Wynajem pierwszej powierzchni biurowej w 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 2022-03-14  |  Średni czas czytania: 04:21
Artykuł reklamowy
Gdy rejestrujesz działalność gospodarczą musisz podać adres, pod którym będzie widniało przedsiębiorstwo. Z tego względu potrzebny jest lokal. Dlatego pewnie zastanawiasz się, jakie biuro do wynajęcia wybrać?
Wynajem pierwszej powierzchni biurowej w 2022 roku

Aby to uczynić, w pierwszej kolejności musisz zastanowić się na potrzebami. Trzeba zastanowić się nad tym, ilu pracowników zatrudniasz lub będziesz zatrudniał w najbliższej przyszłości. Trzeba też rozważyć potrzebny metraż powierzchni biurowej oraz jej lokalizację.

Wiele też zależy od rodzaju działalności, który będziesz prowadzić. Inaczej będzie wyglądać wynajęcie powierzchni biurowej na salon kosmetyczny, biuro geodezyjne, czy usługi informatyczne. W przypadku salonu kosmetycznego istotna będzie lokalizacja dogodna dla klientów. Będziesz musieć zadbać również o odpowiednie wyposażenie lokalu. Zdecydowanie łatwiej będzie, jeśli świadczysz usługi informatyczne, przy których będzie Ci potrzebne kilka biurek z dostępem do komputera.

Przykładowo wybierając powierzchnie biurowe w Investmap warto zwrócić uwagę na kilka aspektów: lokalizacja pod względem komunikacji z innymi częściami miasta oraz dostęp do parkingu dla klientów i pracowników, konkurencja, która znajduje się w pobliżu, czy atrakcyjność lokalizacji dla klientów.

Jakiego rodzaju biuro wybrać?

Możesz zastanowić się na wyborem biura już urządzonego lub po prostu z dostępu do biurek. Masz też możliwość wynajęcia przestrzeni biurowej, którą będziesz musiał wyposażyć. Z tego względu do dyspozycji jest kilka rozwiązań tj.:

  • Biura coworkingowe
  • Biuro typu open space
  • Biuro serwisowane
  • Gabinet w budynku biurowym
  • Lokal w budynku mieszkalnym

Czym jest biuro coworkingowe?

Biuro coworkingowe to przestrzeń biurowa z dostępem do biurek i mediów. Takie rozwiązanie ma rację bytu, jeśli pracujesz sam/a lub z kilkoma osobami. To rozwiązanie często wybierają pracownicy wolnych zawodów, którzy potrzebują wsparcia współpracowników przy jednym projekcie. Ponadto takie rozwiązanie wybierane jest przez osoby, które nie chcą pracować w domu.

W takich biurach mamy dostęp do komputera, internetu, drukarki, a także dostęp do kuchni. Można również zarejestrować firmę pod adresem takiego biura coworkingowego i otrzymywać tam korespondencję pocztową. W przypadku biura coworkingowego wynajmujesz biurka, zatem nie interesuje Ciebie sprzątanie, czynsze, opłaty eksploatacyjne, zakup sprzętu, czy inne wyposażenie. Wadą tego typu rozwiązania jest to, że nie jest to miejsce reprezentatywne, gdy na przykład masz się spotkać z ważnym klientem firmy.

Czym jest biuro typu open space?

Biuro typu open space to otwarta przestrzeń, na której znajdują się biurka. Może być ona całkowicie otwarta lub poprzedzielana niewielkimi ściankami. Przykładem wykorzystania takiej powierzchni biurowej są często firmy call center. W takich miejscach nie ma miejsca na prywatność, jednak zaletą jest to, że takie przestrzenie biurowe wpływają na kreatywność, a także pozwalają na budowanie relacji. Takie powierzchnie dobrze wpływają na ekstrawertyków, którzy czerpią energię ze współpracy z innymi ludźmi. Na dużych przestrzeniach trudniej jest o konflikt między ludźmi zdaniem ekspertów. Do korzyści dla pracodawców należy zaliczyć niższe koszty niż w przypadku kilku mniejszych biur. Na takich dużych przestrzeniach mieści się więcej pracowników niż w przypadku tradycyjnego biura.

Do wad powierzchni biurowych typu open space należy hałas. Często dzwonią telefony, ktoś obok prowadzi głośna rozmowę, a to może przeszkadzać w skupieniu się na pracy. Tego typu biura nie są dobre dla introwertyków, którzy szybko się męczą i nie są w stanie efektywnie pracować. Ponadto pracownicy są znacznie bardziej narażeni na choroby, dlatego szczególnie powinni dbać o higienę. Jeśli chodzi o kontakty między ludzkie to w biurach typu open space znajomości są najczęściej powierzchowne. Trudniej jest tam o prywatność i nawiązywanie poważniejszych znajomości.

W biurach typu open space do wynajęcia są jeszcze miejsca do pracy grupowej, strefy relaksu czy pomieszczenia socjalne z szafkami. Korzyścią jest jeszcze to, że w takich przestrzeniach nie trzeba się martwić o naprawy czy sprzątanie.

Czym jest biuro serwisowane?

Biuro serwisowane to rodzaj przestrzeni biurowej, w pełni wyposażonej do własnego użytkowania. Można wynająć jedno bądź kilka biur obok siebie. Do atutów tego rozwiązania należy także recepcja z przyjemną obsługą znającą bardzo dobrze język angielski. Ponadto jest tam również poczekalnia dla klientów, są sale konferencyjne, a także łazienki i kuchnie. Nie trzeba się martwić o sprzątanie biura i części wspólnych, gdyż do tego typu pracy zatrudniany jest specjalistyczny personel. Atutem biura serwisowanego jest również rozpoznawalne miejsce w sąsiedztwie znanych firm. Bardzo często znajdują się one w prestiżowych lokalizacjach. Dzięki temu na pewno sprawisz na kliencie, a także Twoich pracownikach dobre wrażenie.

Minusem takiego rozwiązania są wysokie koszty najmu. Ale każdy chyba wie, że za prestiż trzeba też słono zapłacić.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: