Na co zwrócić uwagę wybierając giełdę kryptowalut?

Ostatnia aktualizacja: 2022-04-06  |  Średni czas czytania: 01:36
Artykuł reklamowy
Jeśli szukasz sposobów na pomnożenie kapitału, to kryptowaluty mogą być dla Ciebie ciekawą propozycją. Na rynku dzieje się dużo, a to daje wiele możliwości.
Na co zwrócić uwagę wybierając giełdę kryptowalut?

Rządy państw na całym świecie starają się regulować rynek kryptowalut. Niezależność i swoboda, jaką mają inwestorzy w świecie Bitcoina, powodują zazdrość u osób, które grają na giełdzie papierów wartościowych czy Forexie. Nie dziwi fakt, że po cyfrowe pieniądze sięga coraz większa liczba osób, a nawet „wieloryby”, jak potocznie mówi się o instytucjach finansowych, które lokują setki, a nawet miliardy dolarów. Jak wybrać bezpieczne miejsce do lokowania pieniędzy?

Wybierz swoją giełdę

Obrót kryptowalutami odbywa się na giełdzie kryptowalut. Na rynku istnieją ich dziesiątki, jeśli nie setki. Z każdym rokiem przybywa nowych podmiotów, ale wiele z nich jest także zamykanych. Istnieje jednak grupa platform, które wyróżniają się na tle konkurencji wiarygodnością. Ciężko zdobyć zaufanie inwestorów, ale bardzo łatwo je stracić. Zanim zdecydujesz się na konkretną platformę, przeczytaj komentarze użytkowników.

Niemal każda giełda kryptowalut została opisania i oceniona na https://cryps.pl/ranking-gield/. Ranking platform to bogate źródło wiedzy na temat podmiotu, za którego pośrednictwem chcesz zainwestować pieniądze. Unikniesz w ten sposób miejsce, powszechnie uważanych za SCAM (oszustwo).

Zwróć uwagę na płynność

Szybkość obrotu aktywami jest bardzo ważna. To szczególnie istotna informacja dla inwestorów, którzy handlują każdego dnia. Jeśli cały proces liczony jest w dniach, to platforma nie jest atrakcyjnym miejscem dla „traderów”. Przeciętny użytkownik, który będzie chciał wycofać środki, również może się niepokoić kilkudniowym terminem realizacji. Im większa płynność, tym szybciej kupisz lub sprzedasz. 

Jak szybko wypłacisz pieniądze?

Pierwszy przelew powinien być zaledwie symboliczny. Wykonaj kilka transakcji kupna/sprzedaż i zobacz, jak wygląda cały mechanizm. Następnie zleć wypłatę środków. W ten sposób dowiesz się, ile w praktyce trwa cała procedura. Wiedza daje spokój, który przyda się, gdy będziesz chciał zrealizować duże zyski lub wycofać się z danej platformy. Jeśli cały proces standardowo trwa 2-3 dni i w takim czasie zostaną zaksięgowane Twoje środki, to przeważnie możesz być spokojny. Jeśli jednak moment wypłaty jest liczony w tygodniach, lepiej unikać takiego miejsca.

Zabezpieczenia chroniące Twoje środki

Na rynkach kryptowalut istnieją dwa typy zabezpieczeń: techniczne i organizacyjne. Pierwsze z wymienionych odpowiadają m.in. za bezpieczne połączenie z platformą, czy udostępniają tzw. cold wallety, czyli zimne portfele. Zabezpieczenia organizacyjne to m.in. fundusz gwarancyjny, otoczenie prawne czy wewnętrzne procedury. Ilość i jakość narzędzi do ochrony Twoich środków przekłada się na ich bezpieczeństwo.

Jeśli zaczynasz przygodę z kryptowalutami, poszukaj platformy, która jest najbardziej przyjazna dla użytkowników. Ważne jest bezpieczeństwo środków, szybkość transferu środków, ale także prowizje i obsługa klienta. Wiele z tych informacji znajdziesz w regulaminie lub w komentarzach użytkowników. Jeśli chcesz oszczędzić czas na analizie platform, sięgnij po ranking giełd kryptowalut. To wygodne rozwiązanie, szczególnie dla mniej doświadczonych inwestorów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: