Urządzanie gabinetu lekarskiego – jak zrobić to w sposób przemyślany?

Ostatnia aktualizacja: 2022-12-14  |  Średni czas czytania: 01:34
Artykuł reklamowy
Coraz większa liczba lekarzy i specjalistów zdrowotnych decyduje się na założenie prywatnych gabinetów. Zapotrzebowanie na takowe jest dość spore u pacjentów, którzy niejednokrotnie nie mogą pozwolić sobie na długie czekanie w kolejce na fundusz zdrowotny.
Urządzanie gabinetu lekarskiego – jak zrobić to w sposób przemyślany?

Zanim jednak przyjdzie taką przychodnie otworzyć, należy ją odpowiednio wyposażyć i urządzić. Najlepiej zrobić to w sposób atrakcyjny wizualnie dla pacjenta, a także w pełni funkcjonalny i praktyczny. Samo urządzenie gabinetu nie dotyczy wiec wyłącznie wystroju i aranżacji wnętrza. Istotnych jest również wiele innych czynników, o których opowiemy poniżej.

Zmiana fizycznych kartotek na systemy elektroniczne

Pacjenci coraz częściej zwracają uwagę na wystrój gabinetu lekarskiego i panujący w nim porządek. Jest to w pełni uzasadnione, gdyż płacą oni za leczenie w danym miejscu. Aby w naturalny sposób zwiększyć przestrzeń i niepotrzebnie nie zagracać całego gabinetu, zaleca się korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej.

Wyszukiwanie kartoteki elektronicznej pacjenta jest bardzo wygodne. Wszystkie informacje są uzyskiwane zawsze poprzez jedno kliknięcie. Nie musimy więc chodzić po całym gabinecie i rozsuwać kilku półek w celu identyfikacji danej osoby. Oprócz wygody, poprawia się w ten sposób także samopoczucie pacjenta. Nie ma on przez to wrażenia, jakoby znajdował się w sztywnie uschematyzowanym gabinecie lekarskim. Powoduje to, że znacznie łatwiej dowiedzieć się od takiej osoby informacji o doskwierającym problemie.

Urządzanie gabinetu lekarskiego

Oczywiście, lekarz w czasie pracy musi dbać również o swoje zdrowie i kondycję. Z tego względu, w wyposażeniu jego gabinetu nie może zabraknąć dobrze dobranych biurka i fotela. Najlepszym obecnie rozwiązaniem są biurka z możliwością regulacji wysokości oraz fotele z dobrze wyprofilowanym odcinkiem lędźwiowym.

Urządzając większą przychodnię, w której pacjenci zostają dłużej na szczegółowe badania, raczej konieczne będzie zainwestowanie w łóżka szpitalne, wózki medyczne oraz parawany. Co więcej, wózki medyczne niezwykle przydają się także w pracy stomatologów. Dzięki ich obecności, mają oni wszystkie sprzęty pod ręką, przez co nie muszą regularnie wstawać i odchodzić od pacjenta.

Odpowiednia aranżacja wnętrza – satysfakcja dla pacjenta i lekarza

Dobrze zaaranżowane wnętrze gabinetu pozytywnie wpłynie zarówno na samopoczucie pacjenta, jak i samego lekarza. Istotna jest przede wszystkim barwa samego pomieszczenia. Ważne, aby nie była ona ciemna i przybijająca. Lepiej celować w cieplejsze barwy, jednak tylko te o stonowanym odcieniu.

Kluczowe w kontekście przychodni są także rośliny. Nie chodzi już nawet o sam proces fotosyntezy, a bardziej o klimat, jaki wprowadzają. Nie warto niepotrzebnie zagracać ani gabinetu, ani poczekalni. Wolna przestrzeń pozwala poczuć się pacjentowi znacznie lepiej, szczególnie kiedy czeka na wizytę u lekarza. Wiadomo, że każdy specjalista potrzebuje innych sprzętów do prowadzenia badań i leczenia. Ciężko więc cokolwiek poradzić w tej kwestii. Pamiętajmy jednak, aby wszystkie potrzebne urządzenia lokować z uwzględnieniem przestrzeni na środku pomieszczenia.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: