Roll up i jego zastosowanie. Gdzie sprawdzi się ten nowoczesny nośnik reklamowy?

Ostatnia aktualizacja: 2023-03-15  |  Średni czas czytania: 02:01
Artykuł reklamowy
Nośniki reklamowe to nie tylko najpopularniejsze plakaty, bannery i billboardy. Wśród wartych uwagi rozwiązań bez wątpienia można bowiem wymienić także roll upy. Są to niewielkie, niepozorne rozwiązania, które mogą jednak zrobić sporo dobrego dla naszego biznesu. Mają na tyle uniwersalny charakter, że możemy wykorzystać je na naprawdę bardzo wiele sposobów. Ich bardziej dyskretna konstrukcja i mniej rzucający się w oczy charakter sprawia ponadto, że w przeciwieństwie do nośników, które się już opatrzyły, roll upy nadal zwracają na siebie uwagę przechodniów. Nawet nieświadomie możemy zwróić uwagę przechodnia, który zapamięta naszą reklamę całkiem przypadkiem. Jest to doskonałe rozwiązanie na promwowanie wydarzeń, występów, czy swoich usług.  Często taki rodzaj reklamy wykorzystywany jest na wszelkiego rodzaju eventach w celu promowania sponsorów.
Roll up i jego zastosowanie. Gdzie sprawdzi się ten nowoczesny nośnik reklamowy?

Czym jest roll up? Jakie jego rodzaje wyróżniamy?

Roll up to po prostu plansza reklamowa rozciągnięta na składanym, najczęściej wykonanym z metalu stelażu. Pozwala to na łatwe i szybkie składanie reklamy, jej wygodne przechowywanie w dowolnym miejscu oraz przewożenie w aucie z miejsca na miejsce. Lekka konstrukcja roll upów pozwala ponadto na ich bezproblemowe przenoszenie z miejsca na miejsce. Umożliwiają kilkukrotne wykorzystanie, dlatego pozwalają zaoszczędzić na reklamie, ponieważ nie musimy kupować za każdym razem nowej reklamy. Stabilność tych rozwiązań umożliwia natomiast ich wykorzystywanie zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Wszystko to sprawia, że roll upy są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych nośników reklamowych, co bezpośrednio potwierdza ich producent - Drukarnia Wojewoda.

W dzisiejszych czasach możemy zaopatrzyć się w roll upy o różnym charakterze. W sprzedaży dostępne są zarówno rozwiązania jednostronne, jak i dużo od nich bardziej praktyczny i funkcjonalny roll up dwustronny. Ten drugi posiada zadrukowaną z obu stron planszę, co pozwala na jego ustawienie w miejscu, w którym komunikat reklamowy ma być widoczny z obu stron. Roll upy są ponadto dostępne w różnych rozmiarach oraz mogą mieć stelaż wykonany z wielu różnych materiałów. Tak zróżnicowany charakter pozwala na wybór rozwiązania, które najlepiej pasuje do potrzeb każdego biznesu.

Jak wykorzystać potencjał biznesowy roll upów?

Roll up dwustronny to rozwiązanie, które zdecydowanie warto wybrać, jeśli prowadzimy sklep, restaurację, kawiarnię lub inny, stacjonarny lokal usługowy. Po otwarciu sklepu możemy go wystawić na zewnątrz i informować przechodniach o świadczonych na miejscu usługach, aktualnych promocjach i nowych produktach, dostępnych w ofercie. Roll up dwustronny świetnie sprawdzi się także w biurze, przychodni czy klinice. Ustawiony w poczekalni będzie zachęcał do skorzystania z dodatkowych usług oraz prezentował najważniejsze elementy oferty. Nie zajmuje dużo miejsca więc przestrzeń nie jest ograniczeniem. Dzięki temu można je stosowac w nawet w małych pomieszczeniach, takich jak recepcje, bary, czy kawiarnie. W duzych salach konferencyjnych najczęściej umieszczane są przy wejściu, aby zwracały uwagę osób wchodzących do środka.

Roll upy są przydatne nie tylko stacjonarnie! Ich składana, lekka, a przy tym wytrzymała konstrukcja pozwala na ich złożenie i przewożenie w bagażniku auta na takie biznesowe wydarzenia, jak m. in. targi, spotkania branżowe, eventy, imprezy integracyjne, festyny i wiele innych wydarzeń, na których firma pragnie w widoczny sposób zaznaczyć swoją obecność i zaistnieć w świadomości szerokiego grona potencjalnych odbiorców. Wyglądają bardzo profesjonalnie i przyciągają dzięki temu uwagę odbiorców, którzy mogą stać sie kolejnymi klientami naszej firmy i świadczonych usług.

Oprócz tego, roll upy oferowane przez Drukarnię Wojewoda świetnie sprawdzają się także na wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, w tym na szkoleniach, sympozjach naukowych i kursach - zamiast reklamy, na planszy mogą bowiem znajdować się najważniejsze, warte zapamiętania zagadnienia z wykładu lub po prostu jego plan.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: