Lista najlepszych platform i stron do sprzedaży w Internecie

Ostatnia aktualizacja: 2022-09-25  |  Średni czas czytania: 03:09
Artykuł reklamowy
Prowadzenie własnego sklepu internetowego może okazać się doskonałym pomysłem na biznes. Nie wymaga bowiem ani specjalistycznej wiedzy, ani profesjonalnego zaplecza. Wszystko dzięki łatwo dostępnym narzędziom, które pozwalają zautomatyzować kluczowe procesy sprzedażowe i marketingowe. Od wyboru odpowiednich platform i serwisów będzie więc zależał komfort prowadzenia działalności, a także Twoje ostateczne wyniki biznesowe.
Lista najlepszych platform i stron do sprzedaży w Internecie

Wybór oprogramowania sklepowego nie powinien być dziełem przypadku. Aby zapewnić sobie wygodę prowadzenia sprzedaży i odpowiedzieć na potrzeby swojej grupy docelowej, trzeba uzależnić tę decyzję od specyfiki konkretnego biznesu. Zapoznaj się więc z charakterystyką poszczególnych platform, oceniając ich zalety oraz wady i poszukując funkcji niezbędnych w Twojej branży. Pod uwagę weź również swoje własne mocne i słabe strony. Zupełnie innego oprogramowania będziesz potrzebować na początku działalności, a innego na przykład na etapie międzynarodowej ekspansji marki.

Wśród kluczowych kryteriów doboru platformy e-commerce wymienić należy:

  • liczbę i rodzaj dostępnych funkcji,
  • łatwość obsługi,
  • dostępność zewnętrznych integracji,
  • elastyczność abonamentową,
  • poziom zaawansowania funkcji marketingowych,
  • bezpieczeństwo przesyłu danych,
  • kompatybilność z kluczowymi rozszerzeniami,
  • dostęp do wsparcia technicznego.

Warto zauważyć, że najpopularniejsze serwisy do prowadzenia sprzedaży w Internecie dzielą się przede wszystkim na programy open source i platformy Software as a Service. Oba te rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego ważne jest, aby dobrze poznać ich możliwości i ograniczenia przed podjęciem decyzji.

Narzędzia działające w otwartym kodzie źródłowym są teoretycznie darmowe, ale wymagają jednocześnie pewnych umiejętności z zakresu projektowania stron. Chcąc zintegrować je z zewnętrznymi wtyczkami i usługami, musisz liczyć się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Nie gwarantują również wsparcia technicznego, a poziom ich bezpieczeństwa – ze względu na publicznie dostępny kod źródłowy – pozostawia wiele do życzenia.

Platformy SaaS z kolei działają w modelu abonamentowym, lecz w ramach miesięcznej opłaty otrzymujesz dostęp do wszystkich potrzebnych Ci funkcji i udogodnień. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane, co zapewnia mu pełną kompatybilność z zewnętrznymi narzędziami. Dzięki intuicyjnej obsłudze, ze stworzeniem i prowadzeniem sklepu poradzisz sobie samodzielnie. W tym przypadku możesz także liczyć na ciągłe wsparcie techniczne ze strony operatora.

Zwróć więc uwagę, aby rodzaj oprogramowania e-commerce dopasować do swoich własnych możliwości oraz kluczowych potrzeb.

Lista najlepszych stron do sprzedaży w Internecie

Poniżej znajdziesz 7 najpopularniejszych w Polsce platform, pozwalających na założenie i prowadzenie własnego sklepu internetowego. Każda z nich wiąże się z nieco innymi szansami i zagrożeniami, toteż warto poznać je bliżej, aby dokonać właściwego wyboru:

Sky-Shop

Platforma Sky-Shop działa w modelu SaaS, łącząc wysoki poziom funkcjonalności z łatwą obsługą. W efekcie każdy poradzi sobie ze stworzeniem i obsługą sklepu internetowego, a nawet z zarządzaniem sprzedażą w dodatkowych kanałach. Oprogramowanie oferuje bowiem dostęp do licznych integracji zewnętrznych – przede wszystkim z hurtowniami i różnymi marketplace’ami. Współpracuje także z najpopularniejszymi bramkami płatności i firmami kurierskimi. Dostępne jest w kilku elastycznych planach abonamentowych, wspierając zarówno przedsiębiorców wchodzących na rynek, jak i firmy skalujące swój biznes.

WooCommerce

WooCommerce stanowi bezpłatne rozszerzenie dla WordPressa, czyli najpopularniejszego kreatora stron www. Rozwiązanie działa w modelu open source, co sprawia, że kod witryny sklepowej można dowolnie modyfikować. Użytkownicy niezaznajomieni z językiem HTML czy CSS mogą więc natknąć się na problemy podczas tworzenia e-commerce’u. Otwarty kod źródłowy negatywnie wpływa także na bezpieczeństwo sklepu. WooCommerce zapewni Ci jednak szeroki dostęp do zewnętrznych wtyczek i pozwoli idealnie dostosować wygląd strony do Twoich potrzeb.

Prestashop

Prestashop działa na tej samej zasadzie co opisany wyżej WooCommerce. Dzięki otwartemu silnikowi sklepu każdy może wprowadzać w nim dowolne zmiany. To gwarancja elastyczności, lecz jednocześnie zagrożenie dla bezpieczeństwa strony. Funkcjonalność platformy rozszerza się poprzez instalacje różnych wtyczek, wśród których część jest płatna.

Shoper

Aktualnie Shoper jest bodaj najpopularniejszym w Polsce programem do prowadzenia sklepu internetowego. Gwarantuje dostęp do wszelkich funkcji niezbędnych do zarządzania sprzedażą w sieci. Mowa między innymi o bezpiecznych płatnościach, zintegrowanych przesyłkach i obsłudze magazynów. Użytkownicy Shopera mogą również liczyć na zaawansowane rozwiązania marketingowe, w tym szczególnie rozbudowany segment SEO.

Magento

Magento cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Jest to oprogramowanie typu open source, oferujące szerokie możliwości personalizacji oraz integracji z licznymi narzędziami zewnętrznymi. Zdaniem producenta platforma jest gotowa do użycia, a liczne rozszerzenia pozwalają rozwinąć jej potencjał. Oznacza to, że w podstawowym zakresie z jej obsługą powinien poradzić sobie każdy, lecz wprowadzanie wszelkich dodatkowych funkcji będzie wymagało bardziej specjalistycznych kompetencji.

Shopify

Shopify jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się platform sprzedażowych na świecie. Jej przewaga nad konkurencją polega na wyjątkowo prostej obsłudze, która idzie w parze z dostępem do tysięcy aplikacji. Dzięki temu sklep można dowolnie modyfikować, nie narażając się na wysokie koszty. Swobodna edycja kodu i wdrażanie właściwych funkcji pozwala w pełni wykorzystać potencjał witryny i podążać za obowiązującymi trendami.

RedCart

RedCart oferuje dostęp do setek wbudowanych narzędzi, które można uruchamiać w dowolnym momencie. Pozwala to na rozwijanie sklepu bez ograniczania biznesu. Zmiany w estetyce strony wprowadzisz dzięki darmowym szablonom graficznym lub modyfikacjom plików CSS. Co istotne, RedCart wspiera prowadzenie sprzedaży na rynkach zagranicznych, zapewniając dostęp do międzynarodowych płatności online, usług kurierskich i marketplace’ów. Działa też w wielu wersjach językowych i obsługuje liczne waluty.

Jaką platformę do sprzedaży w Internecie wybrać?

Wyżej zaprezentowaliśmy tylko kilka najpopularniejszych stron do zarządzania sprzedażą w sieci. Twoje możliwości są oczywiście znacznie większe. Skorzystaj więc z naszych propozycji lub rozejrzyj się za innym oprogramowaniem, które zagwarantuje Ci dostęp do najważniejszych funkcji biznesowo-marketingowych i pozwoli dotrzeć do wybranej grupy docelowej. A jeżeli chcesz sprawdzić kolejną listę najlepszych platform i marketplaceów gdzie możesz sprzedaż swoje produkty, zapraszamy pod ten adres: https://blog.sky-shop.pl/jakie-strony-do-sprzedawania-wybrac/

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: