Ubezpieczenie w leasingu - na wszelki wypadek

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-10  |  Średni czas czytania: 01:15
Artykuł reklamowy
Popularność auto leasingu wśród polskich przedsiębiorców stale wzrasta, bo rośnie też świadomość zalet, jakie wiążą się z tym sposobem finansowania pojazdu dla firmy. Tymczasem mało osób zdaje sobie sprawę, że leasingodawcy, chcąc zabezpieczyć zarówno swoje interesy, jak i swoich klientów, oferują im w ramach leasingu dodatkowo ubezpieczenie spłaty leasingu. Można powiedzieć, że jest to rodzaj ubezpieczenia w leasingu, które nie chroni przedmiotu leasingu, czyli pojazdu, zapewnia zaś bezpieczeństwo leasingobiorcy.
Ubezpieczenie w leasingu - na wszelki wypadek

Ubezpieczenie w leasingu – kiedy jest przydatne?

Warto się zabezpieczyć „na wszelki wypadek”. Z tego powodu leasingodawcy w ramach auto leasingu oferują klientom opcję ubezpieczenia spłaty leasingu. To polisa, która zabezpiecza spłatę leasingu samochodowego na wypadek zdarzeń losowych uniemożliwiających pokrycie rat leasingowych. Ochrona dotyczy:

  • niezdolności do pracy,
  • hospitalizacji,
  • a także śmierci leasingobiorcy.

Ubezpieczenie w leasingu zapewnia kompleksową ochronę klienta, nie jest kosztowne, a umowę ubezpieczenia w prosty sposób można zawrzeć w ramach załatwiania formalności związanych z auto leasingiem. Składka ubezpieczenia zostanie zaś włączona do comiesięcznej raty leasingowej.

Co w wypadku śmierci leasingobiorcy?

Jeśli dojdzie do śmierci leasingobiorcy, ubezpieczenie w leasingu zapewni wypłatę świadczenia, którego kwota równa będzie pozostałemu do spłaty zobowiązaniu. Tym samym polisa gwarantuje całkowitą spłatę zaciągniętego leasingu samochodowego. W efekcie spadkobiercy leasingobiorcy mogą przejąć na własność leasingowany pojazd.

Kto szczególnie skorzysta na ubezpieczeniu w leasingu?

Oferta ubezpieczenia w leasingu jest praktycznym rozwiązaniem dla każdego leasingobiorcy. Szczególnie zaś powinni rozważyć wykupienie tej polisy wszyscy ci, którzy nie myślą o wzięciu kolejnego leasingu samochodu zaraz po zakończeniu spłaty obecnie użytkowanego. Jeśli więc chcemy wykupić auto po zakończeniu jego leasingowania (co może oznaczać, że auto nie jest dla nas tylko bieżącym narzędziem do zapewnienia sprawnego funkcjonowania w firmie, ale także swego rodzaju inwestycją), przemyślmy też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na wypadek niemożności zakończenia spłacenia leasingu. Uchroni nas to przed stratą, jeśli np. na kilka miesięcy przed zakończeniem spłacania rat leasingowych doznamy poważnego wypadku i nie będziemy mogli dalej zarabiać na życie, a tym samym spłacić do końca swojego auta. Tylko dzięki takiemu ubezpieczeniu auto nie zostanie nam odebrane przez firmę leasingową. Nie ryzykujmy więc, a przy zawieraniu umowy leasingu samochodowego zapytajmy swojego konsultanta o ofertę ubezpieczenia spłaty auto leasingu.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: