Powody, dla których warto inwestować w rynek nieruchomości

Ostatnia aktualizacja: 2021-03-29  |  Średni czas czytania: 01:50
Artykuł reklamowy
Kryzys gospodarczy sprawił, że wiele osób zaczęło szukać nowych źródeł dochodów. Za dobry sposób, by pomnożyć swój kapitał, uznawane jest inwestowanie w nieruchomości. Jakie są plusy takiego rozwiązania?
Powody, dla których warto inwestować w rynek nieruchomości

Pandemia koronawirusa bardzo niekorzystnie wpłynęła na stan polskiej gospodarki. Wiele osób straciło źródło utrzymania, do tego doszło widmo utraty wartości pieniądza, przez co mało korzystne stało się trzymanie dużej sumy pieniędzy na koncie bankowym czy w przysłowiowej skarpecie. Taki stan spowodował, że wiele osób zaczęło szukać sprawdzonego sposobu na ulokowanie swoich pieniędzy i uzyskanie nowych zarobków. Zwrócono więc jeszcze większą uwagę na rynek nieruchomości. Jakie są powody, dla których warto zainwestować właśnie w ten sektor gospodarki?

Łatwy zysk

Przede wszystkim mieszkanie przeznaczone pod wynajem stanowi dobry sposób, by zapewnić sobie stały dopływ gotówki. Wynajem związany jest z otrzymywaniem comiesięcznego czynszu, który będzie stanowił poniekąd naszą wypłatę. Dodatkowo jeśli zakupiliśmy mieszkanie na kredyt ‒ będzie się on spłacał właśnie z otrzymywanego czynszu. Dużym plusem rynku nieruchomości, i gwarantem, że ta inwestycja będzie się nam zwracać, jest to, że popyt na mieszkania będzie zawsze. Kiedy posiadamy mieszkanie zakupione w celach inwestycyjnych możemy je wynajmować lub też sprzedać, dzięki czemu mamy większą pewność, że na pewno nie stracimy, a jedynie możemy zyskać. A to też dlatego, że nieruchomości z biegiem czasu zyskują na wartości.

Wiele korzyści

Mieszkanie przeznaczone na wynajem niesie ze sobą także wiele korzyści. Na obido można znaleźć na przykład gotowe apartamenty inwestycyjne, które są już w pełni urządzone oraz wykończone i zaraz po odebraniu kluczy można zacząć je wynajmować. Dodatkowo można skorzystać z pomocy operatora najmu, który zajmie się wszystkim za nas ‒ znajdzie najemców, będzie pilnował kwestii finansowych, a także sprawdzał stan wynajmowanego mieszkania. Nowe mieszkania w celach inwestycyjnych są zazwyczaj budowane w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Można znaleźć wiele ofert tuż nad samym morzem, co sprawia, że na pewno nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem najemców. Tutaj najlepiej sprawdzi się wynajem krótkoterminowy, a to daje także sporą korzyść dla wynajmującego. Może on bowiem rezerwować sobie mieszkanie na wakacje i samemu tutaj mieszkać, przykładowo przez miesiąc wstrzymując wynajem.

Co ważne, możemy zdecydować się na różne formy wynajmu, wcale nie musi to być mieszkanie. Popularny jest także zakup lokalu inwestycyjnego z przeznaczeniem go pod sklep, lokal usługowy, restaurację lub biuro. Jednak nie da się ukryć, że to właśnie mieszkania pod wynajem cieszą się największym zainteresowaniem. Dodatkowo zakup mieszkania pod wynajem to także zabezpieczenie na przyszłość dla siebie lub dzieci.

Bogata oferta rynku nieruchomości

Dużym ułatwieniem w rozpoczęciu przygody z wynajmem mieszkań jest szeroka oferta mieszkaniowa. Do wyboru mamy rynek pierwotny i rynek wtórny, dzięki czemu mamy większą pewność, że znajdziemy idealny lokal pod wynajem, zgodny z naszymi potrzebami. Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego, możemy liczyć na dużą dostępność lokali, które są gotowe do kupienia od ręki. Jednak zanim zaczniemy je wynajmować, trzeba będzie zazwyczaj przeprowadzić remont i urządzić je od nowa tak, by spodobało się najemcom. Natomiast rynek pierwotny dodatkowo oferuje specjalne lokale inwestycyjne, które są wykończone pod klucz. Tutaj z kolei często trzeba poczekać kilka miesięcy na ukończenie budowy, chyba że wybierzemy inwestycję, która została już zakończona i wystarczy odebrać klucze do mieszkania. 

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: