Otwieramy salon kosmetyczny - jakie usługi warto zaoferować?

Ostatnia aktualizacja: 2021-09-13  |  Średni czas czytania: 01:18
Artykuł reklamowy
Założenie własnej działalności zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i niepewnością co do ruchu w interesie. Dotyczy to także gabinetów kosmetycznych, na których zapotrzebowanie nieustannie rośnie. Jednak aby myśleć o realnym sukcesie swojej firmy, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników i dokładnie przemyśleć profil swojej działalności. Wachlarz oferowanych usług powinien spotykać się z oczekiwaniami potencjalnych klientów i zaspokajać ich potrzeby. Stworzyliśmy zestawienie najpopularniejszych usług w salonach piękności, które cieszą się niesłabnącą popularnością.
Otwieramy salon kosmetyczny - jakie usługi warto zaoferować?

Profil działalności salonu beauty a możliwości finansowe

Przygotowanie salonu kosmetycznego do wejścia na rynek już na samym starcie wymaga sporych inwestycji. Trzeba liczyć się z kosztami wynajęcia lokalu, jego remontem podyktowanym wymogami sanepidu czy też opłatami związanymi z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Do tego trzeba oczywiście doliczyć zakup profesjonalnego sprzętu kosmetycznego dedykowanego różnym zabiegom beauty czy też elementów umeblowania. Dlatego na etapie tworzenia biznesplanu trzeba się poważnie zastanowić, które zabiegi zaoferujemy swoim klientom. Od tego bowiem zależy konieczność zakupu specjalnych urządzeń, które często nie należą do najtańszych. Już na samym początku swojej przygody z biznesem warto zacząć od podstaw, stopniowo poszerzając ofertę i dostosowując ją do własnych możliwości finansowych.

Salon kosmetyczny - najpopularniejsze usługi

Przed wpuszczeniem pierwszych klientek do naszego salonu trzeba sprawdzić, na jakie usługi jest największy popyt. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się manicure i pedicure, zarówno tradycyjny, jak i żelowy czy hybrydowy. Nie obędzie się zatem bez odpowiedniego biurka do stylizacji paznokci u dłoni, które powinno być wyposażone w pochłaniacz pyłu, lampę UV i frezarkę. Z kolei pedicure trudno sobie wyobrazić bez wygodnego fotela, mobilnego brodzika oraz lampy z lupą powiększającą.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również wszelkiego rodzaju zabiegi oczyszczające skórę twarzy – oczyszczanie wodorowe, manualne, zabiegi z kwasami, mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Nie mniejszą popularnością mogą pochwalić zabiegi przeciwzmarszczkowe – mezoterapia igłowa czy fotoodmładzanie. Oprócz tego, coraz więcej kobiet szuka gabinetów, w których wykonają bezpieczną depilacją laserową. Dlatego też warto zainwestować w laser IPL – wykonamy nim depilację nóg, wąsika czy okolic intymnych.

Prowadząc własny salon trzeba też stosować się do restrykcyjnych wymogów sanitarnych. Po każdym zabiegu należy zmieniać takie akcesoria jak rękawiczki jednorazowe czy maska, a także pamiętać o dezynfekcji wszystkie narzędzi, przyborów kosmetycznych, a także stanowisk pracy.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: