Wyjazdy i spotkania integracyjne - obowiązek czy korzyść dla pracodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 2018-09-11  |  Średni czas czytania: 03:40
Artykuł reklamowy
Rozpoczęcie kolejnego projektu lub przyjęcie do pracy nowych osób to wyzwanie nie tylko dla pracowników, ale również i dla pracodawcy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku należy potraktować tę sytuację jak nowy start, do którego potrzebne są odpowiednie fundamenty. Wyjazdy integracyjne są do ich budowania najlepszą okazją. Czy tego typu spotkania to tylko przykry obowiązek dla pracodawcy, czy może czerpie on z tego jakieś korzyści?
Wyjazdy i spotkania integracyjne - obowiązek czy korzyść dla pracodawcy?

Na pierwszy rzut oka największe zyski z tego typu wyjazdu czerpie pracownik. Poznaje on swoich współpracowników, a dzięki temu będzie mu dużo prościej nawiązać współpracę z innymi osobami w firmie. Podobnie jest w przypadku, gdy udział w takim evencie biorą osoby, które od lat pracują w przedsiębiorstwie. Na co dzień nie ma sposobności, aby nawiązywać kontakty ze wszystkimi pracownikami, a takie spotkania pokazują nowe możliwości i czasami mają bardzo pozytywny wpływ na kreatywność uczestników.
Często pracodawcy w takich sytuacjach korzystają ze wsparcia firm eventowych. Projekt Efektywny Events and Travel jest jedną z firm w tej branży, która w swojej bogatej ofercie posiada wiele form wyjazdów i spotkań integracyjnych.

Warto jednak zaznaczyć, że wyjazdy integracyjne to korzyści nie tylko dla pracowników. Przedsiębiorstwo, które organizuje tego typu spotkania lub wyjazdy ma w tym również swój cel. Wyjazdy integracyjne tworzą sytuacje, które nie są możliwe w ciągu normalnego dnia pracy. Zawiązują się relacje między pracownikami, co ma ogromny wpływ na ich pracę. Jest to doskonała okazja do budowania relacji w zespole oraz na podtrzymanie ducha, zintegrowania i zespolenia grup osób. Często w codziennych warunkach nie byłoby możliwe lub zajęłoby bardzo dużo czasu. Firma Projekt Efektywny podkreśla również, że podczas integracyjnych gier i zabaw można zaobserwować to, jaką kto pełni funkcję w zespole i oraz jak reaguje w sytuacjach, które są przedstawiane. Jest to idealny moment do obserwacji, a dzięki tym informacjom, nie zawsze przekazywanym świadomie przez pracownika, można idealnie dostosować stanowisko dla danej osoby. Dzięki temu pracodawca będzie miał odpowiedniego człowieka na odpowiednim miejscu.

Pracownicy Firmy Projekt Efektywny podkreślają, że tego typu spotkania niosą wiele korzyści zarówno dla uczestników, jak i dla pracodawców. Aby jednak było to efektywne, warto skorzystać z usług firmy eventowej, która odpowiednio dobierze program do wymogów i potrzeb przedsiębiorstwa.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: