Rozwój w branży dostawczej. Które trendy podbijają serca kurierów?

Ostatnia aktualizacja: 2018-02-26  |  Średni czas czytania: 00:58
Artykuł reklamowy
Co ciekawego dzieje się w branży kurierskiej? Jak się okazuje, w przeciągu ostatnich lat sektor ten uległ intensywnym przemianom za sprawą nowych trendów i technologii. Jakie zjawiska w szczególności wpływają na przedsiębiorstwa kurierskie?
Rozwój w branży dostawczej. Które trendy podbijają serca kurierów?

Rosnący wpływ technologii IT nie omija branży kurierskiej. Zjawiska takie jak rosnąca obecność crowdfundingu czy popularyzacja telematyki bądź ubezpieczeń typu Courier Insurance zmieniają nie tylko sposób funkcjonowania owej branży, ale też to, jak przedstawia się jej struktura.

Szansa dla „nowych”

Można zaryzykować stwierdzenie, że jeszcze dekadę temu liczyły się przede wszystkim duże firmy kurierskie z tradycją - „nowicjuszom” bez ustalonej renomy ciężko było się na ten rynek wgryźć. Wszystko zmieniło się wraz z nadejściem i popularyzacją crowdfundingu, czyli oddolnego finansowania różnych przedsięwzięć (źródło: www.talk-business.co.uk/2016/04/20/technology-changing-couriers-services-industry/). Dzięki temu zjawisku dzisiaj każda osoba z ciekawym pomysłem na biznes ma potencjalnie szansę, by zaistnieć w branży, o czym świadczy chociażby rosnąca liczba kurierskich startupów.

Sposób na trasę doskonałą

Spośród innych ciekawych trendów warto wymienić również rosnącą popularność telematyki, umożliwiającej gromadzenie danych o kolejnych przejazdach, a następnie wykorzystywanie tych informacji do udoskonalania tras czy stylu prowadzenia pojazdu (źródło: www.talk-business.co.uk/2016/04/20/technology-changing-couriers-services-industry/). Na wypadek, gdyby po drodze wystąpiło zdarzenie, którego nawet telematyka nie jest w stanie przewidzieć, kurierzy mogą w niektórych zakątkach świata ubezpieczać się polisą zwaną Courier Insurance, która uwzględnia warunki takiej pracy (to ubezpieczenie oferuje np. działająca w UK firma Insurance Factory). Klientom z kolei życie ułatwia coraz częstsza integracja usługi kurierskiej z aplikacją pozwalającą np. śledzić trasę przesyłki.

Trendy takie jak crowdfunding, telematyka czy ubezpieczenia Courier Insurance zmieniają branżę kurierską. Korzystają na nich kurierzy, którzy mogą sprawniej wykonywać swoją pracę oraz klienci, do których paczki docierają coraz szybciej.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: