6krokow.pl -

Poradnik 6krokow.pl

Co warto wiedzieć
o prowadzeniu własnej firmy

Rozwój w branży dostawczej. Które trendy podbijają serca kurierów?

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-26  |  Średni czas czytania: 00:58
Artykuł promowany
TaxCareAdvertisement
Co ciekawego dzieje się w branży kurierskiej? Jak się okazuje, w przeciągu ostatnich lat sektor ten uległ intensywnym przemianom za sprawą nowych trendów i technologii. Jakie zjawiska w szczególności wpływają na przedsiębiorstwa kurierskie?
Rozwój w branży dostawczej

Rosnący wpływ technologii IT nie omija branży kurierskiej. Zjawiska takie jak rosnąca obecność crowdfundingu czy popularyzacja telematyki bądź ubezpieczeń typu Courier Insurance zmieniają nie tylko sposób funkcjonowania owej branży, ale też to, jak przedstawia się jej struktura.

Szansa dla „nowych”

Można zaryzykować stwierdzenie, że jeszcze dekadę temu liczyły się przede wszystkim duże firmy kurierskie z tradycją – „nowicjuszom” bez ustalonej renomy ciężko było się na ten rynek wgryźć. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem i popularyzacją crowdfundingu, czyli oddolnego finansowania różnych przedsięwzięć (źródło: https://www.talk-business.co.uk/2016/04/20/technology-changing-couriers-services-industry/). Dzięki temu zjawisku dzisiaj każda osoba z ciekawym pomysłem na biznes ma potencjalnie szansę, by zaistnieć w branży, o czym świadczy chociażby rosnąca liczba kurierskich startupów.

PKO BPAdvertisement

Sposób na trasę doskonałą

Spośród innych ciekawych trendów warto wymienić również rosnącą popularność telematyki, umożliwiającej gromadzenie danych o kolejnych przejazdach, a następnie wykorzystywanie tych informacji do udoskonalania tras czy stylu prowadzenia pojazdu (źródło: https://www.talk-business.co.uk/2016/04/20/technology-changing-couriers-services-industry/). Na wypadek, gdyby po drodze wystąpiło zdarzenie, którego nawet telematyka nie jest w stanie przewidzieć, kurierzy mogą w niektórych zakątkach świata ubezpieczać się polisą zwaną Courier Insurance, która uwzględnia warunki takiej pracy (to ubezpieczenie oferuje np. działająca w UK firma Insurance Factory). Klientom z kolei życie ułatwia coraz częstsza integracja usługi kurierskiej z aplikacją pozwalającą np. śledzić trasę przesyłki.

Trendy takie jak crowdfunding, telematyka czy ubezpieczenia Courier Insurance (https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance)zmieniają branżę kurierską. Korzystają na nich kurierzy, którzy mogą sprawniej wykonywać swoją pracę oraz klienci, do których paczki docierają coraz szybciej.

Oceń ten artykuł:

Partnerem serwisu jest:

Taxcare

Znajdź urząd

Lista urzędów dla wybranych miejscowości

Baza kodów PKD

(Aktualna Polska Klasyfikacja Działalności)

Kody PKD ›
eBook: Jak założyć własną firmę

eBook:
Jak założyć własną firmę? w 2018 roku

Wszystkie aktualne informacje o zakładaniu własnej firmy zebrane w jednym miejscu!

zobacz więcej ›

Publikacja dostępna w formacie PDF

Nasze poradniki:

Przydatne linki: