6korkow.pl
Poradnik jak założyć i prowadzić firmę krok po korku
794-442-662
kontakt@6krokow.pl

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Negatywna historia kredytowa w BIK - co teraz?

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17  |  Średni czas czytania: 01:04
Artykuł promowany
Gdy nie spłacamy zobowiązań kredytowych i pożyczek regularnie, w takim przypadku możemy narazić się na powstanie negatywnej historii kredytowej na nasze temat w BIK – Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie ta baza zawiera dane zarówno pozytywne, o terminowo spłacanych zobowiązaniach, jak i negatywne, czyli o opóźnieniach i niespłaconych ratach. Co wtedy, gdy mamy negatywną historię w BIK?


O tym, że nasza historia kredytowa w BIK jest niezbyt dobra, dowiadujemy się często przy wnioskowaniu o pożyczki czy kredyty. Wówczas pracownik banku czy firmy pożyczkowej może powiedzieć nam, że nasza historia jest negatywna i wtedy otrzymamy odmowę. Oczywiście, podawanie takich informacji nie jest obowiązkowe, ale gdy spełniliśmy inne wymogi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie dane w BIK nie zadziałały na naszą korzyść.

W BIK znajdują się generalnie wszyscy, którzy wzięli pożyczkę lub kredyt w przeszłości lub mają je teraz. Baza ta pomaga bankom i innym firmom na łatwiejsze wydawanie decyzji kredytowych i pożyczkowych. W związku z tym negatywna historia w BIK przede wszystkim spowoduje, że będziemy mieli trudności z uzyskaniem kolejnej pożyczki czy kredytu. Dotyczy to głównie banków, ale także wiele firm pożyczkowych nie udziela pożyczek i chwilówek klientom z negatywną historią kredytową.

Specjaliści z Grupy ONET pomogą Twojej firmie zaistnieć na rynku

Jak możemy jeszcze dowiedzieć się, że jesteśmy w BIK? Możemy zrobić to samodzielnie przez internet! Na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej możemy znaleźć informacje o tym, w jaki sposób możemy to wykonać. Pobranie raportu na próbę jest darmowe – nie zawiera on jednak scoringu i historii spłaty kredytów. Gdy chcemy otrzymać pełny raport, będziemy musieli zapłacić za jeden 36 złotych.

Negatywne dane w BIK pozostają przez okres 5 lat. Gdy będziemy chcieli otrzymać pieniądze, jedynym rozwiązaniem są wtedy pożyczki bez BIK, które oferowane są przede wszystkim przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Musimy jednak dokładnie sprawdzić, jakie są koszty tego rodzaju pożyczek – niestety, nie należą one do tanich. Źródło naszego rankingu: https://www.hoope.io/.

Oceń ten artykuł:

Partner serwisu:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Onet. Mój Biznes + bonus

Uwaga! Niebawem nowa wersja eBooka na 2018 rok!

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2017 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Podaj e-mail

Trwa generowanie dokumentu, może to potrwać około 10 sekund.