Pożyczka gotówkowa a umowa zlecenie - czy dostanę kredyt na umowie cywilnoprawnej?
Pożyczka na umowę zlecenie - czy to możliwe?
Czy umowa o pracę jest niezbędna do pożyczki? Umowa o dzieło lub zlecenie to również nie problem! Wątpliwości związane z formą zatrudnia a kredytem gotówkowym to nadal popularny temat wśród kredytobiorców. Warto jednak zwrócić uwagę, że pracodawcy chętniej podpisują umowy cywilnoprawne ze względu na ponoszone koszty, jak i długość czasu pracy.
Warto wiedzieć: Badania GUS potwierdzają, że ok. 1,3 miliona osób zarabia na podstawie umowy cywilnoprawnej[1].
Szukasz pożyczki? Umowa zlecenie to żadna przeszkoda! Skorzystaj z kalkulatora pożyczki gotówkowej. To pomocne narzędzie, w którym można dokonać wielu symulacji i uzyskać poglądową informacje na jaką kwotę kredytu można liczyć: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/szybka-pozyczka-gotowkowa/.
Banki oraz inne instytucje finansowe musiały w pewien sposób dostosować się do sytuacji panującej na rynku pracy. Dlatego też pożyczka na umowę zlecenie stała się dostępna dla wielu klientów. W całym procesie kluczowa jest zdolność kredytowa.
- Okres zatrudnienia na umowę zlecenie a kredyt gotówkowy
Jeśli myślisz o pożyczce na umowie zlecenie, zwróć uwagę na okres zatrudnienia. Każdy bank może postawić inne warunki. Najlepiej jednak, aby czas jej trwania wynosił minimalnie 12 miesięcy. Dzięki ciągłości finansowej staniesz się dla banku wiarygodniejszy. Brak takiej stabilności finansowej może oznaczać w ocenie banku, że nie będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić pożyczę gotówkową.
- Pożyczka na umowę zlecenie a staż pracy
Współpracujesz z jednym lub wieloma zleceniodawcami przynajmniej od 2 lat? To dobry znak dla banku! Dzięki temu instytucja finansowa dostrzeże, że wpływy są stałe. Wzrośnie również Twoja zdolność i wiarygodność kredytowa, która zdecyduje o tym, czy dostaniesz pożyczkę na umowę zlecenie.
- Pożyczka – umowa zlecenie a zarobki
Umowa o pracę na czas nieokreślony, chociaż bardziej punktowana przez banki, nie zawsze musi świadczyć o wysokich zarobkach. Natomiast nie jest tajemnicą, że regularne, wysokie kwoty, które wpływają na Twoje konto mają wpływ na pozytywną weryfikację zdolności kredytowe.
- Historia kredytowa decyduje o przyznaniu pożyczki gotówkowej
Banki wybierają osoby, których wypłacalność jest bez zarzutu. Jeśli w przeszłości decydowałeś się już na inne pożyczki gotówkowe i spłacałeś je zgodnie z terminem, na pewno dobrze to wpłynie na Twoją zdolność kredytową. Unikaj jakichkolwiek opóźnień w spłacie rat – to z pewnością nie pomoże Ci we wzięciu pożyczki na umowę zlecenie.
Umowa zlecenie - jaki bank udzieli pożyczki gotówkowej?
Bez względu na formę zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenie czy też o dzieło, każdy kredytobiorca jest traktowany w taki sam sposób. Najważniejsza jest zdolność kredytowa. Decydują wewnętrzne procedury oraz polityka kredytowa, więc w każdym banku proces weryfikacyjny może być inny. Czy trudno jest dostać pożyczkę na umowę zlecenie? Jaki bank oferuje pomoc? Niemal każdy, ale mają swoje warunki. Pożyczkę na umowę zlecenie z pewnością trudniej dostać niż w przypadku stałego zatrudnienia. Zanim skontaktujesz się z doradcą, zerknij na rankingi pożyczek gotówkowych. Mogą Ci podpowiedzieć, w którym banku złożyć wniosek. Podejdź do poszukiwań najlepszej dla siebie pożyczki gotówkowej, jak do polowania na wymarzony prezent. Najpierw zaplanuj wydatki, potem ustal jaką kwotę z domowego budżetu jesteś w stanie miesięcznie przeznaczyć na spłatę. Dzięki kalkulatorom kredytowym on-line, możesz wyliczyć wysokość miesięcznej raty oraz szacunkowy koszt pożyczki gotówkowej. Należy pamiętać, że są to jednak wartości przybliżone.
[1]GUS, Wybrane zagadnienia rynku pracy. Dane dla 2018 roku, https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-zatrudnieni-wynagrodzenia-koszty-pracy/wybrane-zagadnienia-rynku-pracy-dane-dla-2018-roku,9,7.html, (Dostęp: 16.02.2021).
Gotowe biznesplany
Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!
Cena już od: 29 zł
Zobacz listę biznesplanów ›lub
Zleć napisanie wniosku do Urzędu Pracy ›Oceń ten artykuł: