Kryptowaluty - początek światowej rewolucji?

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-22  |  Średni czas czytania: 02:24
Artykuł reklamowy
Bitcoin oraz technologia blockchain zapoczątkowały światową rewolucję. Kryptowaluta jako pierwsza dała możliwość przeprowadzania sprawnych międzynarodowych transferów. Transakcje z drugiego końca świata mogą teraz przebiegać szybko, a jednocześnie w 100% uczciwie. Zaawansowany algorytm tworzy stabilną sieć BTC, a tym samym pewny system gospodarczy. Każdy Bitcoin posiada własny, zaszyfrowany klucz, który jest dedykowanym znakiem rozpoznawczym. Nie da się go podrobić, ani zmienić. System zapisuje każdą transakcję, a banki ani inne instytucje nie są potrzebne do regulowania zobowiązań. Spekulanci, ani inne podmioty nie mają możliwości manipulowania kursami, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo tego rozwiązania.
Kryptowaluty - początek światowej rewolucji?

Jakie zmiany nastąpiły ostatnio w świecie kryptowalut?

Ponad 10-letnia droga, którą przeszedł Bitcoin zapoczątkowała zmiany nie tylko w sektorze finansów. Okazało się, że technologia blockchain ma mnóstwo zastosowań w logistyce, handlu, energetyce i innych branżach. Rewolucja cały czas trwa, a co jakiś czas dowiadujemy się o nowych przełomach.

W ostatnich dniach w Nowej Zelandii ogłoszono, że zarobki w kryptowalutach są legalne. Oficjalnie uregulowano również sposób, w jaki takie przychody opodatkować. Zmiana odnosi się do płatności, które są z góry ustalone i wchodzą w skład regularnej pensji. Przepisy są dostosowane do osób zatrudnionych w oparciu umowy o pracę i nie dotyczą przypadków samozatrudnienia. Kryptowaluty, które pracodawca wypłaci muszą dać się wymienić na waluty FIAT.

Coraz więcej ustawodawców oraz urzędów na świecie podejmuje kroki, aby uregulować kwestię walut cyfrowych. Dzięki temu zmniejsza się ilość przypadków, w których oszuści unikają płacenia podatków. W Wielkiej Brytanii urzędy wysłały nawet prośbę do giełd krypowalut o udostępnienie danych swoich użytkowników.

Czy inwestowanie w Bitcoin jest nadal opłacalne?

Ostatnie tygodnie pokazały, że kurs Bitcoina wciąż utrzymuje trend wzrostowy. Trzeci tydzień lipca przyniósł spadek do poziomu 9300 USD, ale waluta błyskawicznie odrobiła poniesione straty. Na giełdzie Binance odnotowano rekordową ilość transakcji, co na pewno przyczyniło poprawy sytuacji kryptowalut. Za bitcoinem w górę podążyły również altcoiny.

Coraz więcej ekspertów potwierdza, że na rynkach finansowych zbliżają się niepewne czasy. Nigel Green, prezes firmy deVere Group, podaje, że głównym powodem mają być starcia handlowe pomiędzy USA a Chinami. Ta sytuacja jest okazją dla Bitcoina. Najsłynniejsza kryptowaluta może stać się narzędziem gwarantującym bezpieczeństwo. Green twierdzi, że Bitcoin wkrótce uzyska reputację „cyfrowego złota”.

W obecnych czasach coraz więcej słyszymy o możliwym kryzysie monet FIAT. Chińska waluta znacznie obniżyła swoją wartość w przeciągu ostatnich lat. Zmiany zaszły również na innych rynkach światowych. Brexit przełożył się na niepewne czasy dla brytyjskiego funta oraz euro. Jeśli nowy premier Boris Johnson podejmie decyzję o szybkim opuszczeniu Unii, możemy spodziewać się znacznego osłabienia gospodarki. To wydarzenie może przyczynić się do wzmocnienia pozycji kryptowalut. 

Jak ułatwić sobie wejście w świat kryptowalut?

Wiele wskazuje na to, że pozycja Bitcoina i innych kryptowalut wciąż jest silna. Nic dziwnego, że każdego dnia pojawiają się nowi inwestorzy. Kluczową sprawą dla nowicjuszy jest dokładny, z góry ustalony plan działania. Przemyśl, które poziomy cenowe jesteś w stanie zaakceptować jeśli chodzi o kupno kryptowalut. Ustal również jaki zysk chciałbyś uzyskać i w jakim przedziale czasowym.

Trading jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych zawodów. Profesjonalny inwestor uzyskujący regularne zyski zazwyczaj umiejętnie łączy opanowanie, refleks, wyczucie i wiele innych cech. Precyzja oraz błyskawiczne reakcje na wydarzenia rynkowe przekładają się na skuteczne pomnażanie oszczędności. Niestety w rzeczywistości niewiele osób jest w stanie tego dokonać, a dodatkowo zdobyć wiedzę i doświadczenie potrzebne do tradingu na rynku kryptowalut.

Dużym ułatwieniem dla amatorów są kryptoboty. Profesjonalne oprogramowanie zwiększa optymalizację pracy oraz szanse na zyski. To szczególnie przydatne narzędzie dla początkujących traderów. Jednym z takich oprogramowań jest Bitcoin Future. Jeśli planujesz wybór kryptobota, koniecznie przeprowadź dokładną analizę dostępnej oferty.

Dlaczego warto skorzystać z kryptobota?

 • monitorowanie rynku oraz wykorzystanie okazji jest o wiele wydajniejsze,
 • nie musisz rejestrować się na poszczególnych giełdach,
 • możesz dostosować ustawienia do indywidualnej strategii,
 • zaoszczędzisz czas,
 • kryptobot pracuje w Twoim imieniu przez 24h na dobę,
 • unikniesz sugerowania się emocjami podczas transakcji,
 • algorytm dobiera najlepsze rozwiązania biorąc pod uwagę dane statystyczne. 

Czym wyróżniają się dobre kryptoboty?

 • przyjazny interfejs,
 • łatwość obsługi, 
 • integracja z największymi giełdami,
 • szereg pomocnych funkcji (m.in. bieżące monitorowanie inwestycji, importowanie ustawień, powiadomienia na telefon),
 • dostęp do preferowanych wersji językowych,
 • bezpieczne, zaszyfrowane klucze API.

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Przydatne linki: