działania podjąć, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki?

Co robić, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki? Zweryfikuj historię kredytową

Aby móc otrzymać pożyczkę należy złożyć odpowiedni wniosek do firmy pożyczkowej. Ta z kolei może rozpatrzyć go pozytywnie, ale również negatywnie – w związku z czym nie przyzna dodatkowych środków finansowych klientowi. Powodem odmowy może być niska zdolność pożyczkowa bądź negatywna historia pożyczkowa. Zakładając, że przyszły pożyczkobiorca zna swoje dochody oraz koszty, które ponosi – może obliczyć dla siebie najbezpieczniejszą ratę miesięczną.

Nieco trudniej jest określić historię kredytową. Informacje tego typu znajdują się u podmiotów, takich jak BIG InfoMonitor czy BIK. Instytucje te nie przekazują danych odnoszących się do zobowiązań bez wcześniejszego wniosku. Jeśli więc zaistnieje sytuacja kradzieży tożsamości i zaciągnięcia pożyczki – okradziony może dowiedzieć się o tym fakcie znacznie później. Każdy, kto chce się ochronić przed oszustami, może zdecydować się na skuteczną metodę zabezpieczenia. Należy do nich usługa Bezpieczny PESEL. Każdy, kto przekaże swoje dane do bazy oświadcza, że w danym momencie nie jest zainteresowany ani pożyczką, ani kupnem towarów na raty.

Firma pozabankowa – na co zwrócić uwagę?

Kiedy klient planuje zdecydować się na wzięcie kredytu pozabankowego, należy dokładnie przyjrzeć się firmie, która oferuje owe usługi. Warto więc zwrócić uwagę czy przedsiębiorstwo przestrzega norm moralnych, które stosowane są na polskim rynku. Co zrobić w momencie, gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki? Konsumenci często podejmują decyzję o wzięciu szybkiego kredytu online od wiarygodnych pożyczkodawców, którzy są wyróżnieni np. Certyfikatem Audytu Etycznego.

Przedsiębiorstwa pożyczkowe o wysokim poziomie świadczonych usług znajdują się w spisach, które potwierdzają kooperację z organami oficjalnymi. Wśród nich wymienić należy Związek Przedsiębiorstw Finansowych. Ostatecznie warto zdecydować się na sprawdzonego kredytodawcę, który nie wymaga realizacji czasochłonnych formalności.

Odmowa pożyczki? Poproś o pomoc przyjaciół lub inne osoby prywatne

Zarówno instytucje bankowe, jak i firmy pożyczkowe, działają na podstawie obowiązującego prawa, tzn. ustawy antylichwiarskiej, kodeksu cywilnego, ustawy o kredycie konsumenckim. Posiadają również własne regulaminy. Jeżeli sytuacja finansowa klienta nie spełnia podstawowych wymagań firmy pożyczkowej – osoba ubiegająca się o dodatkowe finansowanie najprawdopodobniej otrzyma odpowiedź odmowną.

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, zastanów się nad rozwiązaniami alternatywnymi. Warto poprosić o pomoc osoby najbliższe – rodzinę lub przyjaciół. Prywatni pożyczkodawcy nadal mogą – acz nie muszą – chcieć sprawdzić Twoją historię kredytową. Plusem jest jednak fakt, że pożyczka tego typu jest o wiele bardziej elastyczna pod względem formalnym. Obie strony muszą zgodzić się na określoną liczbę rat do spłaty, jak i odsetki (z których mogą także całkowicie zrezygnować).

Gdy nikt nie chce dać Ci pożyczki, skorzystaj z usług lombardu

Jeśli żadne dotychczasowe źródło nie jest w stanie udzielić pomocy, warto zastanowić się nad usługami, które serwują lombardy. W tej sytuacji wystarczy przedstawić jakikolwiek wartościowy przedmiot pod zastaw. Z całą pewnością usługodawca nie odmówi wypłacenia odpowiedniej ilości gotówki, bez względu na historię kredytową klienta.

Warto jednak pamiętać, że do podjęcia decyzji o wzięciu pożyczki należy podchodzić z rozsądkiem. Nieuregulowanie długu w określonym terminie może skutkować wieloma nieprzyjemnościami, m.in. problemami z kupnem produktów na raty lub wzięciem kredytu na mieszkanie.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: