Zwiększ swoją efektywność ergonomicznym biurkiem

Ostatnia aktualizacja: 2022-08-22  |  Średni czas czytania: 01:25
Artykuł reklamowy
Ergonomia pracy polega na zapewnieniu pracownikowi odpowiednich warunków do pracy. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa fizycznego, jak i psychicznego. Na ergonomię składa się wiele czynników, z których najważniejszym jest zapewnienie ergonomicznego stanowiska pracy. Pierwszym z aspektów, na jakie warto zwrócić uwagę, jest dobór ergonomicznego biurka.
Zwiększ swoją efektywność ergonomicznym biurkiem

Biurka ergonomiczne

Jakie cechy charakterystyczne powinno mieć ergonomiczne biurko? Konstrukcja takiego mebla powinna być przede wszystkim dostosowana do indywidualnych potrzeb pracownika. Biurko ma bardzo duże znaczenie dla komfortu pracownika biurowego, który spędza przy nim kilka godzin dziennie. Stawiając na ergonomiczne biurko, należy wziąć pod uwagę między innymi rozmiar blatu. Powierzchnia biurka powinna być na tyle przestronna, aby pracownik bez problemu mógł wykonywać swoje obowiązki, mając łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi. Coraz więcej przedsiębiorców wybiera do swojego biura biurka z regulacją wysokości, umożliwiające dostosowanie wysokości blatu do potrzeb użytkownika, tym samym zwiększając komfort i bezpieczeństwo pracy.

Ergonomiczne biurka regulowane

Biurka z regulacją wysokości nie tylko ułatwiają dopasowanie wysokości blatu w taki sposób, aby monitor komputera był na poziomie oczu użytkownika. Ich dużą zaletą jest możliwość dostosowania blatu do takiej wysokości, aby pracownik mógł wykonywać swoje obowiązki w systemie sit&stand. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji niesie ze sobą zagrożenia dla organizmu, dlatego coraz bardziej promuje się rozwiązania, mające zmniejszyć to ryzyko. Tryb pracy sit&stand polega na naprzemiennej zmianie pozycji z siedzącej na stojącą. Do tego celu potrzebne jest jednak odpowiednie biurko, którego blat można podnieść do odpowiedniej wysokości. Biurko biurowe z serii Balance od Mikomax pozwala właśnie na takie modyfikacje. Elektroniczny system ustawiania wysokości pozwala na płynne dostosowanie wysokości blatu do pracownika. Aplikacja mobilna Desk Control zapamiętuje preferowane ustawienia, a dodatkowo wzbogacona została o system przypominania o zmianie pozycji z siedzącej na stojącą.

Biurka z płynną regulacją wysokości

Biurka regulowane w naszym kraju zyskują coraz większą popularność. Wiąże się to ze zwiększoną koncentracją na samopoczuciu pracowników. Pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, jak ważny dla wydajności firmy jest komfort osób, wykonujących obowiązki na rzecz przedsiębiorstwa. Biurka, pozwalające na dostosowanie wysokości do potrzeb pracownika biurowego to dobra opcja zarówno do mniejszych, jak i większych biur. Opcja regulacji zwiększa komfort pracy, jednocześnie wpływając korzystnie na stan zdrowia osoby pracującej i redukując ryzyko schorzeń, wynikających ze zbyt długiego przebywania w jednej pozycji. 

Ergonomiczne biurka to meble, ułatwiające dostosowanie miejsca pracy do potrzeb pracownika. Te elementy wyposażenia sprzyjają lepszemu samopoczuciu pracowników biurowych, a to wpływa na zwiększenie motywacji i lepszą efektywność w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do  Urzędu Pracy  ›

Oceń ten artykuł:


Zobacz także artykuły podobne:

Gotowe biznesplany

Gotowe biznesplany

Planujesz założyć firmę?
Kup przykładowy biznesplan!

Cena już od: 29 zł

Zobacz listę biznesplanów  ›

lub

Zleć napisanie wniosku do   Urzędu Pracy  ›

Przydatne linki: