Prowadzenie działalności w sieci – planowanie oszczędności bez utraty jakości 

Ostatnia aktualizacja: 2022-10-23  |  Średni czas czytania: 02:04
Artykuł reklamowy
Niemal każdy przedsiębiorca zgodzi się z tym, że obecna sytuacja na świecie w znaczący sposób odbija się na prowadzeniu biznesu. Wpływ na to mają przede wszystkim rosnące koszty energii, ale także większe podatki i utrudnienia skierowane właśnie w przedstawicieli firm.
Prowadzenie działalności w sieci – planowanie oszczędności bez utraty jakości 

Każdy właściciel działalności próbuje radzić sobie w jakiś sposób i redukować wkład w firmę. Okazuje się, że istnieje wiele niepotrzebnych wydatków, których oszczędność może okazać się kluczowa w kontekście funkcjonowania w tych trudnych czasach. Przy planowaniu obcinania kosztów, nie warto uwzględniać redukcji pensji pracowniczej oraz wydatków na marketing. Te rzeczy wbrew pozorom wcale nie kosztują firmy najwięcej.

Oszczędzanie bez utraty jakości

Zanim w ogóle zaczniemy myśleć nad jakimkolwiek krokiem dotyczącym tworzenia oszczędności, sprawdźmy czy wpłynie on na jakość firmy. Nie ma nic gorszego niż odejście klientów, szczególnie w momencie kryzysu budżetowego. Przykładem może być oszczędność prądu w kontekście firm produkcyjnych. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, a to chociażby przez wzgląd na hamowanie postępu i efektywności produkcji. Takie firmy powinny skupić się na szukaniu oszczędności na innych płaszczyznach. Przykładowo, zakup mniejszych ilości papieru do druku bądź różnych akcesoriów, w ramach przejścia na elektroniczne wersje dokumentacji, okaże się doskonałym pierwszym krokiem.

Coraz częściej praktykowane w kwestii oszczędności są metody B2B oraz body leasing. Zarówno jedna, jak i druga opcja pozwala na wykonanie części naszych obowiązków przez osoby niezatrudnione w naszej firmie. Obydwa rozwiązania różnią się od siebie w pewien sposób, gdyż B2B jest wyłącznie kontraktem między dwoma biznesami, a body leasing to tzw. wynajęcie pracownika i przygarnięcie go do działu na czas wykonania danej pracy. Takie zabiegi pozwalają w znaczny sposób oszczędzić pieniądze poprzez jednorazowe opłacenie pracownika, a nie zatrudnianie na stałe nawet, gdy nie jest potrzebny.

Wirtualne biuro - czym jest?

Spora część firm działających w sieci, w dalszym ciągu wynajmuje fizyczne biura i nakazuje stacjonarny tryb pracy. Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że w ten sposób wzrasta efektywność, spowodowana wzajemną integracją i łatwym kontaktem. Technologia jest już natomiast rozwinięta do poziomu, w którym „call” przez kamerki stał się popularną metodą kontaktu międzyludzkiego.

Przy nieustannie rosnących stawkach za prąd i ogrzewanie, wiele firm może po prostu przestać funkcjonować. Eksperci zalecają przejście na tryb zdalny pracy, a przy tym zaprzestanie wynajmu lokali. Redukcja kosztów jest w ten sposób ogromna i może pomóc w odbijaniu się od dna. Co jednak, kiedy nie mamy żadnej lokalizacji, mogącej zastąpić obecny adres siedziby? Dobrym rozwiązaniem okażą się wirtualne biura.

To usługa, dzięki której możliwe jest wynajęcie swojej wirtualnej placówki, zlokalizowanej w centrum dużego miasta. Oczywiście, adres jaki dostaniemy, naprawdę istnieje. Jest on w posiadaniu danej firmy, oferującej takie usługi. Przy usługach takich jak wirtualne biuro cennik wcale nie jest wygórowany. Standardowy pakiet miesięczny, w skład którego wchodzi chociażby odbiór korespondencji firmowej, nie powinien przekraczać 200 zł.

Tanie promowanie - czy to w ogóle istnieje?

Wbrew pozorom, usługa wirtualnego biura korzystnie wpłynie na promocję firmy w sieci. Algorytmy wyszukiwania często bazują na lokalizacji, a firma z placówką w centrum Warszawy brzmi dla nich atrakcyjnie.

Trzeba natomiast wspomnieć o pozostałych metodach, które niskim kosztem pozwolą nieco wybić działalność na szersze wody. Z pewnością, jednym z takich jest pozycjonowanie. To najbardziej naturalna forma promocji, opierająca się na wyszukiwaniu organicznym. Znając się na temacie, można podnieść notowania strony w sieci zupełnie za darmo. Potrzeba do tego jednak sporo czasu i nerwów. Zdecydowanie lepiej jest oddać się w ręce agentów SEO, którzy dobiorą pakiet pozycjonowania pod budżet.

Doskonałym sposobem na trafienie do szerszego grona osób jest założenie strony na mediach społecznościowych. Regularna integracja pozwoli na znalezienie wielu klientów.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: