Najlepsze książki biznesowe dla początkujących przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 2023-04-26  |  Średni czas czytania: 01:41
Artykuł reklamowy
Pierwsze kroki związane z prowadzeniem własnej firmy nigdy nie są łatwe. Zanim znajdziesz się na liście najbogatszych Polaków, z pewnością czeka Cię kilka trudnych momentów. Będziesz musiał mierzyć się z zupełnie nowymi sytuacjami. W takich chwilach może pomóc Ci wartościowa lektura. W książkach pisanych przez biznesmenów i ekonomistów znajdziesz sprawdzone strategie i praktyczne wskazówki. Poznaj najlepsze książki biznesowe dla początkujących przedsiębiorców.
Najlepsze książki biznesowe dla początkujących przedsiębiorców

“Jak zbudowałem firmę. Prawdziwe historie przedsiębiorców” - Guy Raz

Kiedy czytasz o twórcach największych światowych marek, pewnie często zadajesz sobie pytanie: dlaczego im się udało? Ta książka przynosi konkretne odpowiedzi. Guy Raz przeprowadził wywiady z przedsiębiorcami, którzy zarabiają na swoich firmach miliony dolarów. A oni podzielili się z nim czymś więcej niż tylko swoimi doświadczeniami. Udzielili wskazówek na temat tworzenia i rozwijania firmy. Wiele z tych porad może pomóc i Tobie.

“Sprzedawaj więcej” - Marcin Osman, Kamila Kruk

Tytuł tej książki to hasło, którego realizacja powinna być Twoim głównym celem. Osman i Kruk podają Ci receptę, dzięki której stanie się to łatwiejsze. A dokładnie cały zestaw sprawdzonych recept - 100 strategii, które wzniosą Twój biznes na wyższy poziom. Co ważne, to narzędzia gotowe do użycia w każdej chwili - możesz je wdrożyć od razu. A potem obserwować, jak Twoja firma rozwija się i sprzedaje coraz więcej. Dokładniejszych informacji o tym tytule i innych książkach Osmana szukaj na https://www.osmpower.pl/najlepsze-ksiazki-biznesowe-ktore-warto-przeczytac.

“Powershift” - Daymond John, Daniel Paisner

Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel” - taką moc ma kryć w sobie koncepcja powershiftu, którą propagują autorzy książki. To mechanizm, który ma prowadzić do nieuchronnego sukcesu. Kluczem jest umiejętność przenoszenia siły - z innych ludzi na siebie, ale i z siebie na innych. Siłę możesz przenieść też na własny biznes i już na początku dodatkowo go napędzić. Nie wierzysz? Najpierw poznaj argumenty Johna i Paisnera.

“Sztuka przedsiębiorczości” - Daniel Kubach

Jak znaleźć swoją niszę? Jak pozyskać inwestora? Jak zwiększać dochody firmy? Te i wiele innych pytań na początku drogi zadaje sobie każdy przedsiębiorca. Kubach zebrał je wszystkie i udzielił na nie konkretnych odpowiedzi. Wszystko zapisał w swojej książce. Co najważniejsze, w tych odpowiedziach znajdują się praktyczne wnioski i wskazówki. To praktyczny poradnik napisany przez człowieka, który sztukę przedsiębiorczości opanował na szóstkę w szkolnej skali.

“Po pierwsze zysk” - Mike Michalowicz

Michalowicz opracował koncepcję, dzięki której dziesiątki małych firm szybko osiągnęły rentowność. Jej głównym założeniem jest nowe podejście do zarządzania przepływami środków pieniężnych. Wskazuje, w jaki sposób osiągnąć zysk i przestać “przejadać” pieniądze na wydatki. To koncepcja, która może już na początku pomóc Twojej firmie przebić szklany sufit.

Podsumowanie: po jakie książki biznesowe warto sięgnąć po otwarciu firmy?

Kiedy zaczynasz karierę przedsiębiorcy, potrzeba Ci przede wszystkim praktycznych wskazówek. To właśnie na nich skupiają się autorzy książek, które dla Ciebie wybraliśmy. Znajdziesz w nich prawdziwe historie przedsiębiorców, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami i sprawdzonymi strategiami. Z taką wiedzą łatwiej odnieść sukces!

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: