
Gotowy, przykładowy biznesplan:
BIURO ARCHITEKTONICZNE

Standard | Premium |
---|---|
Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) | Biznesplan w formacie Adobe (.pdf) |
Brak edytowalnych plików biznesplanu w Word (.doc i .docx) | Edytowalne pliki biznesplanu w Word (.doc i .docx) |
Brak edytowalnych tabel zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) | Edytowalne tabele zestawień finansowych w Excel (.xls i .xlsx) |
- | Jednorazowe Konsultacje mailowe dotyczące aplikowania o środki |
Informacje na temat biznesplanu:
Co zawiera nasz biznesplan
Zaprojektowanie budynku wymaga dużo pracy i doświadczenia, dlatego w tej branży bardzo ceni się dobrych fachowców. Z tego wynika stałe zapotrzebowanie na usługi architektoniczne. Kiedy planujesz zakładanie firmy, warto zainwestować w biznesplan. Skorzystanie z pomocy specjalistów ułatwi Ci zakładanie firmy i oszczędzi Ci wielu kłopotów. Cały przygotowany pakiet dokumentów czyli biznesplan i wnioski będziesz musiał tylko uzupełnić i zanieść do Urzędu Pracy.
Firma opisana we wzorze biznesplanu będzie zajmowała się tworzeniem projektów wnętrz, jak i architektonicznych. W ofercie firmy znajdzie się pomoc w doborze terenu pod inwestycje, oszacowywanie kosztów realizacji na podstawie wstępnego szkicu, reprezentacja klienta przed urzędami po złożeniu i w trakcie sporządzania projektu budowlanego. W skład usług wchodzi sporządzanie zarówno szkicu zapotrzebowania i projektu koncepcyjnego dla klienta, który naniesie swoje uwagi i zmiany, opracowań na podstawie koncepcji, szkicu i uzgodnień z branżystami oraz projektu budowlanego na podstawie projektu koncepcyjnego. Zadaniem Twojego biura będzie również sporządzanie projektów wykonawczych i powykonawczych, a także pomoc na etapie realizacji inwestycji w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Firma będzie miała również możliwość udziału w konkursach dla deweloperów, inwestorów prywatnych jak również dla inwestorów państwowych.
Biznesplan składa się z następującej dokumentacji:
- informacja o wnioskodawcy,
- dane dotyczące podejmowanej działalności gospodarczej,
- opis przedsięwzięcia,
- zasięg rynku zbytu,
- analiza konkurencji,
- czy w planowanej działalności występuje sezonowość popytu?
- pozyskiwanie klientów, formy promocji, częstotliwość ich wykorzystania,
- dostawcy surowców, towarów. czy podjęto jakieś wstępne umowy, ustalenia warunki zaopatrzenia?
- czy do założenia lub prowadzenia planowanej działalności gospodarczej wymagane są dodatkowe wpisy, zezwolenia pozwolenia, licencje, koncesje, itp.
- kalkulacja kosztów,
- szczegółowa specyfikacja wydatków do poniesienia w ramach dofinansowania,
- przewidywane efekty ekonomiczne prowadzenia działalności gospodarczej przez okres pierwszych 12 miesięcy.
Biznesplan został opracowany na potrzeby wniosku do Urzędu Pracy w Wejherowie. Możesz go wykorzystać na własne potrzeby i złożyć w urzędzie na terenie całej Polski.
Dokumenty przygotowaliśmy w sposób staranny, biorąc pod uwagę wszelkie aspekty merytoryczne i formalne. Są one zgodne z wymaganiami urzędu i sporządzone w taki sposób, aby zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie dotacji.