Projektowanie aplikacji mobilnych i webowych a technologia no-code - co warto wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-18  |  Średni czas czytania: 01:21
Artykuł reklamowy
Nowoczesne platformy low-code i no-code w ostatnich latach znacznie zyskują na popularności. Takie rozwiązania pozwalają na optymalizację procesów związanych z tworzeniem aplikacji mobilnych i webowych. Dodatkowo przyczyniają się do ograniczenia kosztów stworzenia oprogramowania, narzędzi biznesowych, a nawet sklepów online.
Projektowanie aplikacji mobilnych i webowych a technologia no-code - co warto wiedzieć?

Do projektowania aplikacji mobilnych jak najbardziej można wykorzystać nowoczesne platformy bezkodowe i niskokodowe. To spore ułatwienie dla firm, które chcą zainwestować w nowoczesne oprogramowanie biznesowe, ale mają mocno ograniczony budżet. Czy są jakieś alternatywy dla takich rozwiązań? Tego dowiesz się w tym artykule.

Tworzenie stron internetowych bez użycia kodu - jakiej platformy można użyć?

Rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji spowodował, że projektowaniem aplikacji mobilnych, webowych i stron internetowych mogą zająć się nawet osoby bez znajomości języków programowania. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, choć nie można zapominać o ograniczeniach z tym związanych.

Popularne platformy pozwalające na budowanie oprogramowania bez użycia kodu to:

  • Bubble,
  • Carrd,
  • Glide,
  • Voiceflow.

Budowanie oprogramowania i aplikacji przy pomocy niskokodowych i bezkodowych rozwiązań może mocno ograniczać możliwości rozwoju stworzonego systemu. Jedynym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie takich problemów jest współpraca z profesjonalnym software housem.

Dobrym wyborem jest firma Unique Devs, która zajmuje się kompleksowym budowaniem aplikacji mobilnych oraz webowych, a także wsparciem klienta w zakresie doradztwa i obsługi serwisowej aplikacji.

Platformy no-code czy zespół profesjonalistów? Co wybrać?

Zalety no-code są oczywiste. To szybkość, efektywność działania oraz oszczędność kosztów. Aplikacje stworzone przy pomocy takich systemów są też dobrze skalowalne, aczkolwiek mają pewne ograniczenia w kwestii rozwoju. To jedyny minus platform bezkodowych, które są ogólnodostępne zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców z branży IT.

Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zespół profesjonalistów w software house. To brak jakichkolwiek ograniczeń w kwestii rozwoju aplikacji webowych i mobilnych, a także pełne wsparcie wykwalifikowanego zespołu programistów.

Co można zaprojektować przy pomocy interfejsu bezkodowego?

Korzystając z nowoczesnego oprogramowania no-code lub low-code można stworzyć funkcjonalne strony www, sklepy internetowe, Landing Page, a także aplikacje webowe i mobilne. Takie systemy służą przede wszystkim do tworzenia rozwiązań biznesowych, które umożliwiają ograniczenie kosztów inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa lub danego projektu.

Platformy no-code oferują wiele korzyści, szczególnie finansowych. Niemniej jednak w celu zbudowania naprawdę funkcjonalnej, nowoczesnej i rozwojowej aplikacji biznesowej, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistami. Wykwalifikowany zespół to gwarancja stworzenia innowacyjnego oprogramowania biznesowego.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: