Kredyt gotówkowy z najdłuższym okresem spłaty

Ostatnia aktualizacja: 2021-01-27  |  Średni czas czytania: 02:34
Artykuł reklamowy
Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że otrzymanie kredytu gotówkowego często wynika z niekorzystnej, nagłej sytuacji finansowej, w której znaleźliśmy się często nawet nie ze swojej winy. Konieczność pokrycia kosztów niespodziewanych wydarzeń nieraz oznacza zaciągnięcie dodatkowych zobowiązań finansowych.
Kredyt gotówkowy z najdłuższym okresem spłaty

Wybór zazwyczaj pada na kredyt gotówkowy, produkt bankowy, który cieszy się dużą popularnością zarówno w przypadku pojawienia się jednego, dużego wydatku, jak i konieczności pokrycia wielu różnorodnych opłat dlatego wart szukać najlepszych ofert (np. tutaj: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe). Zdecydowanie się na kredyt gotówkowy oznacza jednak konieczność spełnienia szeregu wymogów. Co więc należy wiedzieć o takim zobowiązaniu finansowym?

Czym w ogóle jest kredyt gotówkowy?

Istotną cechą kredytu gotówkowego jest to, że możemy go otrzymać niezależnie od celu, na jaki chcemy przeznaczyć dane środki. W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego czy konsolidacyjnego ten produkt bankowy nie jest określany mianem celowego. Co za tym idzie, instytucje bankowe decyzji o przyznaniu zobowiązania nie podejmują na podstawie tego, na co chcemy spożytkować środki. Faktycznie istotne jest to, czy jesteśmy w stanie spłacać raty w terminie. Inną cechą tego kredytu jest również to, że całość przyznanej kwoty wypłacana jest od razu, często nawet w ciągu kilku dni od momentu złożenia wniosku. Kredyt ten jednak w niektórych sytuacjach poddany jest ograniczeniom. Z racji jego specyfiki, standardowo najdłuższym okresem, na który możemy otrzymać kredyt, jest 120 miesięcy. Wiele banków wprowadza też limity kwotowe, choć to uzależnione jest zwykle od indywidualnej sytuacji klienta. Z powodzeniem jednak możemy starać się o kredyty wynoszące kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kiedy możemy starać się o kredyt gotówkowy?

O kredyt gotówkowy możemy starać się w momencie, kiedy spełnimy kilka wymogów. Są to standardowe wymogi, takie jak: posiadanie konta w polskim banku, posiadanie umowy o pracę (najlepiej na czas nieokreślony). Jeśli umowa jest na czas określony, czas spłaty kredytu nie będzie mógł przekroczyć terminu trwania umowy o pracę, co za tym idzie, możemy mieć ograniczone możliwości przy dostępnych opcjach kredytu gotówkowego. Musimy być również pełnoletni. Pamiętać powinniśmy o tym, że banki sprawdzą nasze koszty utrzymania oraz inne zobowiązania i zdecydują, czy mamy zdolność kredytową. Jeśli uznają, że spełniamy niezbędne warunki, możemy starać się o kredyt gotówkowy.

Co wpływa na okres kredytowania, jeśli staramy się o kredyt gotówkowy?

Zrozumienie tego, co wpływa na okres kredytowania, wymaga zrozumienia podstawowej mechaniki ustalania rat kredytowych. Wraz ze zwiększeniem czasu spłaty kredytu wzrastać będzie ostateczny jego koszt. Jednocześnie maleć będzie miesięczna rata. Mechanizm ten z jednej strony pozwala instytucji bankowej na zmniejszenie rat, a co za tym idzie wydłużenie współpracy z kredytobiorcą, jednocześnie stanowi zapewnienie dla banku, że na całym procesie będzie miał on większy zysk. Jednocześnie obniżenie raty pomaga klientowi, gdyż dzięki temu może on w ogóle otrzymać kredyt. W przypadku niewielkich sum kredytu gotówkowego zazwyczaj stosuje się krótki czas spłaty, ale przy wyższych kwotach 2-3-letnie okresy spłaty kredytu mogą wiązać się z ratami przekraczającymi możliwości finansowe kredytobiorcy. Co za tym idzie, nie będzie on w stanie osiągnąć zdolności kredytowej.

Kredyt gotówkowy - kalkulator i zalety jego stosowania

Istnieje narzędzie, które pomaga nam stwierdzić, jaki czas spłaty powinniśmy wybrać, jeśli interesuje nas kredyt gotówkowy. Kalkulator, bo to o nim mowa, przygotowany jest przez specjalistów z zakresu bankowości i kredytów, którzy na bieżąco analizują oferty poszczególnych instytucji bankowych. Na ich bazie tworzone są rankingi, które możemy dopasować do interesujących nas parametrów. Jako użytkownik takiego kalkulatora, wybieramy wysokość kredytu, a także określamy czas jego spłaty. Po wybraniu interesujących nas parametrów, od razu jesteśmy w stanie zobaczyć, jaki bank oferuje najkorzystniejsze warunki kredytowe. Od razu zobaczymy też, jakiej raty możemy się spodziewać, a także to, ile przy podanych warunkach wyniesie całkowity koszt kredytu. Dzięki temu ocenimy, jaki najdłuższy okres spłaty kredytu gotówkowego będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Kredyt gotówkowy - kiedy najdłuższy okres spłaty jest dobrym rozwiązaniem?

Zarówno długi, jak i krótki okres kredytowania mają swoje wady i zalety. Jako kredytobiorca, powinniśmy ocenić, jaka rata jest dla nas dopuszczalna. Wraz z wydłużeniem czasu spłaty kredytu gotówkowego zmniejszamy naszą miesięczną ratę. Co za tym idzie, jeśli nasze zarobki nie są zbyt wysokie, koniecznie powinniśmy sięgnąć po dłuższy okres spłaty kredytu. To jednak oznacza zwiększenie całkowitego jego kosztu. W związku z tym, najkorzystniejszym kredytem gotówkowym będzie taki, w którym wyważymy okres kredytowania przy uwzględnieniu naszych możliwości finansowych. Nie warto sztucznie wydłużać okresu spłaty, gdyż w ten sposób możemy niepotrzebnie zwiększyć całkowite koszty otrzymania tego zobowiązania. W celu określenia, na jakich warunkach powinniśmy wybrać kredyt gotówkowy, kalkulator będzie idealnie nadającym się do tego narzędziem.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: