Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę: 10 sytuacji, w których ubezpieczenie NNW może Cię ochronić

Ostatnia aktualizacja: 2023-09-14  |  Średni czas czytania: 01:41
Artykuł reklamowy
Szukasz ubezpieczenia, które zapewni Tobie i Twoim najbliższym ochronę w różnych sytuacjach? Poznaj NNW, czyli polisę oferowaną przez firmy ubezpieczeniowe w wersji dla różnych grup klientów – turystów, uczniów, kierowców i pasażerów.
Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę: 10 sytuacji, w których ubezpieczenie NNW może Cię ochronić

1. Zagraniczna wycieczka samochodowa

W najbliższym czasie wybierasz się na wycieczkę do słonecznej Grecji lub Hiszpanii? Gdyby w czasie jazdy samochodem do docelowego miejsca podróży przytrafił Ci się wypadek, z ubezpieczenia NNW otrzymasz świadczenie, które pomoże Ci pokryć koszty leczenia.

2. Wsiadanie lub wysiadanie z auta

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne nie zapewnia świadczenia tylko po wypadku, do którego doszło w czasie jazdy samochodem - ochrona z tytułu tej polisy jest szersza. Przykładowo ubezpieczenie NNW komunikacyjne na Warta.pl gwarantuje finansowe wsparcie, gdy do trwałego uszczerbku na zdrowiu dojdzie podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu.

3. Naprawa auta w trasie

Zdarzyło Ci się kiedykolwiek zmienić koło podczas podróży? Ubezpieczenie NNW komunikacyjne chroni również w takiej sytuacji. Gdyby w trakcie montażu koła zapasowego potrącił Cię inny kierowca, a uszczerbek na zdrowiu był trwały, również otrzymasz środki.

Naprawa auta w trasie

4. Uprawianie sportów zimowych lub wodnych

Uprawianie każdego sportu wiąże się z ryzykiem. W razie wypadku chcesz zapewnić sobie dostęp do dodatkowych środków? Odpowiedzią jest właśnie ubezpieczenie NNW - gdyby doszło do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego, firma ubezpieczeniowa wypłaci świadczenie na zasadach sprecyzowanych w umowie.

5. Złamania lub zwichnięcia na wakacjach

Ubezpieczenie NNW dedykowane turystom może przewidywać wypłatę świadczenia, gdyby na wakacjach doszło do złamania czy zwichnięcia kończyny. W tej sytuacji wysokość wypłaconej kwoty jest ustala w oparciu o specjalną tabelę.

Złamania lub zwichnięcia na wakacjach

6. Nieszczęśliwy wypadek w szkole

Do wypadku może dojść wszędzie, również w szkole. NNW dla uczniów to polisa, która zapewnia świadczenie w razie nieszczęśliwego wypadku na terenie placówki edukacyjnej. Zakup polisy na własną rękę oznacza możliwość wyboru wyższej sumy ubezpieczenia.

7. Konieczność sprowadzenia prochów zmarłego z zagranicy

Jeżeli w wyniku wypadku komunikacyjnego, do którego doszło za granicą, ubezpieczony zmarł, to z ubezpieczenia NNW jego bliscy mogą otrzymać zwrot kosztów sprowadzenia do Polski jego zwłok lub prochów. To duża pomoc, gdy weźmie się pod uwagę koszty takich usług.

8. Podróżowanie jako pasażer

Korzystasz z uprzejmości znajomego, który codziennie podwozi Cię do pracy? Warto upewnić się, że właściciel pojazdu wykupił ubezpieczenie NNW komunikacyjne w opcji zapewniającej ochronę zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Jeżeli tak zrobił, możesz podróżować spokojnie - w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymasz świadczenie.

9. Pokrycie kosztów transportu medycznego

Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują, że z ubezpieczenia NNW pokryją koszty transportu medycznego, gdyby do nieszczęśliwego wypadku doszło podczas pobytu za granicą. To kolejna sytuacja, gdy posiadanie tej polisy może się przydać.

10. Zabezpieczenie rodziny

Ubezpieczenie NNW jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz zabezpieczyć swoich najbliższych na wypadek Twojej śmierci. Jeżeli jesteś jedynym żywicielem rodziny, pracujesz jako zawodowy kierowca albo uprawiasz sport, to zakupu dodatkowej polisy z pewnością nie można uznać za nadmierną przezorność.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: